• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6043
  • Dodano: 2021-03-03 / 11:44
  • Komentarzy: 1

  42-latek oskarżany o zabicie kolegi. Miał go udusić i ukryć ciało w rzece

  42-latek oskarżany o zabicie kolegi. Miał go udusić i ukryć ciało w rzece

  (Fot. Dżacheć)

  42-letni Arkadiusz N., mieszkaniec Ozimka stanął przed sądem pod zarzutem zabójstwa. Do zarzucanego mu czynu miało dojść w grudniu 2019 roku. Na proces mężczyzna czekał w areszcie śledczym w Opolu.


  W Sądzie Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 42-latka z Ozimka, któremu zarzuca się zabójstwo i ukrycie zwłok.

  Do zdarzenia miało dojść w nocy z 22 na 23 grudnia 2019 roku. - Oskarżony poprzez uduszenie pozbawił życia Krzysztofa P., a następnie ukrył zwłoki przy ujściu cieku wodnego Libawa prowadzącym do jeziora Turawskiego - czytał akt oskarżenia prokurator. .


  Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd natomiast odczytał wyjaśnienia oskarżonego złożone w toku czynności przygotowawczych.

  - W niedzielę 22 grudnia 2019 około 15.00 byłem cały czas z żoną i synem. Około 13.25 żona pojechała do pracy a przed 15.00 pojechałem na skuterze zobaczyć nad jezioro. Syn został w domu. Postawiłem skuter przed mostem i patrzyłem jak płynie koryto rzeki. Kierowałem się potem w stronę domu i zatrzymał mnie Krzysztof P. pytając czy podwiozę go do sklepu. Zaproponowałem że pojedziemy do Ozimka bo tam są otwarte sklepy. Krzyśka zawiozłem do Dino w Antoniowie, było już ciemno. Kupiliśmy piwo, on wziął do tego butelkę wódki i spytał czy zapłacę za zakupy. Pieniądze miał mi oddać po wyjściu ze sklepu. Po tym odjechaliśmy w kierunku Jedlic, on cały czas był pod wpływem alkoholu. Na miejscu wysadziłem Krzyśka i dałem mu zakupy. Potem poszedłem do domu gdzie czekał syn, ale nie wszedłem do domu tylko wziąłem samochód z garażu i telefon i pojechałem w kierunku Szczedrzyka. Zatrzymałem się na parkingu koło kościoła i myślałem o wczorajszej kłótni z żoną, od soboty z nią nie rozmawiałem. Postanowiłem wrócić do domu, schowałem auto do garażu i tam też wypiłem dwa piwa, to było już po północy - wyjaśniał oskarżony podczas przesłuchania przygotowawczego.

  Żona oskarżonego zeznała podczas przesłuchania, że we wskazanym w oskarżeniu czasie nie kłóciła się ze swoim mężem. Oskarżony wyjaśniał także, że poszkodowany bywał u niego w domu, szczególnie latem, ale on sam nie odwiedzał Krzysztofa P.

  W sprawie będą przesłuchiwani jeszcze świadkowie. Do tematu wrócimy
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-14 17:50:14 [195.60.242.*] id:1616132  
  jafa: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  Ciekawe chłopak na wolności ,a innych zatrzymali w tej sprawie .

  Nick:
  Treść: