• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7098
  • Dodano: 2021-01-14 / 17:43
  • Komentarzy: 0

  Trwają prace w obrębie kamionki Piast w Opolu. Nowy teren rekreacyjny będzie gotowy w tym roku

  Trwają prace w obrębie kamionki Piast w Opolu. Nowy teren rekreacyjny będzie gotowy w tym roku
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace remontowe w obrębie kamionki Piast w Opolu. Dość niebezpieczny dotąd teren zyska nowe życie i stanie się miejscem rekreacji dla opolan.


  Trwają prace wokół kamionki Piast w Opolu. Długo oczekiwane miejsca rekreacyjne, trakty rowerowe czy pomost pływający pojawią się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

  Nowe tereny rekreacyjne przy kamionce Piast to pomysł ratusza na atrakcyjne i zielone Opole, sięgający około 3 lat wstecz. W 2019 roku poinformowano o przyznaniu dotacji z Unii Europejskiej, a w czerwcu 2020 roku rozpoczęły się tam prace remontowe. Przy kamionce Piast ma powstać ścieżka pieszo - rowerowa, teren dla nurków, plac zabaw dla dzieci i boiska do gry w piłkę plażową.

  Władze miasta podkreślają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to chcą, by inwestycja była gotowa w pierwszej połowie 2021 roku. Cały projekt jest wart blisko 18 milionów złotych i w planach ma także nasadzenie blisko pięciu tysięcy drzew wzdłuż 70 ulic w stolicy regionu. Poziom dofinansowania z unijnych dotacji sięga 85 procent.

  Obecnie Urząd Miasta Opola wystąpił z wnioskiem o usunięcie roślin i krzewów, które znajdują się na terenie budowy, ale - jak podkreślają władze miasta - planuje się w tym miejscu nasadzenia dużej ilości drzew. W rezultacie teren będzie zielony i przyjazny środowisku. Uzyskano pozwolenie na budowę oraz plan remediacji i wykonano jego zalecenia z wynikiem pozytywnym.

  - Prowadzone są już prace związane z budową stanicy dla płetwonurków - rozpoczęto fundamentowanie. Rozpoczęto również prace związane z wykonaniem dróg terenowych. Oprócz tego wykonano warstwy podbudowy boiska do piłki nożnej wraz z drenażem - wylicza Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Warto podkreślić, że mimo modernizacji terenu wokół akwenu, Opolanie mogą zapomnieć o bezpiecznej kąpieli w tym miejscu, które ze względu na swoją specyfikę jest niebezpieczne dla miłośników wody. Na dnie znajduje się mnóstwo "skarbów", które nie sprzyjają zabawom w wodzie. To na przykład Fiat 126p, rowery, wózki sklepowe czy nawet zjeżdżalnie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".