- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1117
- Dodano: 2026-03-05 / 14:37
- Komentarzy: 1
Kolejny krok do rozbudowy szpitali w Opolu przy ulicy Wodociągowej i w Branicach
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu oraz Szpital Specjalistyczny im. Księdza Biskupa Józefa Nathana w Branicach są coraz bliżej rozbudowy. Dyrektor Krzysztof Nazimek właśnie otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dwie już podpisane umowy na udzielenie dotacji na ten cel.
Pierwsza z nich to umowa na przekazanie z Funduszu Medycznego 42,3 mln zł na rozbudowę szpitala przy ulicy Wodociągowej o nowe skrzydło, w którym powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Przypomnijmy - ta inwestycja warta jest 63,8 mln zł, prócz wsparcia ministerialnego 20 mln zł dołożył Samorząd Województwa Opolskiego, a 1,5 mln zł pochodzi ze środków własnych placówki.
Zobacz takze
SuperJedynki rozpoczęły drugą część pierwszego dnia festiwalu
- Dotarła do nas już podpisana umowa na budowę Centrum Dzieci i Młodzieży. Myślę, że ta inwestycja rozwiąże problemy lokalowe i organizacyjne psychiatrii dzieci i młodzieży w naszym województwie, umożliwi zwiększenie dostępności do nowej, zintegrowanej opieki psychiatrycznej - cieszy się wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura.
W nowym skrzydle szpitala powstaną oddziały dzienne, poradnia zdrowia psychicznego oraz liczne gabinety lekarskie i terapeutyczne. Oddział stacjonarny będzie liczył 10 łóżek więcej niż obecnie, czyli 28, a oddział opieki dziennej 20 łóżek. - To będzie znacząca poprawa jakości usług dla pacjentów, ale także komfort pracy dla personelu medycznego, który dzięki nowoczesnym warunkom będzie mógł świadczyć pomoc na najwyższym poziomie - dodaje Zuzanna Donath-Kasiura.
Zobacz takze
Burza zostawiła po sobie zniszczenia. Uszkodzonych 18 budynków
Druga umowa opiewa na ponad 48,12 mln zł i dotyczy rozbudowy szpitala w Branicach o budynek z oddziałami psychiatrii dla dorosłych oraz częściowej termomodernizacji pawilonu C i D. Jak podkreśla wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, ten szpital otwiera zupełnie nowy rozdział swojego funkcjonowania. - Powstanie nowy budynek, w którym będą zlokalizowane trzy 30-łóżkowe oddziały psychiatrii sądowej, termomodernizacji poddane będą też dwa pawilony. To pomoże nam dostosować te obiekty do wymagań obowiązujących w podmiotach świadczących usługi medyczne - mówi wicemarszałek.
Najbliższe zadanie dyrekcji szpitali to przygotowanie harmonogramów rzeczowo-finansowych obydwu programów inwestycyjnych.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Gaz: Napisał postów [6311], status [VIP]
Prosze więcej w Branicach,szykować łóżek dla debili z PO i ich popleczników