• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 437
  • Dodano: 2020-04-09 / 08:48
  • Komentarzy: 0

Sprzęt ratujący życie trafi do kluczborskiej straży w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

 
 
Sprzęt ratujący życie trafi do kluczborskiej straży w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

(Fot. UMWO)

W ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego kupujemy kolejną partię defibrylatorów. Dzięki temu projektowi wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych w powiecie kluczborskim będą miały takie urządzenia, co szczególnie w obecnej sytuacji nabiera ogromnego znaczenia.


Strażacy cały czas zgłaszają potrzeby na urządzenia takie jak m.in. defibrylatory. Pomiędzy akcjami ratującymi życia służą do edukacji młodzieży czy seniorów. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego wpisali się swoim projektem w te obecne potrzeby.

Zarząd województwa opolskiego właśnie podjął decyzję o zakupie tych urządzeń za kwotę niemal 99 tysięcy złotych w ramach trzeciej edycji projektu "Akcja dla serca", realizowanego z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w powiecie kluczborskim.

Projekt przewiduje wyposażenie 33 jednostek OSP i Wołczyńskiego Ośrodka Kultury w 8 defibrylatorów AED, 10 kapsuł zewnętrznych dostępu publicznego do defibrylatorów i 16 zestawów fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z elektrodami szkoleniowymi.

- Dobrze, że przyzwyczajamy się do takich urządzeń wokół na, dziś są one montowane miejscach publicznych, np. na rynkach, murach kościołów czy ścianach remiz strażackich. Są automatyczne, więc każdy w razie niebezpieczeństwa może z nich skorzystać - podkreśla Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Strażacy ochotnicy także w dzisiejszej, trudnej sytuacji epidemicznej, pełnią rolę nie do przecenienia. Dlatego zarząd województw stara się pomóc wszystkim 520 jednostkom OSP w regionie. W ramach kolejnego projektu własnego zarząd zaplanował zakup środków ochrony osobistej na najbliższe 3 miesiące dla jednostek OSP w każdym powiecie. - Poczucie bezpieczeństwa osób, które nam niosą pomoc, jest jednym z naszych priorytetów - mówi marszałek.

Marszałek Andrzej Buła przypomina, że ten szczególny czas spowodował, że przesuwają się w czasie realizacje niektórych zadań w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Uspokajam wszystkich autorów zadań, z niczego nie rezygnujemy. Po świętach zaś podejmiemy decyzję co ewentualnego harmonogramu i dalszej realizacji tej inicjatywy. Liczymy, że za klika miesięcy zaczniemy znów aktywnie działać w swoich środowiskach - mówi marszałek.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia