• Autor: News4media
    • Wyświetleń: 1090
    • Dodano: 2022-03-31 / 12:00
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Firmowe auto w 2022 roku - na jakie rozwiązania postawić?

    (Fot. Adobe Stock )

    Zastanawiasz się, co jest lepsze: leasing firmowego auta czy kupno za gotówkę? Jeśli jesteś przedsiębiorcą małej lub średniej firmy, mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

    Firmowe auto a leasing


    W dobie cyfryzacji leasing auta jest świetnym rozwiązaniem. Na czym polega? Jest to umowa między stroną oferującą leasing a przedsiębiorcą, który zobowiązuje się do dokonywania regularnych miesięcznych opłat za samochód. Według badań opublikowanych przez Polski Związek Leasingu, taka metoda finansowania zakupu firmowego przez leasing jest jedną z najpopularniejszych. W 2021 roku sfinansowano w ten sposób ruchomości na łączną wartość 58 mln zł[1].


    Wysokość miesięcznych opłat za leasing zależy od wartości auta i czasu obowiązywania umowy. Po jej zakończeniu przedsiębiorca może zwrócić pojazd albo go wykupić - musi jedynie spłacić resztę jego wartości do firmy leasingowej. Na przykład w mAuto umowa leasingowa może trwać od 24 do 48 miesięcy.


    Dlaczego leasing firmowego auta się opłaca?


    Zakup auta za gotówkę może być problematyczny. Szczególnie dla małych i średnich firm, które dopiero rozkręcają swój biznes. Dodatkowy wydatek związany z rozbudową floty pojazdów może mocno uszczuplić ich budżet. Z kolei leasing gwarantuje większą swobodę finansową. Przedsiębiorca ma obowiązek jedynie regularnie i sumiennie spłacać miesięczną ratę za samochód. Nie musi nawet wnosić wkładu własnego. Niektóre firmy leasingowe gwarantują opłatę wstępną równą 0% wartości pojazdu.


    Przedsiębiorca, wybierając auto na leasing, może również skorzystać z innych atrakcyjnych usług w ramach jednej oferty. Dzięki temu oszczędza czas i pieniądze na poszukiwanie dostawców. Mowa o dodatkowym ubezpieczeniu najmu samochodu, którego koszt zostanie doliczony do miesięcznej raty. Takie ubezpieczenie obejmuje kompleksową ochronę, w tym OC, AC i assistance. W ofercie leasingu jest również obsługa serwisowa. Przedsiębiorca może ją doliczyć do swoich miesięcznej raty za samochód lub wybrać pakiet kosztów rzeczywistych. To znaczy, że po autoryzacji i oszacowaniu szkód przez leasingodawcę, przedsiębiorca otrzyma finalną wysokość ceny za serwis.


    Gdzie szukać dobrej oferty leasingowej?


    Najlepiej posłużyć się zaufanymi firmami leasingowymi. Jedną z nich jest mAuto, gdzie znajdziesz całą gamę nowych i poleasingowych samochodów, dostępnych w bardzo atrakcyjnych wariantach finansowania. mAuto to również wirtualny salon samochodowy. Całą operację wynajmu auta można przeprowadzić zdalnie. W razie potrzeby skonsultujesz się z indywidualnym doradcą klienta. Jeśli umowa leasingowa zostanie podpisana, wybrany pojazd z mAuto zostanie dostarczony do Ciebie osobiście i bezpłatnie na terenie całej Polski.


    [1] http://www.leasing.org.pl/pl/statystyki/2021

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".