• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 744
  • Dodano: 2022-03-31 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Firmowe auto w 2022 roku - na jakie rozwiązania postawić?

  (Fot. Adobe Stock )

  Zastanawiasz się, co jest lepsze: leasing firmowego auta czy kupno za gotówkę? Jeśli jesteś przedsiębiorcą małej lub średniej firmy, mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

  Firmowe auto a leasing


  W dobie cyfryzacji leasing auta jest świetnym rozwiązaniem. Na czym polega? Jest to umowa między stroną oferującą leasing a przedsiębiorcą, który zobowiązuje się do dokonywania regularnych miesięcznych opłat za samochód. Według badań opublikowanych przez Polski Związek Leasingu, taka metoda finansowania zakupu firmowego przez leasing jest jedną z najpopularniejszych. W 2021 roku sfinansowano w ten sposób ruchomości na łączną wartość 58 mln zł[1].


  Wysokość miesięcznych opłat za leasing zależy od wartości auta i czasu obowiązywania umowy. Po jej zakończeniu przedsiębiorca może zwrócić pojazd albo go wykupić - musi jedynie spłacić resztę jego wartości do firmy leasingowej. Na przykład w mAuto umowa leasingowa może trwać od 24 do 48 miesięcy.


  Dlaczego leasing firmowego auta się opłaca?


  Zakup auta za gotówkę może być problematyczny. Szczególnie dla małych i średnich firm, które dopiero rozkręcają swój biznes. Dodatkowy wydatek związany z rozbudową floty pojazdów może mocno uszczuplić ich budżet. Z kolei leasing gwarantuje większą swobodę finansową. Przedsiębiorca ma obowiązek jedynie regularnie i sumiennie spłacać miesięczną ratę za samochód. Nie musi nawet wnosić wkładu własnego. Niektóre firmy leasingowe gwarantują opłatę wstępną równą 0% wartości pojazdu.


  Przedsiębiorca, wybierając auto na leasing, może również skorzystać z innych atrakcyjnych usług w ramach jednej oferty. Dzięki temu oszczędza czas i pieniądze na poszukiwanie dostawców. Mowa o dodatkowym ubezpieczeniu najmu samochodu, którego koszt zostanie doliczony do miesięcznej raty. Takie ubezpieczenie obejmuje kompleksową ochronę, w tym OC, AC i assistance. W ofercie leasingu jest również obsługa serwisowa. Przedsiębiorca może ją doliczyć do swoich miesięcznej raty za samochód lub wybrać pakiet kosztów rzeczywistych. To znaczy, że po autoryzacji i oszacowaniu szkód przez leasingodawcę, przedsiębiorca otrzyma finalną wysokość ceny za serwis.


  Gdzie szukać dobrej oferty leasingowej?


  Najlepiej posłużyć się zaufanymi firmami leasingowymi. Jedną z nich jest mAuto, gdzie znajdziesz całą gamę nowych i poleasingowych samochodów, dostępnych w bardzo atrakcyjnych wariantach finansowania. mAuto to również wirtualny salon samochodowy. Całą operację wynajmu auta można przeprowadzić zdalnie. W razie potrzeby skonsultujesz się z indywidualnym doradcą klienta. Jeśli umowa leasingowa zostanie podpisana, wybrany pojazd z mAuto zostanie dostarczony do Ciebie osobiście i bezpłatnie na terenie całej Polski.


  [1] http://www.leasing.org.pl/pl/statystyki/2021

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".