Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Kino Meduza

  zaprasza na:

  Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo

  05

  lipca

  2024

  PIĄTEK

  ul. Oleska 45 Opole 45-222
  693 365 542
  Kino Meduza
  Ceny biletów

  wstęp:

  Normalny - 17,00 PLN, Ulgowy 15,00 PLN

  Start imprezy

  start imprezy:

  19:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo
  reż. Ariane Louis-Seize / Kanada 2023 / 90 min.

  Pokazy w dniach:
  05 - 11.07.2024 r. | 19:00
  SALA EURIALE

  Pełny opis filmu:
  Takiej historii o wampirach jeszcze nie widzieliście!
  Ta niesamowita czarna komedia to pozycja obowiązkowa dla fanów serialu "Wednesday" Tima Burtona, która została doceniona na wielu międzynarodowych festiwalach. Film zdobył już 19 nagród i ponad 20 nominacji, w tym aż 4 statuetki na ubiegłorocznym MFF w Wenecji.

  Mogłoby się wydawać, że pochodząca z Quebecu Sasha (w tej roli nagradzana Sara Montpetit) to nastolatka, która zmaga się z typowymi dla tego wieku problemami. Nic bardziej mylnego, a to dlatego, że bohaterka jest... młodą wampirzycą. W dodatku nad wyraz empatyczną i wrażliwą, a tym samym niegotową na to, by dla zaspokojenia głodu wgryzać się w ludzkie tętnice.

  Dziewczyna stanowi spory zawód dla swoich najbliższych, którzy poza wampirycznym sekretem prowadzą bardzo spokojne, ułożone i nierzucające się w oczy życie. Brak instynktu oraz zdolności do polowania sprawia, że jedyną krew, jaką Sasha jest w stanie wypić, to ta z plastikowych torebek w lodówce. Kiedy zirytowani rodzice odcinają jej to źródło, życie Sashy jest zagrożone. Wkrótce dziewczyna poznaje jednak Paula, samotnego nastolatka ze skłonnościami samobójczymi, który w imię rodzącej się pomiędzy nimi przyjaźni jest w stanie oddać życie, byle tylko uratować bohaterkę.

  KUP BILET>>