• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5508
  • Dodano: 2022-01-28 / 08:06
  • Komentarzy: 2

  Ukrył zmarłego lokatora za szafą. Po miesiącu makabrycznego odkrycia dokonał jego syn

  (Fot. Archiwum)

  Śledczy z Nysy zatrzymali 24-letniego Dawida G., który przez miesiąc mieszkał pod jednym dachem z denatem. Do makabrycznego odkrycia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego.


  Ciało zmarłego 54-latka znalazł jego syn po tym, jak długo nie miał kontaktu z ojcem. Do tego przykrego odkrycia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Piłsudskiego w Nysie.

  Lokator ukrył ciało 54-latka za szafą i przykrył kocami oraz kołdrą, a przez około miesiąc mieszkał z rozkładającym się ciałem denata. Panowie mieszkali razem blisko rok, a ich sąsiedzi nie ukrywali, że goście zmarłego Stanisława P. często organizowali libacje alkoholowe w mieszkaniu. Mimo makabrycznego zajścia, 24-letni Dawid G. nie poinformował nikogo o śmierci swojego współlokatora.

  - Syn ujawnił w mieszkaniu zwłoki 54-letniego ojca. Lekarz stwierdził zgon. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy - mówi w rozmowie z Nowinami Nyskimi sierż. sztab Marta Kublin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

  Portal Nowiny Nyskie, który jako pierwszy poinformował o tym zdarzeniu opublikował rozmowy z mieszkańcami mieszkań przy ulicy Piłsudskiego w Nysie. Sąsiedzi zgodnie przyznają, że przestali widywać 54-latka w grudniu, a niedługo po tym wizytowała na osiedlu dzielnicowa, która wypytywała o mężczyznę - nie zajrzano jednak do mieszkania, w którym miał mieszkać Stanisław P. oraz Dawid G.. Nie wiedziano wówczas jeszcze o tym, że 54-latek nie żyje, a jego ciało rozkłada się pod kocami i przewróconą na niego szafą.

  24-letni Dawid G. usłyszał między innymi zarzut zbezczeszczenia zwłok, które stwarzały zagrożenie epidemiologiczne oraz były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób. Kolejny przedstawiony mu zarzut dotyczy nieudzielenia pomocy mężczyźnie w związku ze stanem jego zdrowia.

  Teraz 24-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a do czasu procesu będzie przebywał w areszcie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-28 19:13:53 [5.173.105.*] id:1631743  
  Król Forum: Napisał postów [1548], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Spokojny lokator

  Nick:
  Treść:
  2022-01-28 08:56:42 [79.187.170.*] id:1631686  
  fuksik: Napisał postów [908], status [stały bywalec] Reputacja
  Turbopsychiatryk.Natychmiast.

  Nick:
  Treść: