- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1132
- Dodano: 2026-08-05 / 16:59
- Komentarzy: 0
Kamionka Piast jakiej nie widać z brzegu. Nurkowie pokażą, co żyje pod wodą
Rośliny chronione, niewielkie organizmy i wskaźniki jakości wody będzie można poznać podczas drugiego spotkania z cyklu "Kamionka Piast pod lustrem wody".
5 sierpnia w godzinach od 17.00 do 20.00 w Stanicy Nurkowej Kamionki Piast odbędzie się kolejne bezpłatne spotkanie poświęcone podwodnej przyrodzie opolskiego zbiornika.
Zobacz także
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
Uczestnicy dowiedzą się, jakie rośliny i zwierzęta występują pod powierzchnią wody oraz co może świadczyć o jej jakości. W programie znalazła się prezentacja chronionych roślin wodnych, w tym ramienic, a także ryb, bezkręgowców i organizmów wykorzystywanych jako bioindykatory.
Podwodne życie będzie można zobaczyć na fotografiach oraz bezpośrednio pod mikroskopem. Organizatorzy zapowiadają również pokaz zdjęć makro przedstawiających najmniejsze organizmy występujące w Kamionce Piast.
Gościem spotkania będzie fotograf podwodny Krzysztof Ładowski, który od lat dokumentuje zbiornik. Zaprezentuje wykonane pod wodą fotografie oraz opowie o technikach zdjęć podwodnych i fotografii makro.
Zobacz także
Co z lokomotywą na Placu Kory? Radny krytykuje, miasto odpowiada
Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów organizowanych przez nieformalną grupę Nurków z Opola. Spotkania poświęcono historii dawnego wyrobiska margla, przyrodzie zbiornika oraz zmianom zachodzącym w nim w ciągu roku.
Wstęp jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma katalog fotografii "Kamionka Piast - pod lustrem wody". Ostatnie spotkanie w ramach cyklu zaplanowano na 19 sierpnia w godzinach od 17.00 do 20.00.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWEFIO na lata 2021-2030.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.