• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2503
  • Dodano: 2022-03-17 / 15:53
  • Komentarzy: 0

  Tarnów Opolski. Dwulatek spadł z huśtawki. Lądował śmigłowiec LPR

  (Fot. Dżacheć)

  Do przykrego zdarzenia doszło na placu zabaw w Tarnowie Opolskim. Zabawa zakończyła się mocnym urazem głowy malutkiego dziecka.


  Zrobiło się ciepło, więc wszyscy chętnie korzystamy z dodatnich temperatur i słońca. Coraz więcej dzieci mozna zauważyć na placach zabaw, które odżyły po zimowej przerwie.

  W czwartek 17 marca po godzinie 10.00 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na jednym z osiedlowych placów zabaw w Tarnowie Opolskim. Ze zgłoszenia wynikało, że około dwuletnie dziecko spadło z huśtawki i doznało mocnego urazu głowy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

  Po dojeździe na miejsce udzielono pierwszej pomocy dziecku, po czym zdecydowano, że do szpitala poszkodowane dziecko przewiezie Zespół Ratownictwa Medycznego.

  W trakcie zabaw nie do uniknięcia są upadki czy uderzenia, które skutkują "pamiątkami" w postaci siniaków, skaleczeń czy zadrapań. Na placach zabaw zdarzają się jednak również wypadki o wiele poważniejsze. Służby uczulają opiekunów i apelują o uważność również podczas beztroskiej zabawy naszych pociech. Miejmy nadzieję, że w powyższym przypadku uraz nie będzie poważny.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".