• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4277
  • Dodano: 2022-04-14 / 20:16
  • Komentarzy: 1

  16 psów z Ukrainy trafiło do opolskiego schroniska. Po kwarantannie trafią do adopcji

  Psy, które zostały uratowane z Ukrainy teraz mogą znowu czuć się bezpieczne. Do pełni szczęścia brakuje im jeszcze przytulnego miejsca i człowieka, który otoczy zwierzaki bezinteresowną miłością.


  Wojna to także piekło zwierząt. Wolontariusze nie tylko pomagają przewożąc karmę do Ukrainy, ale również wywożąc zwierzęta, które nie mają szans na przeżycie do Polski. Część psów przyjęło w ostatnich dniach opolskie schronisko dla zwierząt.

  - Przyjęliśmy 16 psów z Ukrainy, które na razie odbywają ścisłą kwarantannę. Zostały do nas dowiezione przez Stowarzyszenie PAW HELP INERNATIONAL, które od początku wojny transportuje żywność i lekarstwa potrzebującym Ukraińcom, a do Polski sprowadza psich i kocich uchodźców z całego terenu objętej wojną Ukrainy - informuje Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.

  Psiaki będą potrzebowały człowieka. To zwierzęta po przejściach, często mocno wystraszone. - Wszystkie są łagodne, niektóre przerażone, ale większość bardzo kontaktowa i proludzka. Po skończonej kwarantannie będziemy je sterylizować, bo wszystkie przyjechały do nas zaszczepione. Wśród Nich jest kilka starszych suczek, ale większość to młodzież około 1-2 letnia. Wtedy będziemy je poznawać na spacerach i szukać nowych, odpowiedzialnych domów - czytamy na stronie schroniska.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu )

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-15 05:57:08 [194.29.182.*] id:1637080  
  KK 35947: Napisał postów [3028], status [Szycha] Reputacja
  No ale jak to tak można , w ciemnej i zimnej przyczepie w tak nie ludzkich warunkach psy wozić? toż świniaki do rzeźni wozi się w bardziej cywilizowany sposób. Czy adoptujący będą musieli zdać egzamin z języka czy psy się nauczą do tego czasu po nasymu ?

  Nick:
  Treść: