Znajdź wiadomość

Dzieci, które urodziły się po 31 grudnia 2016 r. zostały objęte bezpłatnymi szczepieniami przeciwko pneumokokom. Za darmo będzie można zaszczepić dzieci w drugim, czwartym i trzynastym miesiącu życia.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2780 Komentarzy: 52

W związku ze zbliżającym się okresem wzmożonych zachorowań na grypę, lekarze i epidemiolodzy apelują o szczepienie się przeciwko tej chorobie.

Autor: Majlan Kliknięć: 4939 Komentarzy: 19

Warsztaty dla psów, konsultacje ze specjalistami, kramy z rękodziełem - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na opolan, którzy przybędą dziś na trwające w klubokawiarni Laba "Pożegnanie lata z Fioletowym Psem". Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Fioletowy Pies potrwa do godz. 17:00.

Autor: Majlan Kliknięć: 1293 Komentarzy: 9

W Polsce szczepienia obowiązują dzieci do 18. roku życia. Ich idea ma tylu przeciwników, ilu zwolenników. - Z tego też powodu powinna zostać zwiększona rola samorządu we wzmacnianiu opinii wśród rodziców o istocie szczepień obowiązkowych - mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.

Autor: Mery Kliknięć: 706 Komentarzy: 13

Umiejscowiony pomiędzy cmentarzem przy ul. Wrocławskiej a pobliskim wałem przeciwpowodziowym wybieg dla psów został otwarty wczoraj i umożliwia bezpieczne zabawy z psem bez smyczy.

Autor: Majlan Kliknięć: 3317 Komentarzy: 17

W tym roku wirusem grypy zaraziło się już dwa razy więcej Opolan niż w ubiegłym roku, a sezon "grypowy" wciąż trwa. - To efekt dość wysokich jak na tę porę roku temperatur i tego, że wciąż sceptycznie podchodzimy do szczepień - tłumaczą lekarze.

Autor: Greg Kliknięć: 2859 Komentarzy: 39

W okresie Bożego Narodzenia wzrasta liczba chętnych do adopcji psów. Wiele z czworonogów ma trafić pod choinkę jako świąteczny prezent. - Staramy się studzić takie zapędy - tłumaczy Dorota Skupińska, kierownik schroniska dla zwierząt przy ul. Torowej w Opolu

Autor: Majlan Kliknięć: 3859 Komentarzy: 54

Ponad 342 tysięcy złotych zarezerwowano w budżecie miasta na szczepienia. Preparaty będą podawane najmłodszym w SP ZOZ "Centrum", znajdującym się przy ul. Kościuszki 2 w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 4902 Komentarzy: 33

W 16 krajach Unii Europejskiej szczepienia małych dzieci są zalecane, a u nas są obowiązkowe . Do 2. roku życia jest ich mnóstwo. - Fundusz, który pomaga rodzicom i dzieciom przy powikłaniach u nas nie funkcjonuje - zauważa Agnieszka Zakrzewska-Kubów, radna PiS.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 5933 Komentarzy: 0

Darmowym szczepieniem ma zostać objętych około 1000 dzieci mieszkających w Opolu i uczęszczających do opolskich żłobków.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 5121 Komentarzy: 78

Po raz siódmy władze Opola zdecydowały o opłaceniu mieszkającym w Opolu dziewczynkom szczepień przeciwko HPV - wirusowi brodawczaka ludzkiego, mogącemu wywoływać raka szyjki macicy.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4735 Komentarzy: 34

Tylko w lutym opolski sanepid zanotował prawie 12 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę u pacjentów z województwa opolskiego.

Autor: Greg Kliknięć: 7352 Komentarzy: 109

W Niemczech trwa fala zachorowań na odrę, pierwszy przypadek pojawił się we Wrocławiu. Chora jest dziewczynka, która zaraziła się w Berlinie. Nie była zaszczepiona, choć szczepienie przeciw odrze jest obowiązkowe.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4704 Komentarzy: 35

Prawie 1/4 dzieci w powiecie opolskim nie jest zaszczepionych zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4282 Komentarzy: 55

Czego w podróży dookoła świata potrzebuje kobieta, a czego mężczyzna? Co będzie przeszkadzać jej, a co jemu? Tego mamy się dowiedzieć z książki „Wokół dwóch światów” – która pisana jest właśnie w trakcie podróży dookoła świata. Ona – to Iza Bagińska z Ozimka. On – Janek Srokowski z Wrocławia.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 11059 Komentarzy: 185

664 miliony złotych wynosi budżet Opola na 2015 rok, który w czwartek przyjęła rada miasta. Pod względem finansowym nie odbiega on znacznie od wskaźników z lat ubiegłych, ale warto zauważyć, że spektakularnych inwestycji w planie wydatków miasta na przyszły rok nie znajdziemy. Największe sumy dotyczą dokończenia zadań już rozpoczętych, a wiele nowych stoi pod znakiem zapytania z uwagi na starania o unijne dotacje. W budżecie pojawiły się też zapisy w ostatniej chwili, związane z politycznym kompromisem pomiędzy prezydentem a poszczególnymi klubami radnych.

Autor: Mat Kliknięć: 5426 Komentarzy: 47

Nikt nie da ci tyle, ile politycy obiecają - to powiedzenie jak bumerang wraca przy okazji wszystkich wyborów, niezależnie czy dotyczą samorządu, parlamentu czy reprezentacji w instytucjach europejskich. Zbiór wyborczych zapewnień, deklaracji i obietnic za którymi często mają iść grube wydatki publicznych pieniędzy, nie jest też obcy kandydatom na prezydenta Opola. Kampania trwa w najlepsze, a tak zwanej "kiełbasy wyborczej" w stolicy Opolszczyzny przybywa codziennie.

Autor: Mat Kliknięć: 2764 Komentarzy: 26

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola obiecał w poniedziałek ufundowanie z budżetu miasta darmowych szczepionek dla dzieci. Chodzi konkretnie o profilaktykę skierowaną przeciwko pneumokokom. O szczegółach projektu opowiadał Sławomir Neumann, poseł PO i sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Autor: Mat Kliknięć: 2383 Komentarzy: 48

W tym roku już ponad 4 tysiące Polaków zachorowało na boreliozę. Idąc na spacer warto pamiętać o ochronie przed kleszczami oraz obserwować zachowanie organizmu. Zmęczenie, bóle stawów, którym może towarzyszyć gorączka to objawy, których nie powinniśmy lekceważyć.

Autor: Greg Kliknięć: 5325 Komentarzy: 70

W niedzielę i poniedziałek na lasy, łąki i pola Opolszczyzny zostanie zrzuconych z samolotu 160 tysięcy szczepionek przeciw wściekliźnie dla lisów. Weterynarze apelują, by przez 2 kolejne tygodnie po zrzucie nie spuszczać psów ze smyczy podczas spacerów za miastem.

Autor: Greg Kliknięć: 5728 Komentarzy: 105

Przenoszą groźne dla człowieka i domowych zwierząt choroby, choć czasem są ledwo widoczne gołym okiem. Mowa o kleszczach, które przetrwały dzięki łagodnej zimie i właśnie rozpoczynają swoje łowy.

Autor: Greg Kliknięć: 7407 Komentarzy: 47

Zima jest dla nas wyjątkowo łagodna - widać to także w statystykach zachorowań na grypę. Ale epidemiolog apeluje, że mimo wszystko warto zaszczepić się przeciwko grypie.

Autor: Greg Kliknięć: 1784 Komentarzy: 35

Najwyższy szczyt Afryki liczy 5895 metrów nad poziomem morza. Dwoje Opolan - 16-letnia Weronika Jaworowska wraz z wujkiem Piotrem Zwierzyńskim podjęli się trudnego wyzwania – zdobyć Dach Afryki.

Autor: Ejen Kliknięć: 10056 Komentarzy: 92

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią sezon zachorowań na grypę. Jak ustrzec się przed chorobą i przed kolejkami w przychodniach? Specjaliści zalecają szczepienia.

Autor: Kanibakalia Kliknięć: 3461 Komentarzy: 42

Chmura tagów