• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2619
  • Dodano: 2023-11-10 / 11:30
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymani za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  (Fot. KMP Opole)

  Dwóch zatrzymanych mężczyzn w wieku 31 i 45-lat, zabezpieczone 9,5 kilogramów narkotyków, odzyskana biżuteria pochodząca z kradzieży i 4 rowery o wartości blisko 20 000 złotych - to efekt pracy kryminalnych z komendy miejskiej w Opolu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 350 000 złotych. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

  6 listopada, policjanci służby kryminalnej w trakcie patrolu jednej z ulic w centrum miasta, zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z mieszkania, których podejrzewali o związki z przestępczością narkotykową i kradzieże. 31-latek i jego 45-letni towarzysz na widok policjantów zaczęli nerwowo się zachowywać, a wokół nich funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Dodatkowo, niedaleko mieszkania, które opuścili podejrzewani stał oparty markowy rower, co do którego policjanci mieli podejrzenie, że może pochodzić z kradzieży.

  Kryminalni postanowili wylegitymować mężczyzn. W trakcie przeszukania ich odzieży, policjanci znaleźli narkotyki. W związku z tym, funkcjonariusze przystąpili do dalszych działań. W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleźli dalsze porcje narkotyków popakowane w skrzynki, wiadra i worki. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie zabezpieczonych zostało 9,5 kilogramów tego narkotyku. Dodatkowo, na miejscu policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z przestępstwa - zauważony wcześniej rower oraz 3 kolejne, o łącznej wartości blisko 20 000 złotych oraz biżuterię. Jak ustalili funkcjonariusze, skradzione rzeczy pochodzą m.in. z terenu powiatu opolskiego oraz spoza województwa.

  Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".