• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 4861
  • Dodano: 2024-05-19 / 22:53
  • Komentarzy: 1

  Już niedługo studenci przejmą Opole. Sprawdź rozkład jazdy na Piastonalia

  (Fot. Archiwum)

  Piastonalia, czyli coroczna impreza studencka w Opolu. Organizują ją Uniwersytet Opolski oraz Politechnika Opolska. W tym roku zabawa rozpocznie się Błoniach PO, a skończy na Kampusie UO. Zmianę lokalizacji imprezy po pierwszych kilku dniach zwieńczy pochód studentów ulicami Opola znany, jako Żakinada.

  Piastonalia, to impreza przyciągająca każdego roku mnóstwo studentów, ale i nie tylko, bo na darmowe koncerty przyjeżdzają ludzie z całego regionu.

  Co roku impreza rozpoczyna się raz na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego, a innym razem na Błoniach Politechniki Opolskiej.

  W tym roku, to studenci politechniki otworzą studencką imprezę.

  Kogo usłyszymy na Błoniach?

  21 maja zagrają Adaśko, Kubańczyk i Tribbs. Gwiazdą wieczoru będzie Żabson. 22 maja dzień rockowy rozpocznie opolski zespół Excess. Do Opola zawita także Zenek Kupatasa oraz Bracia Figo Fagot. Z kolei gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

  A co na Kampusie?

  Na Kampusie UO na studentów czekać będą dwie sceny, gdzie łącznie wystąpi aż 29 artystów.

  Na Dużej Scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki.
  W czwartek, 23 maja na kampusie rozgrzewać nas będą Miętha, Tymek oraz Brodka, która od kilku lat nie gościła w Opolu. Następnego dnia mocno rapowo, bo CatchUp, Dwa Sławy i Avii, a w sobotę kontynuacja rapu - Kartky i Sarius.


  Podczas Piastonaliów będzie organizowanych wiele pobocznych imprez, o których informacje można znaleźć na profilach społecznościowych Samorządów Studenckich Uniwersytetu i Poliechniki Opolskiej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-20 08:54:35 [188.146.110.*] id:1673244  
  neon: Napisał postów [2724], status [Szycha] Reputacja
  Sprawdź program imprezy! (nie jazdy)

  Nick:
  Treść: