• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3626
  • Dodano: 2019-10-07 / 09:21
  • Komentarzy: 1

Wypadek z udziałem autobusu i trzech samochodów osobowych w ciągu drogi krajowej nr 46

 
 
Wypadek z udziałem autobusu i trzech samochodów osobowych w ciągu drogi krajowej nr 46

(Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)

 <i>(Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)</i>

(Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)

W trakcie zjazdu z wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 46 w kierunku Dobrodzienia w jadący autobus szkolny uderza samochód osobowy, którego kierowca zasłabł za kierownicą. Autobus przewraca się na bok (22 osoby podróżujące wewnątrz), przygniatając tym samym samochód osobowy. Tak brzmiał scenariusz ćwiczeń straży.


- Kolejne dwa nadjeżdżające pojazdy w wyniku nadmiernej prędkości nie wyhamowują i uderzają w autobus i samochód osobowy. Jeden z pojazdów w wyniku bardzo silnego uderzenia odbija się od stojących pojazdów i spada z jezdni stając w płomieniach (podróżujący opuści pojazd). Drugi z pojazdów w wyniku silnego uderzenia spada po przeciwnej stronie i dachuje (cztery osoby wewnątrz pojazdu) - czytamy dalej w scenariuszu zdarzeń.

Wypadek z udziałem autobusu i trzech samochodów osobowych w ciągu drogi krajowej nr 46 na obwodnicy Myśliny to zarys ćwiczeń praktycznych, które odbyły się w piątek 4 października 2019 roku.

- W wyniku zderzenia autobusu szkolnego z trzema samochodami osobowymi łącznie poszkodowanych zostało ponad 40 osób. Jeden z samochodów zapalił się a autobus przewrócił się na bok. Z tym wyzwaniem zmierzyli się strażacy oraz ratownicy medyczni łącznie z trzech powiatów - informuje Łukasz Nowak z wydziału operacyjnego KW PSP Opole.

Do działań ruszyły służby ratownicze z powiatów oleskiego, opolskiego oraz brzeskiego (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Brzeg"). W ćwiczeniach symulujących wypadek masowy udział wzięły również służby GDDKiA, Policja, PRM, oraz WBiZK OUW. Do upozorowania zdarzeń przyczyniły się jednostki OSP z Dobrodzienia, Szemrowic, OSP Pludry, OSP Zębowice, OSP Rzędowice, OSP Klekotna, OSP Malichów - Kocury, OSP Bzinica Stara i Zespół Szkół w Dobrodzieniu im. Adama Mickiewicza.

W ćwiczeniach brali udział strażacy z KP PSP w Oleśnie, KM PSP w Opolu, KP PSP w Brzegu, OSP Dobrodzień, OSP Szemrowice, OSP Radawie, OSP Główczyce, OSP Zębowice, OSP Schodnia, OSP Krasiejów.

Organizatorem ćwiczeń była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przy współudziale Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, Komendy Miejskiej PSP w Opolu oraz Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-08 11:21:03 [89.67.10.*] id:1582898  
passion58: Napisała postów [683], status [rozpisany/na] Reputacja
Po co to takie cyrki odstawiać, ludzi straszyć i blokować jezdnię.

Nick:
Treść: