• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1282
  • Dodano: 2021-10-04 / 19:00
  • Komentarzy: 3

  4,47 mln zł z budżetu województwa trafi do czterech placówek szpitalnych na Opolszczyźnie

  4,47 mln zł z budżetu województwa trafi do czterech placówek szpitalnych na Opolszczyźnie

  (Fot. Archiwum)

  Na posiedzeniu w poniedziałek 4 października zarząd województwa opolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych inwestycji w szpitalach wojewódzkich. 4 miliony 47 tysięcy zł z budżetu województwa trafi do czterech placówek, które zgłosiły zarządowi swoje inwestycyjne potrzeby.


  - W budżecie mamy jeszcze pieniądze, które mogliśmy przekazać na realizację potrzeb naszych placówek - mówił po posiedzeniu zarządu marszałek województwa Andrzej Buła.

  Największą kwotę otrzyma Opolskie Centrum Onkologii - w sumie to 2 miliony 284 tysięcy złotych. Z tego 1 milion 564 tysiące zł szpital przeznaczy na wyposażenie sali operacyjnej w niezbędny sprzęt do zabiegów wykonywanych laparoskopowo. Szpital posiada dwie duże sale operacyjne i jedną małą salę do małych zabiegów. Jedna z dużych sal operacyjnych jest wyposażona w zestaw urządzeń do przeprowadzania zabiegów laparoskopowych.

  Druga i trzecia sala są wyposażone jedynie w urządzenia i sprzęt do klasycznych sposobów przeprowadzania zabiegów tzw. "na otwarto". - Ciągły rozwój metod laparoskopowych - bezpieczniejszych i mniej obciążających dla pacjentów wymusza na nas ich coraz częstsze stosowanie. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest doposażenie kolejnej sali operacyjnej w urządzenia i sprzęt do takich zabiegów - mówi dyrektor szpitala Marek Staszewski.

  Opolskie Centrum Onkologii Otrzyma także 720 tysięcy złotych na zakup aparatu do hipertermii. Jest to urządzenie do radioterapii, stosowane w ościennych ośrodkach onkologicznych, w tym Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach oraz ośrodku leczniczym Samarytanin w Opolu, który jest prekursorem w woj. opolskim wspomagania leczenia przy zastosowaniu hipertermii zarówno w przypadku chorób onkologicznych jak i nieonkologicznych. Pozyskanie urządzenia do hipertermii i rozpoczęcie leczenia poszerzy też pakiet procedur terapeutycznych stosowanych w Zakładzie Radioterapii.

  Szpital Wojewódzki w Opolu otrzyma tym razem 1 milion 167 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laparoskopu, montaż nowej lampy operacyjnej i adaptację pomieszczeń w przyziemiu pawilonu diagnostyczno- zabiegowego dla archiwum szpitalnego, depozytu dla pacjentów i szatni dla personelu medycznego.

  524 tysiące złotych dostanie Stobrawskie Centrum Medyczne, z przeznaczeniem m.in. na zakup aparatu USG z głowicą do diagnostyki stawów do Oddziału i Poradni Reumatologicznej, zakup kompletnego zestawu do manometrii przełykowej wysokiej rozdzielczości dla Zakładu Diagnostyki Endoskopowej oraz zakup oprogramowania do zarządzania i obsługi komputerów wewnętrznej sieci z helpdeskiem. Pieniądze pozwolą też na budowę parkingu oraz utwardzenie terenu przy szpitalu w Pokoju.

  O pieniądze starał się też Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, który otrzyma 72 tysiące złotych na zakup zestawów komputerowych, 2 kserokopiarek oraz perymetru komputerowego do badania pola widzenia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-04 21:11:09 [31.0.121.*] id:1622292  
  opolaninn: Napisał postów [1955], status [Szycha] Reputacja
  Wcześniej nie było pieniędzy Czyżby Big pharma za coś zapłaciła ?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-10-04 22:14:15 [89.151.35.*] id:1622300  
  muszka82: Napisała postów [537], status [starszy pismak] Reputacja
  Brawo Polska wstaje z kolan
  2021-10-05 08:17:22 [217.173.195.*] id:1622316  
  wojtasoks: Napisał postów [7574], status [VIP] Reputacja
  Normalna kolej rzeczy raczej.