• 0
0
  • Wyświetleń: 1936
  • Dodano: 2019-06-16 / 12:00
  • Komentarzy: 3
  • Artykuł sponsorowany

453 zł płacą za OC kierowcy z Opola - Izi podpowiada, jak kupić najtańszą polisę

 
 
453 zł płacą za OC kierowcy z Opola - Izi podpowiada, jak kupić najtańszą polisę
W ostatnich trzydziestu dniach kierowcy z Opola płacili za swoje OC 453 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę ceny tej polisy w niektórych innych miastach województwa opolskiego, jak chociażby Prudnik (505 zł), Brzeg (654 zł) czy Kluczbork (1084 zł). Czy jednak jest możliwe, by zapłacić jeszcze mniej? Jak najbardziej. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz zmniejszyć swoją składkę OC.

Możesz wpłynąć na cenę swojego OC

Na cenę OC wpływa bardzo wiele zmiennych. To właśnie dlatego ceny podawane w często publikowanych w sieci rankingach dadzą Ci tylko bardzo ogólne pojęcie o wysokości składki, jaką zapłacisz. Są one po prostu mocno uśrednione. Jednak na ostateczną cenę OC możesz wpłynąć, dokonując odpowiednich wyborów jeszcze przed zakupieniem polisy. Podajemy te najpopularniejsze - przynajmniej z części z nich z pewnością będziesz mógł skorzystać.

Zniżki

Jeśli znajdujesz się w związku małżeńskim, możesz skorzystać ze zniżek, które wypracował Twój współmałżonek. Jeśli natomiast jesteś singlem, jak najszybciej weź ślub. To oczywiście żart - decydowanie się na taki krok tylko po to, by otrzymać zniżkę na OC nie byłoby najszczęśliwszym pomysłem. Tak naprawdę wystarczy, że dla swojego auta znajdziesz współwłaściciela. Może być to ktoś z rodziny lub ze znajomych - ważne, by miał już zniżkę na polisę, bo wówczas i Ty będziesz mógł z niej skorzystać.
Opłacenie polisy z góry

Ubezpieczyciele proponują często rozłożenie płatności za OC na raty, jednak zwykle łączy się to z dodatkowymi opłatami. Płacąc za polisę z góry nie tylko zaoszczędzisz, ale dodatkowo nie będziesz musiał pamiętać o kolejnych ratach.

Przemyśl, jakiego auta faktycznie potrzebujesz

Im większa pojemność silnika w Twoim samochodzie, tym więcej zapłacisz za swoje OC. I vice versa - mniejszy silnik to niższa stawka. Koniecznie weź to pod uwagę, jeśli zastanawiasz się nad kupnem lub zmianą samochodu - być może wystarczy Ci w zupełności wersja bardziej ekonomiczna...

Skorzystaj z porównywarki Izi

Zakres OC zawsze jest taki sam, bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym wykupisz tę polisę. Dlatego warto porównać dostępne oferty i wybrać to najlepsze (czyli najtańsze). By zrobić to naprawdę szybko, skorzystaj z darmowego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń Izi. Odwiedź witrynę izi.pl, wypełnij znajdujący się na niej formularz, a następnie wybierz najlepszą z propozycji A propozycji otrzymasz całkiem sporo, bo zwykle nawet kilkanaście. Wszystkie będą idealnie dopasowane do Twojego przypadku, jako że oferty tworzone są na podstawie danych, które podajesz w formularzu. Wszystkie też pochodzić będą od sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę kupisz oczywiście przez Internet - bez wychodzenia z domu i bez spotkań z agentem.

Jeździj ostrożnie

Choć sposób ten nie sprawi, że za swoje OC natychmiast zapłacisz mniej, to po pierwsze ostrożna jazda zawsze się opłaca, po drugie zaś... czas szybko upływa.

W towarzystwach ubezpieczeniowych średnio liczyć możemy na 10% zniżki na OC za każdy rok bezwypadkowej jazdy. Może się wydawać, że to niewiele, jednak po kilku latach zniżki te sięgną już 30-40%, a po sześciu osiągną maksimum - 60%. To już wartość, która z pewnością robi wrażenie na każdym kierowcy - wyjaśnia doradca klienta porównywarki ubezpieczeń IZI.

Tańsze OC w innej miejscowości

Ten sposób na obniżenie składki wymagał będzie od Ciebie nieco zachodu, jednak gra może okazać się warta przysłowiowej świeczki. Stawki w innych miastach województwa opolskiego podaliśmy na początku tego artykułu nieprzypadkowo - to doskonały przykład tego, jak znaczące mogą być różnice w cenach OC (kierowcy z Opola płacą za nie obecnie średnio aż o 631 zł mniej, niż kierowcy z Kluczborka...). Jeśli więc masz możliwość ubezpieczenia się w innym mieście i zapłacenia za swoją polisę nawet kilkaset złotych mniej - zrób to.

Kup ubezpieczenie w pakiecie. Albo... nie.

Zazwyczaj kupowanie OC w pakiecie z AC jest opłacalne - towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w tym przypadku spore zniżki na obie polisy. Z drugiej strony nie ma wymogu, by posiadać je w tym samym TU. Może się zdarzyć, że bardziej opłacać Ci się będzie wykupienie najtańszego OC u jednego ubezpieczyciela, a najlepszego AC u drugiego. Od Ciebie zależy, na jakie ubezpieczenie samochodu się zdecydujesz.


Artykuł sponsorowany

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-17 21:34:11 [83.29.51.*] id:1577099  
dzony: Napisał postów [5542], status [VIP] Reputacja
artykuł sponsorowany.....izi uderz głową w mur przy prędkości 200 km/g jak przeżyjesz napisz coosik bardziej mądrego jak wyżej...życzę zdrowia!

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-06-18 11:51:28 [77.252.81.*] id:1577107  
MatKus: Napisał postów [45], status [rozkręca się] Reputacja
co to za jednostka "kilometr na gram"? bo nawet próbowałem coś o tym znaleźć, ale google nic o tym nie wie.
2019-06-18 09:39:15 [178.43.5.*] id:1577106  
cinekopole: Napisał postów [34], status [rozkręca się] Reputacja
Proszę o informację jakie trzeba mieć auto aby zapłacić za OC 453 zł ?

Nick:
Treść: