• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1117
    • Dodano: 2026-03-05 / 14:37
    • Komentarzy: 1

    Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach

    Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach

    (Fot. UMWO)

    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu oraz Szpital Specjalistyczny im. Księdza Biskupa Józefa Nathana w Branicach są coraz bliżej rozbudowy. Dyrektor Krzysztof Nazimek właśnie otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dwie już podpisane umowy na udzielenie dotacji na ten cel.

    Pierwsza z nich to umowa na przekazanie z Funduszu Medycznego 42,3 mln zł na rozbudowę szpitala przy ulicy Wodociągowej o nowe skrzydło, w którym powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Przypomnijmy - ta inwestycja warta jest 63,8 mln zł, prócz wsparcia ministerialnego 20 mln zł dołożył Samorząd Województwa Opolskiego, a 1,5 mln zł pochodzi ze środków własnych placówki.

    Zobacz takze SuperJedynki rozpoczęły drugą część pierwszego dnia festiwalu

    - Dotarła do nas już podpisana umowa na budowę Centrum Dzieci i Młodzieży. Myślę, że ta inwestycja rozwiąże problemy lokalowe i organizacyjne psychiatrii dzieci i młodzieży w naszym województwie, umożliwi zwiększenie dostępności do nowej, zintegrowanej opieki psychiatrycznej - cieszy się wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura.

    W nowym skrzydle szpitala powstaną oddziały dzienne, poradnia zdrowia psychicznego oraz liczne gabinety lekarskie i terapeutyczne. Oddział stacjonarny będzie liczył 10 łóżek więcej niż obecnie, czyli 28, a oddział opieki dziennej 20 łóżek. - To będzie znacząca poprawa jakości usług dla pacjentów, ale także komfort pracy dla personelu medycznego, który dzięki nowoczesnym warunkom będzie mógł świadczyć pomoc na najwyższym poziomie - dodaje Zuzanna Donath-Kasiura.

    Zobacz takze Burza zostawiła po sobie zniszczenia. Uszkodzonych 18 budynków

    Druga umowa opiewa na ponad 48,12 mln zł i dotyczy rozbudowy szpitala w Branicach o budynek z oddziałami psychiatrii dla dorosłych oraz częściowej termomodernizacji pawilonu C i D. Jak podkreśla wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, ten szpital otwiera zupełnie nowy rozdział swojego funkcjonowania. - Powstanie nowy budynek, w którym będą zlokalizowane trzy 30-łóżkowe oddziały psychiatrii sądowej, termomodernizacji poddane będą też dwa pawilony. To pomoże nam dostosować te obiekty do wymagań obowiązujących w podmiotach świadczących usługi medyczne - mówi wicemarszałek.

    Najbliższe zadanie dyrekcji szpitali to przygotowanie harmonogramów rzeczowo-finansowych obydwu programów inwestycyjnych.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach
    Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach
    Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-03-05 22:19:00 [178.43.245.*] id:1687918  
    Gaz: Napisał postów [6311], status [VIP] Reputacja
    Prosze więcej w Branicach,szykować łóżek dla debili z PO i ich popleczników

    Nick:
    Treść: