• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1496
  • Dodano: 2020-12-10 / 11:53
  • Komentarzy: 0

  Funkcjonariusze stwierdzili łącznie 18 naruszeń, za które kierujący został ukarany

  Funkcjonariusze stwierdzili łącznie 18 naruszeń, za które kierujący został ukarany
   <i>(Fot. KAS Opole)</i>

  (Fot. KAS Opole)

  Rutynowe kontrole prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową wykazują liczne nieprawidłowości w czasie pracy kierowców samochodów ciężarowych.


  Za niekompletne dane na karcie kierowcy lub ingerencję w prawidłowość pomiaru drogomierza grożą sankcje karne i administracyjne oraz odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa.

  W listopadzie funkcjonariusze opolskiej KAS podczas kontroli czasu pracy kierowców samochodów ciężarowych stwierdzili liczne naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. W pierwszym przypadku na karcie kierowcy brakowało wszystkich wymaganych danych potwierdzających okresy aktywności kierowcy.

  Funkcjonariusze stwierdzili łącznie 18 naruszeń, za które kierujący pojazdem został ukarany mandatami karnymi. W drugim zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze wykryli zamontowany magnes na impulsatorze służący do zakłócania pracy tachografu i wskazań prędkościomierza licznika przebiegu. W tym przypadku kontrolujący także ukarali kierowcę mandatem, z kolei właścicielowi firmy przewozowej grozi kara administracyjna w kwocie 10 tys. zł. Za nieuprawnioną ingerencję w prawidłowość pomiaru drogomierza grozi odpowiedzialność karna na podstawie art. 306a Kodeksu karnego.

  Sprawę prowadzi obecnie Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

  Krajowa Administracji Skarbowa dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Regularne kontrole pojazdów ciężarowych mają na celu zwalczanie nieprawidłowości i nadużyć m. in. w obszarze czasu pracy kierowców.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".