Znajdź wiadomość

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił coroczny ranking polskich szkół. W czołówce nie zabrakło placówek z Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2817 Komentarzy: 1
Autor: Dagmara Kliknięć: 1636 Komentarzy: 0

Tylko w dniach od 10 do 23 października możesz oddać swój głos na projekt budowy profesjonalnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem!

Autor: Greg Kliknięć: 1109 Komentarzy: 0

Tylko w dniach od 10 do 23 października możesz oddać swój głos na projekt budowy profesjonalnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem!

Autor: Greg Kliknięć: 1481 Komentarzy: 0

W tym roku do opolskich szkół ponadgimnazjalnych przyjęto 1990 uczniów. 50 z nich wybrało szkoły artystyczne, 205 szkoły zawodowe, a 999 - technika. Do liceów natomiast poszło jedynie 736 osób, czyli o 81 mniej niż w roku ubiegłym. Technikom z kolei przybyło aż 100 uczniów.

Autor: Majlan Kliknięć: 10506 Komentarzy: 22

Pierwsza w Opolu hala przeznaczona tylko do gry w piłkę nożna została dziś otwarta przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego. W godzinach lekcyjnych służyć będzie uczniom ZSTiO, a popołudniami swe treningi odbywać na niej będą adepci piłkarskiej szkółki Football Academy oraz wszyscy chętni, którzy wynajmą halę.

Autor: Majlan Kliknięć: 2959 Komentarzy: 9

W Izbie Rzemieślniczej w Opolu debatowano dziś na temat szeroko rozumianego kształcenia zawodowego oraz potrzebie zmian w edukacji uczniów szkół zawodowych i techników. W debacie wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowych, organizacji pracodawców, uczelni wyższych, cechów rzemieślniczych oraz przedsiębiorcy.

Autor: Majlan Kliknięć: 1407 Komentarzy: 12

Sebastian Juraszek i Rafał Kajzar z klasy mechatronicznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna-Koźla laureatami IX edycji „Elektryzującej Pasji", ogólnopolskiego konkursu dla największych pasjonatów. Sebastian jest autorem robota mobilnego „Szerszeń V2", a Rafał autorem mini robota „Mała Mi".

Autor: Greg Kliknięć: 2148 Komentarzy: 5

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w XXI edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie, organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 568 Komentarzy: 1

Ratusz podał oficjalne wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim Opole na przyszły rok. Zwyciężyły 2 duże projekty i 27 małych.

Autor: Majlan Kliknięć: 9063 Komentarzy: 47

Symulator dachowania, pokazy samochodu rajdowego, elektrycznego, a także hybrydowego – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji 10-lecia Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. W 2003 roku w placówce naukę rozpoczynało kilkudziesięciu uczniów – obecnie CKP kształci ich około 900.

Autor: Mat Kliknięć: 4384 Komentarzy: 75

Około 650 tysięcy nauczycieli w całym kraju świętuje dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany także Dniem Nauczyciela. Tyko na Opolszczyźnie z tej okazji nagrody i wyróżnienia przyznawane przez edukacyjną centralę odebrało ponad 200 pedagogów. 8 opolskich nauczycieli otrzymało Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Autor: Mat Kliknięć: 7129 Komentarzy: 152

Po wielu latach wysokich ocen w zestawieniu szkół średnich na Opolszczyźnie, spadki zaliczyły III i II LO w Opolu. Najlepszą placówką ponadgimnazjalną w naszym regionie twórcy 14 - tego z kolei plebiscytu z „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” wybrali Diecezjalne Liceum Humanistyczne z Nysy. Wśród opolskich techników najlepsze są te ze stolicy regionu.

Autor: Mat Kliknięć: 4206 Komentarzy: 7

Chmura tagów