• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2780
  • Dodano: 2019-10-10 / 10:02
  • Komentarzy: 2

Ulicą Oleską najwcześniej przejedziemy w połowie listopada. To ostateczny termin zakończenia prac

 
 
Ulicą Oleską najwcześniej przejedziemy w połowie listopada. To ostateczny termin zakończenia prac
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swój biznes na ulicy Oleskiej w Opolu zaczynają liczyć straty. Miejski Zakład Dróg w Opolu tłumaczy, że na zakończenie prac trzeba poczekać do 15 listopada.


Mimo zapewnień drogowców, że zamknięcie ruchu na ulicy Oleskiej skróci czas remontu, to ostatecznie już wiadomo, że na otwarcie ulicy będzie trzeba jeszcze poczekać...miesiąc.

Przebudowa ulicy Oleskiej wiąże się z dużym utrudnieniem komunikacyjnym dla kierowców, ale nie tylko. Rosnące straty odczuwają również przedsiębiorcy, którzy prowadzą swój biznes przy remontowanej Oleskiej. Prace remontowe na ulicy Oleskiej trwają od 15 lipca 2019 r. Przebudowa rozpoczęła się od zamknięcia wjazdu w ulicę Oleską od strony ronda Pileckiego do ulicy Czaplaka. Od trzech miesięcy wyłączony z ruchu jest prawoskręt z Żeromskiego w Oleską.

Kolejnym etapem było zamknięcie ulicy od Czaplaka do skrzyżowania z Bohaterów z Monte Casino, a na początku września rozpoczął się trzeci etap prac związanych z remontem (od ulicy Wodociągowej do skrzyżowania z Okulickiego), co miało dać gwarancję na zakończenie remontu nawet 2 tygodnie przed terminem. Jak się okazuje, ten plan się nie powiódł. Początkowo zapowiadano oddanie pierwszego remontowanego odcinka do 20 września, później termin ten zmieniono na koniec września.

Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zakładu Dróg w Opolu przekonuje, że dzień 15 listopada jest terminem ostatecznym oddania całej długości ulicy. - Na pewno Oleską, która jest teraz w remoncie, pojedziemy 15 listopada. Puszczenie teraz ruchu chociażby od ronda Pileckiego do Czaplaka nadal wiązałoby się z utrudnieniami dla kierowców. Ruch musiałby odbywać się jednym pasem - słyszymy.

W trakcie prac prowadzonych na ul. Oleskiej powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i oświetlenie uliczne.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-10 14:34:42 [178.43.107.*] id:1583072  
ktostamtaki: Napisała postów [229], status [maniak] Reputacja
Połowa listopada? Trzymam za słowo

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-10 14:58:36 [217.173.195.*] id:1583074  
wojtasoks: Napisał postów [3313], status [VIP] Reputacja
Dokładnie. Żeby się nie okazało, że w połowie listopada to owszem otworzą Oleską,a le tylko pierwszy odcinek. Mam duże wątpliwości co do odcinka od wodociągowej do chabrów. Tez jestem ciekaw jaki był umowny termin zakończenia tej inwestycji.