• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2083
  • Dodano: 2020-06-10 / 14:44
  • Komentarzy: 0

  Do punktów pobrań zgłaszają się kuracjusze uzdrowisk. To warunek by wyjechać na leczenie

  Do punktów pobrań zgłaszają się kuracjusze uzdrowisk. To warunek by wyjechać na leczenie

  (Fot. NFZ Opole)

  Już w poniedziałek, 15 czerwca pierwsi kuracjusze rozpoczną leczenie sanatoryjne. Do końca czerwca na leczenie uzdrowiskowe wyjedzie blisko 400 mieszkańców Opolszczyzny. Leczyć pojadą się tylko...zdrowi!


  Jak zaznacza opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

  - Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową - informuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy Opolskiego OW NFZ.

  Już dziś do punktów pobrań mogą zgłaszać się przyszli kuracjusze, którzy jako pierwsi wyjadą na leczenie. Pan Ryszard z Opola, który wyjeżdża w poniedziałek na leczenie uzdrowiskowe wykonywał takie badanie w punkcie pobrań w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.

  - Mam nadzieję być od poniedziałku szczęśliwym kuracjuszem. Zgodnie z zaleceniem NFZ przyszedłem do punktu pobrań w Szpitalu Woskowym, aby pobrać materiał do badania na obecność koronawirusa. Samo badanie sprawne, obsługa miła. Zostało mi teraz tylko cierpliwie poczekać na wynik badania, liczę że będzie ujemny, a potem to już tylko długo oczekiwany wyjazd - wyjaśniał Pan Ryszard.

  O tym, gdzie wykonać wymaz poinformuje pacjenta pisemnie Opolski Oddział Wojewódzki NFZ. Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego, będzie mogła poddać się badaniu.

  Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. Dlatego tak ważne jest, aby bezpośrednio kontaktować się z uzdrowiskiem i przekazać swój aktualny numer telefonu. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

  Od dziś działa również dziesiąty punkt pobrań na Opolszczyźnie zlokalizowany w Namysłowskim Centrum Zdrowia.

  Punkty pobrań w województwie opolskim można znaleźć na stronie opolskiego NFZ.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".