• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 546
  • Dodano: 2020-12-04 / 07:52
  • Komentarzy: 0

  Rowery miejskie wrócą w marcu 2021. Mimo pandemii opolanie chętnie z nich korzystali

  Rowery miejskie wrócą w marcu 2021. Mimo pandemii opolanie chętnie z nich korzystali

  (Fot. Archiwum)

  System rowerów miejskich w mieście Opole zakończył sezon 30 listopada 2020, natomiast wznowi po 3 miesięcznej przerwie, 1 marca 2021.


  Zakończył się nieco utrudniony sezon na jazdę rowerami miejskimi po naszym mieście. Niespełna miesiąc po rozpoczęciu sezonu rowerowego, firma GeoVelo musiała z dniem 1 Kwietnia 2020 czasowo zawiesić funkcjonowanie systemów rowerowych we wszystkich miastach, w tym w Opolu, w związku z decyzją Polskiego Rządu o zakazie korzystania z wypożyczalni rowerów publicznych.

  Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, system rowerów miejskich GeoVelo w Opolu wznowił działalność z dniem 6 maja 2020 roku. Jak się okazuje, mimo pandemii koronawirusa miłośnicy jazdy na rowerach po mieście pokonali tysiące kilometrów.

  - W naszym mieście system działa na 18 stacjach rowerowych. Przed Centrum Handlowym Karolinka znajduje się dodatkowo jedna stacja komercyjna. Miłośnicy jednośladów mogli skorzystać z ponad 300 rowerów (293 plus 10 przy CH Karolinka). Pod względem wypożyczeń rekordowy był lipiec - wtedy odnotowano ich 4921, w tym 129 spod CH Karolinka. Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru było bezpłatne po zainstalowaniu na smartfonie i zarejestrowaniu się w aplikacji GeoVelo Opole - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Największą liczbę użytkowników zarejestrowanych w systemie odnotowano w październiku (6331 osób), a trzy najbardziej popularne stacje rowerowe w kończącym się roku to w kolejności: Plac Wolności, Oleska Tauron, Uniwersytet-Ozimska.

  Przypomnijmy, że wszystkie rowery wyposażone są m.in. w antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy. Są to rowery tzw. czwartej generacji, które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej.

  Rowery miejskie ponownie na ulice stolicy województwa mają wrócić 1 marca.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".