• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2082
  • Dodano: 2023-12-06 / 18:02
  • Komentarzy: 0

  Już po raz 18 odbyła się Gala Wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu

  (Fot. Tomasz Mazurowski)

  We wtorek 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, po raz kolejny zorganizowano Galę Wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych. Coroczna gala jest wydarzeniem wyjątkowym i niezwykle ważnym, ponieważ podsumowuje zeszłoroczne działania wolontariackie. XVIII Gala Wolontariatu jest także sposobem na docenienie zaangażowania uczniów w niesienie bezinteresownej pomocy innym ludziom.

  - Na dzisiejszej gali nagrodziliśmy bardzo wiele osób, przede wszystkim tych najbardziej zaangażowanych oraz koordynatorów wolontariatu. Każdy z naszych wolontariuszy otrzymał natomiast, symboliczny upominek. - mówi Anna Kornek, opiekun szkolnej "Grupy W" działającej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu.

  W Ekonomiku wolontariuszami są nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, którzy oprócz pełnienia standardowych obowiązków decydują się zostać opiekunami szkolnego klubu wolontariatu lub angażować się wspólnie z uczniami w akcje charytatywne.

  - Odpowiadam za Pola Nadziei. To akcja charytatywna, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Bardzo się cieszę, że mogę angażować się w tak szczytnym celu. Dodatkowo, bardzo dużo uczniów, ich rodzin i znajomych, a także uczniów z innych szkół przyłącza się do naszych działań, dzięki czemu możemy uzyskać niesamowite efekty. - mówi Anna Rogowska, opiekun szkolnego koła wolontariatu oraz organizator akcji "Pola Nadziei".

  W wyniku zbiórek organizowanych od 14 lat w ramach "Pól Nadziei" udało się już przekazać ponad 500 tysięcy złotych. W tym roku oprócz zwykłej zbiórki zorganizowano także "I Charytatywny Bieg z Żonkilem", którego frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Uczniowie już dzisiaj mówią o kolejnym "Charytatywnym biegu z żonkilem" i serdecznie zapraszają na przyszłą edycję.

  Wolontariusze z Ekonomika działają także w świetlicy środowiskowej "Szansa", ucząc dzieci pierwszej pomocy wspólnie z PCK podczas akcji "Wiewiórka", organizują kiermasze oraz coroczny koncert charytatywny "Otwarte Serce". Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych udowadniają, że pomagać może każdy - jedyne co się liczy to chęci i znalezienie w sobie motywacji, a powodów, aby pomagać, może być naprawdę wiele.

  Przy okazji gali otwarto również wystawę "Zjednoczeni w wolontariacie", prezentującą sylwetki wolontariuszy z "Grupy W" oraz opiekunów wolontariatu. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze szkoły, na schodach obok pokoju dyrekcji.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".