• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4457
  • Dodano: 2021-05-29 / 18:19
  • Komentarzy: 0

  W niedzielę będzie można na żywo zobaczyć Opolski Park Sportu. Wielkie otwarcie na sportowo

  W niedzielę będzie można na żywo zobaczyć Opolski Park Sportu. Wielkie otwarcie na sportowo

  (Fot. Archiwum)

  Opolanie będą mieli okazję odwiedzić Opolski Park Sportu i wziąć udział w organizowanych wydarzeniach towarzyszących oficjalnemu otwarciu już w niedzielę.


  Mimo, że zarówno Okrąglak jak i Cieplak to dwa budynki, których nie ma już na mapie miasta, to opolanie w dalszym ciągu dobrze kojarzą te dwa obiekty i miejsce gdzie trwały lata ich świetności. Dziś Okrąglak zastąpiła Stegu Arena, a w miejsce Cieplaka powstał największy obiekt sportowy w Opolu.

  Wielofunkcyjna hala sportowa mieści w sobie pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i trybunę. Atrakcją jest umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna (wzorem tych z USA) . Wewnątrz jest też profesjonalna 15-metrowa ścianka wspinaczkowa.

  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 15.00. Podczas otwarcia na sztucznym boisku odbędzie się turniej piłkarski dzieci, w którym będą rywalizowały zespoły z różnych dzielnic Opola. Na sąsiednim boisku wielofunkcyjnym, przez całe otwarcie będzie trwało rolkowisko w rytmie muzyki. Na skate parku okazja jazdy dla każdego - także tych mniej zaawansowanych.

  Także w strefie workout każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, ale i zobaczyć, jak robią to profesjonaliści. Na boisku trawiastym, które przylega do Opolskiego Parku Sportu odbywać się będą ćwiczenia prowadzone przez lekkoatletów. Będą też pokazy capoeiry, ścieżka gimnastyczna, zajęcia ruchowe i piłka nożna dla przedszkolaków.

  Oprócz tego będą foodtrucki, animacje dla dzieci, maskotki opolskich klubów czy też organizacji.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".