• Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 1536
  • Dodano: 2020-11-15 / 13:40
  • Komentarzy: 3

  Jak pracować na home office i nie zwariować?

  Jak pracować na home office i nie zwariować?

  (Fot. Dżacheć)

  W dzisiejszych trudnych dla nas czasach, kiedy mamy do czynienia z epidemią koronawirusa, wiele firm zdecydowało się na pracę w trybie zdalnym. Oczywiście nie wszyscy są w stanie pozwolić sobie na pracę z domu. Czasem charakter pracy wymaga od pracownika codziennej obecności na stanowisku w siedzibie firmy.

  Praca w systemie zdalnym stwarza liczne trudności zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Jak pracować w domu, gdy nie ma nad nami czujnego oka szefa? Podpowiadamy jak efektywnie zorganizować sobie pracę poza biurem.

  Przede wszystkim stwórz w domu swoje małe "biuro". Miejsce dla komputera, notatek i innych potrzebnych rzeczy, zadbaj o przynajmniej względny ład na stanowisku pracy. W zabałaganionym otoczeniu trudno o skupienie. Nie pracuj z łóżka. To bardzo zmniejszy Twoje szanse na dobry sen. Dbaj o to, by sypialnia nie kojarzyła Ci się z pracą, problemami i niepokojem. Niech jest to dla Ciebie miejsce odpoczynku i relaksu.

  Mimo to, że na home office masz często nie do końca unormowane godziny pracy, postaraj się je zaplanować. Wstań z łóżka, ubierz się, zjedz śniadanie, wypij kawę. Stwórz sobie plan działania, przejrzyj w głowie obowiązki na dany dzień i staraj się je zrealizować.

  Umiejętność łączenia pracy zawodowej i obowiązków domowych jest bardzo trudna. Nie mieszaj ze sobą tych dwóch dziedzin życia. Ustal godziny, w jakich pracujesz, a po nich poświęć się rodzinie, pasji, czy obowiązkom. Nie gódź się na pracę od rana do późnego wieczora. Jeśli pracujesz w domu, gdzie są też inni domownicy, warto wytłumaczyć im, że pracujesz i poprosić o wyrozumiałość (dotyczy to szczególnie dzieci).

  Praca zdalna to taki mały test dla naszej dojrzałości. Okazuje się wtedy, w jakim stopniu jesteśmy odpowiedzialni, i czy jesteśmy w stanie zmotywować się do pracy bez żadnych zewnętrznych bodźców.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-15 17:18:11 [89.67.13.*] id:1604607  
  DonPedro69: Napisał postów [7902], status [VIP] Reputacja
  Dobre rady zawsze w cenie. Osobiście mogę potwierdzić, że w pracy zdalnej nic tak nie rozprasza jak otoczenie bliskich, którym się wydaje, że Ty przecież nic nie robisz, bo znowu siedzisz tylko przy komputerze. I dajmy na to pracujesz w czymś ala call-center, gdzie Twój klient słyszy jak Twój mikrofon zbiera wszystko z Twojego domu: dziecko płaczące, szczekającego psa, albo rozmowy domowników. Ta praca wymaga takiego samego spokoju i skupienia jak w biurze i niestety dom trzeba na parę godzin zamienić na biuro. Mając kilkoro dzieci, albo nawet i jedno w domu, nie jest to wcale takie proste - ja to rozumiem.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2020-11-15 18:18:26 [5.173.60.*] id:1604610  
  Król Forum: Napisał postów [1510], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Dzwonisz do klienta a w tlr stara krzyczy że znowu wciskasz szmelc klientom ...
  [-4]
  2020-11-15 22:37:51 [89.67.13.*] id:1604623  
  DonPedro69: Napisał postów [7902], status [VIP] Reputacja
  Ty to masz poczucie humoru! Tylko nie stara, dobrze?!