• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7473
  • Dodano: 2021-06-12 / 14:22
  • Komentarzy: 0

  Trwa 5. Festiwal Książki. Dziś spotkamy m.in. Katarzynę Nosowską i Remigiusza Mroza

  Plac Wolności w Opolu po raz 5. zamienił się w krainę książek. Rozpoczął się drugi dzień Festiwalu Książki. Przed nami ciekawe rozmowy, wydawcy oraz spotkania ze znanymi autorami książek.


  Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty oraz koncerty. Nie wszyscy zaproszeni autorzy będą też podpisywać książki. Te zmiany wywołała pandemia.

  W planie na sobotę opolanie znajdą atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Między godziną 10:30 a 11:00 poranek dla dzieci przeprowadzi Fundacja Dr Clown. O 11:00 profesor Stanisław Nicieja opowie o "Kresowej Atlantydzie".

  O 16:00 na scenie plenerowej pojawi się znana nie tylko ze sceny muzycznej ale i autorka książki Katarzyna Nosowska, która opowie o swoim najnowszym książkowym wydaniu. Na scenie nie może zabraknąć opolskiego "kryminalisty" Remigiusza Mroza, który pojawi się na scenie plenerowej o 18:00. Zakończenie drugiego dnia festiwalu książki przewidziane jest na godzinę 20:30.

  Na Placu Wolności swoje książki można kupić na stoiskach u blisko 60 wystawców. Warto zerknąć na proponowane przez obecnych na Festiwalu pozycje.

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

  Zdjęcie (1/36)

  (Fot. Dżacheć)

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".