• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 928
  • Dodano: 2022-06-24 / 14:38
  • Komentarzy: 1

  Pijany, bez uprawnień, bez kasku, bez OC - motocyklista zatrzymany w Sieroniowicach

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Leśnicy zatrzymali do kontroli motocyklistę, który kierował pojazdem bez wymaganego kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Mundurowi sprawdzili również stan trzeźwości 35-latka. Wynik badania wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Leśnicy zauważyli w m. Sieroniowice motocyklistę, który kierował pojazdem bez wymaganego kasku ochronnego. Uwagę policjantów zwróciło również to, że jednoślad miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną przy użyciu chusty. Motocyklista niezwłocznie został zatrzymany do kontroli drogowej.

  Kierowcą suzuki okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Ujazd. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

  W trakcie kontroli dzielnicowi sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

  Motocykl, którym poruszał się 35-latek został usunięty z drogi na parking strzeżony. Mężczyźnie, za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Za pozostałe naruszenia przepisów prawa zostanie wobec 35-latka zostanie skierowany wniosek o ukaranie do strzeleckiego sądu.

  Wszystkim kierowcom przypominamy, że zakrywanie tablicy rejestracyjnej jest zabronione przepisami prawa, a za popełnione wykroczenie grozi mandat karny w kwocie 500 zł

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-24 15:25:58 [89.67.3.*] id:1642398  
  DonPedro69: Napisał postów [9247], status [VIP] Reputacja
  Do głowy by mi nie przyszło siadać po pijaku za kółko, ale na jednoślad?! Kuna, konno mógł jechać!!!

  Nick:
  Treść: