• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2722
  • Dodano: 2019-08-14 / 11:19
  • Komentarzy: 6

KWW Mniejszość Niemiecka podała pierwsze nazwiska kandydatów w jesiennych wyborach

 
 
KWW Mniejszość Niemiecka podała pierwsze nazwiska kandydatów w jesiennych wyborach
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ryszard Galla będzie zajmował pierwsze miejsce na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka. KWW MN rozpoczyna kampanię z hasłem "Opolskie ma znaczenie".


KWW Mniejszość Niemiecka wystawi 24 kandydatów na liście poselskiej i 2 kandydatów na senatorów w okręgu 52 (Opole, powiat opolski) i 53 (powiat oleski, strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, głubczycki).

- W poniedziałek po południu spotkał się komitet założycielski KWW Mniejszość Niemiecka. Jak wiemy przy każdych wyborach Mniejszość Niemiecka tworzy na nowo Komitet Wyborczy Wyborców. W krótkim czasie zebraliśmy ponad 2,5 tysiąca podpisów poparcia. Wczoraj 13 sierpnia zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy pod nazwą KWW Mniejszość Niemiecka - poinformował Rafał Bartek, pełnomocnik wyborczy KWW Mniejszość Niemiecka.

- To już po raz 9 Mniejszość Niemiecka wystawia swoją reprezentację w Wyborach Parlamentarnych. Chcemy, by ludzie, którzy tutaj mieszkają mogli nie tylko mieszkać, ale też pracować za godne pieniądze i wypoczywać. Hasło tegorocznej kampanii to "Opolskie ma znaczenie". Aby można było tutaj pracować potrzebne są przedsiębiorstwa i rozwój już istniejących. Chcemy przyciągać do regionu też nowych przedsiębiorców. Wyróżnia nas umiłowanie języka niemieckiego ale tez przywiązanie do tradycji i kultury. To dzięki językowi niemieckiemu i dzięki otwartym i mądrym ludziom posługujących się tym językiem to właśnie w opolskim umieściły swoje siedziby firmy, które takich ludzi potrzebują - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, dwójka na liście KWW MN.

- Mamy kandydatów do Senatu i 24 kandydatów do Sejmu. Na listach znajdą się młodzi ludzie, ludzie z doświadczeniem, lekarze, aptekarze, przedsiębiorcy oraz osoby pracujące w samorządzie. Patrząc na to, czym zajmuje się parlament w Polsce, mamy tutaj specjalistów w każdej dziedzinie - dodaje Ryszard Galla, który został jedynką KWW MN.

W nadchodzącej kadencji KWW MN będzie zajmował się zagadnieniami jak:

1. Pielęgnowanie tradycji, tożsamości i kultury Niemców na Śląsku Opolskim;
2. Podnoszenie jakości nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach, w tym języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej;
3. Wsparcie dla młodych i rodzin oraz wspieranie przedsiębiorczości
4. Zabieganie o dalsze mechanizmy wsparcia i rozwoju samorządności, która jest gwarantem odpowiedzialności polityków za ich czyny
5. Dbałość o zrównoważony rozwój naszego regionu na tle całej Polski, szczególne w kwestiach infrastruktury i opieki zdrowotnej
6. Zabieganie o równe traktowanie kobiet i mężczyzn

3 września zostaną podane nazwiska na listach wyborczych, wybory odbędą się 13 października 2019 roku.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia