- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 2124
- Dodano: 2026-05-08 / 13:34
- Komentarzy: 0
Podczas wędrówki ukradł portfel i samochód, a później pijany wjechał nim do rowu WIDEO
Turystyka piesza nie jest niczym złym do momentu, kiedy nie przesiądziemy się do skradzionego pojazdu. Olescy kryminalni zatrzymali 34-latka, który podczas pieszej wędrówki, postanowił ukraść samochód na terenie powiatu oleskiego, a później wjechał nim do rowu w województwie wielkopolskim. Nie miał prawa jazdy, był nietrzeźwy i miał przy sobie skradzioną gotówkę. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Zobacz takze
Niebezpieczne popołudnie na drogach
Zajmujący się sprawą kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie odtworzyli przebieg zdarzeń, z którego wynika, że 34-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego podróżował pieszo, zwiedzając region. Kiedy dotarł do powiatu oleskiego, w jednej z miejscowości z zaparkowanego na posesji pojazdu ukradł pozostawiony portfel z dokumentami i gotówką w różnych walutach, w sumie około 1400 złotych. Kolejnym jego łupem stał się peugeot, którego ukradł już w innej miejscowości spod jednego z lokalnych zakładów mechanicznych - wykorzystując fakt, że pojazd był otwarty, a kluczyki były w stacyjce. Wartość tego pojazdu pokrzywdzony wycenił na 5000 złotych.
Sprawca w dalszą drogę pojechał skradzionym pojazdem. Swoją podróż zakończył jednak w policyjnym areszcie, krótko po tym, jak wjechał pojazdem do rowu, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego zdarzenia doszło na terenie województwa wielkopolskiego, a sprawcą zajęli się lokalni policjanci, którym zatrzymany powiedział, że samochód pożyczył od kolegi oraz że podróżował bez konkretnego celu. Faktem jednak było, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, a pojazd, którym wjechał do rowu, został skradziony. Mundurowi zabezpieczyli także ukradziony portfel z gotówką. Policjanci z Wielkopolski skontaktowali się z oleskimi kryminalnymi, którzy przejęli zatrzymanego.
Zobacz takze
Uderzyła w bariery, potem w drugi samochód. Utrudnienia na trasie w kierunku Katowic
34-latek usłyszał dwa zarzuty związane z kradzieżą oraz zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym, do których się przyznał. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a także przepadek równowartości pojazdu, którym kierował, będąc w stanie nietrzeźwości.
Policjanci apelują, żeby nie pozostawiać cennych rzeczy w pojazdach a w szczególności, aby nie zostawiać pojazdu z kluczykami w stacyjce. Nie stwarzajmy okazji dla złodzieja.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.