• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 1816
    • Dodano: 2019-12-21 / 20:28

Siatkarki Uni Opole pewnie pokonały Stal Mielec i zapewniły sobie podium w tabeli

(Fot. Arleta)

W sobotnim meczu w Stegu Arenie Opolanki pewnie pokonały drużynę gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, co dało zawodniczkom Uni kolejne trzy punkty w tabeli.

Początek meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi kobiet nie wróżył niczego dobrego dla naszej ekipy. Mielczanki od początku budowały przewagę nad Opolem, co zdaje się wytrąciło z równowagi nasze siatkarki. W końcówce seta rywalki prowadziły stosunkiem punktów 20:13. Opolska drużyna próbowała odrobić straty, ale ostatecznie partia zakończyła się na korzyść Stali wynikiem 19:25.

W kolejny set nasze zawodniczki weszły zdecydowanie pewniej. Mimo wyrównanej walki, to podopieczne trenera Nicoli Vettoriego odnotowały zwycięstwo 25:21. W trzeciej partii to Opolanki dominowały w każdym elemencie gry. Skuteczne ataki i fenomenalne bloki pozwoliły nam na pewną wygraną 25:15. Czwarty set gospodynie zagrały już zdecydowanie spokojniej i pewnie przypieczętowały swoją dyspozycję wygrywając 25:20, a cały mecz 3:1. Tytuł MVP spotkania i bon o wartości 250 zł odebrała Marta Ciesiulewicz.

Wygrana na własnym parkiecie powiększyła dobytek punktowy Uni Opole. Na koncie mamy już 29. oczek, co daje nam obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

O utrzymanie swojej pozycji Uni powalczy za tydzień w Jarosławiu z dobrze nam znanymi siatkarkami z San-Pajdy (28.12.2019 r. godz.18:00). Później już w nowym roku, dziewczyny rozegrają mecz w Stegu Arenie z drużyną KS Częstochowianka Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na 4 stycznia na godzinę 15.45.