- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1889
- Dodano: 2024-12-04 / 19:51
- Komentarzy: 2
Przygraniczna produkcja metamfetaminy "na export" rozpracowana przez kryminalnych
Kryminalni z Głubczyc rozpracowali osoby stojące za linią produkującą metamfetaminę. Na terenie niepozornego domu jednorodzinnego w jednej z wiosek powiatu przechowywane było blisko 150 litrów płynnego narkotyku. Czarnorynkowa wartość wytworzonych narkotyków może w tej sytuacji przekroczyć 4 miliony złotych.
Do sprawy policjanci zatrzymali kilka osób. 42-letnia kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Jej partner wpadł w Czechach - on również ma związki z narkobiznesem. To właśnie tam miał trafiać produkowany w powiecie głubczyckim narkotyk.
Kilka tygodni temu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach wpadli na trop działalności narkotykowej, do jakiej miało dochodzić na terenie powiatu. Jak ustalili głubczyccy operacyjni narkotyki miały być produkowane na terenie Polski, a następnie sprzedawane poza granicami kraju. Narkobiznes miał rozwijać się w jednej z małych przygranicznych miejscowości. Dzięki wzmożonej pracy operacyjnej policjanci z Głubczyc wytypowali budynek, w którym miała znajdować się linia produkcyjna metamfetaminy. Teren nie bez powodu zabezpieczał rottweiler, który skutecznie odstraszał przypadkowych przechodniów.
Kilka dni temu kryminalni weszli na posesję, by sprawdzić swoje przypuszczenia. W likwidacji fabryki narkotyków, oprócz głubczyckich policjantów, brali udział również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W czynnościach kryminalnych wsparł również Hunter - pies służbowy z Krajowej Administracji Skarbowej.
Po wejściu na teren posesji policjanci odkryli linię produkującą narkotyki. Podczas dalszych działań w przydomowym laboratorium kryminalni zabezpieczyli blisko 150 litrów płynnej metamfetaminy oraz kilkadziesiąt litrów chemikaliów, niezbędnych do wytwarzania narkotyków. Na miejscu śledczy zatrzymali 2 kobiety powiązane z tą sprawą. Dodatkowo, kilka dni temu, na terenie Czech, zatrzymany został partner jednej z kobiet, który również miał powiązania z narkobiznesem. Kryminalni zatrzymali także 29-letniego mężczyznę, który miał przyjechać na teren fabryki pod wpływem działania środka odurzającego. Dodatkowo mężczyzna ten miał przy sobie kolejne porcje metamfetaminy.
Spośród zatrzymanych osób, starsza z kobiet usłyszała najpoważniejsze zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wprowadzaniu ich do obrotu, za co grozi jej nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o jej aresztowaniu na 3 miesiące. Partnerem zatrzymanej zajmują się czescy policjanci. Zabezpieczone materiały i aparatura zostały przekazane do dalszej analizy laboratoryjnej. Z takiej ilości zabezpieczonych substancji można wyprodukować nawet 150 kg gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości przekraczającej 4 000 000 zł
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
liberty: Napisał postów [5560], status [Szycha]
Jaka narodowość zatrzymanych?