• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1286
  • Dodano: 2020-11-10 / 12:58
  • Komentarzy: 1

  Mimo pandemii przyszli żołnierze chętnie zgłaszają się na kurs służby przygotowawczej

  Mimo pandemii przyszli żołnierze chętnie zgłaszają się na kurs służby przygotowawczej

  (Fot. kpt. Piotr Płuciennik)

  Mimo pandemii - w koszarach wszystko działa jak w zegarku. W 10 Brygadzie Logistycznej rozpoczął się drugi w tym roku kurs służby przygotowawczej, realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych.


  10 Opolska Brygada Logistyczna przygotowała dla elewów 75 miejsc, a do służby ostatecznie stawiło się 72 ochotników. Wszystkie osoby, które stawiły się do jednostki zostały wstępnie przebadane oraz wypełniły ankiety dotyczące stanu ich zdrowia.

  Dopiero po zakończeniu wstępnych procedur przystąpiono do kolejnych etapów wcielenia. Specjalnie powołana komisja zweryfikowała i uzupełniła niezbędną dokumentację, ochotnicy zostali ostrzyżeni i umundurowani, a wszystkie ubrania cywilne zostały zdeponowane. Jeszcze tego samego dnia, podczas pierwszej zbiórki, elewi poznali dowódcę 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownika Macieja Siudaka oraz Komendanta Ośrodka Służby Przygotowawczej podpułkownika Dominika Trentkiewicza.

  Szkolenie elewów rozpocznie się od 10 listopada. Podczas pobytu w jednostce, obowiązywać będzie program szkolenia podstawowego, a więc m.in. nauka regulaminów, przepisów wojskowych czy budowy broni i sprzętu wojskowego. Jednak główny wysiłek szkoleniowy położony zostanie na naukę i doskonalenie umiejętności praktycznych, takich jak taktyka, strzelanie czy musztra. Szkolenie będzie realizowane do 5 grudnia i zakończy się przysięgą wojskową.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-10 14:34:23 [31.60.55.*] id:1604380  
  liberty: Napisał postów [2609], status [Szycha] Reputacja
  Nie bójcie sie Polscy żołnierze - amerykańskiego żołnierza w Polsce "pandemia" nie rusza to i Wy będziecie zdrowi.

  Nick:
  Treść: