Znajdź wiadomość

czwartek, 01 marca 2017

Bardzo dynamiczną dyskusję prowadzili dziś opolscy przedsiębiorcy w Parku Naukowo-Technologicznym. Wymiana poglądów przedstawicieli poszczególnych firm toczyła się wokół tematu motywacji pracowników oraz systemu ich wynagradzania i premiowania. Rozmowy mogą pomóc firmom lepiej zadbać o przyszłość swoich podwładnych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1145 Komentarzy: 13

czwartek, 24 stycznia 2017

Od dziś opolanie korzystający ze ślizgawki na Stawku Barlickiego mogą ogrzać się w Strefie Ciepła - specjalnym namiocie ulokowanym tuż przy ślizgawce pod chmurką.

Autor: Majlan Kliknięć: 14930 Komentarzy: 12

czwartek, 11 stycznia 2017

Sztuczne lodowisku na stawku przy ul. Barlickiego będzie miejscem wyjątkowej imprezy. Patronat nad nią objął portal 24opole.pl.

Autor: Greg Kliknięć: 8125 Komentarzy: 3

czwartek, 03 grudnia 2016

Od sobotniego poranka mieszkańcy Opola i okolic korzystają z tafli lodowiska powstałego na Stawie Zamkowym. Jest to jedna z zimowych atrakcji przygotowanych przez Urząd Miasta Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2650 Komentarzy: 76

czwartek, 22 listopada 2016

Choć temperatura nie przypomina o zbliżającej się zimie, to już dziś ruszyły prace przy budowie lodowiska na Stawie Zamkowym.

Autor: Greg Kliknięć: 11282 Komentarzy: 19

czwartek, 03 listopada 2016

Urząd Miasta Opola wystosował oficjalny apel do sołtysów Czarnowąs, Borek, Krzanowic, Świerki, Dobrzenia Małego, Brzezia oraz Winowa – części wsi, które 1 stycznia przyszłego roku zostaną włączone w granice miasta – by zatrzymali oni proponowane przez władze gmin Dobrzeń Wielki i Prószków podwyżki cen odbioru nieczystości na przyłączanych do Opola terenach.

Autor: Majlan Kliknięć: 5819 Komentarzy: 115

czwartek, 10 października 2016

Urząd Miasta Opola chce w tym roku zorganizować lodowisko "pod chmurką" na Stawku Barlickiego. Przypomnijmy, poprzedniej zimy opolanie ślizgali się pod ratuszem.

Autor: Majlan Kliknięć: 7639 Komentarzy: 38

czwartek, 26 sierpnia 2016

W iście amerykańskim stylu powiedzieli sobie sakramentalne "tak" pod białym namiotem przy stawku na ul. Barlickiego. To pierwszy ślub w plenerze w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 4601 Komentarzy: 40

czwartek, 18 lipca 2016

Trasa Festiwalowa zostanie oznaczona specjalnie zaprojektowanymi budkami z ptakami. - Budka ma kształt Wieży Piastowskiej, a śpiewające ptaki nawiązują do tradycji polskiej piosenki w Opolu - mówi Andrzej Czyczyło, autor projektu festiwalowych budek.

Autor: Mery Kliknięć: 2995 Komentarzy: 73

czwartek, 17 lipca 2016

Fontanna multimedialna przy ulicy Barlickiego powoli napełnia się wodą po przeglądzie technicznym. - Było kilka niedociągnięć, które firma obsługująca tę fontannę musiała naprawić w ramach gwarancji - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

Autor: Mery Kliknięć: 6075 Komentarzy: 19

czwartek, 24 kwietnia 2016

Ze sceny przygrywał zespół Volare, zorganizowano też parkiet i małą gastronomię. W ostatni dzień święta miasta Opolanie bawili się nad stawkiem przy ul. Barlickiego.

Autor: Greg Kliknięć: 5192 Komentarzy: 10

czwartek, 19 kwietnia 2016

Około 30 wniosków o wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne wpłynęło do Miejskiego Zarządu Dróg. Największa zmiana będzie widoczna na Małym Rynku. W ubiegłym roku było tam 5 ogródków letnich, teraz będzie ich aż 8.

Autor: Greg Kliknięć: 5615 Komentarzy: 99

czwartek, 08 maja 2015

Występami młodych aktorów, muzyków i chórzystów z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu otwarto dziś "Scenę na Stawku".

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4028 Komentarzy: 25

czwartek, 22 stycznia 2015

8,5 euro za godzinę pracy mają zarabiać wszyscy kierowcy, przejeżdżający tranzytem przez Niemcy - to jedno z założeń ustawy o płacy minimalnej, wprowadzonej 1 stycznia u naszych zachodnich sąsiadów. - Takie regulacje mogą doprowadzić do bankructwa wielu naszych firm - uważają opolscy transportowcy.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 9920 Komentarzy: 385

czwartek, 06 października 2014

Możliwość wykupu mieszkań oraz brak podwyżek czynszu obiecał w poniedziałek mieszkańcom bloków należących do Towarzystwa Budownictwa Społecznego Tomasz Garbowski, kandydat na prezydenta Opola. Kandydat SLD zadeklarował też, że jeśli wygra wybory to lepiej będzie układać się współpraca miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Autor: Mat Kliknięć: 3379 Komentarzy: 20

czwartek, 04 sierpnia 2014

Opolski ratusz nie ustaje we wprowadzaniu zmian dotyczących funkcjonowania Miejskiego Zakładu Komunikacji. Do nowinek technologicznych i zmian w nocnym kursowaniu autobusów teraz dołączyć ma obniżka cen biletów. Najwięcej zyskają na niej stali klienci MZK Opole, a więc korzystający z biletów miesięcznych.

Autor: Mat Kliknięć: 8686 Komentarzy: 29

czwartek, 16 lipca 2014

O "wytrzeźwiałkach" zwykło się mówić z przekąsem, że to najdroższe hotele w mieście. Tego typu uwagi nieco słabszej mocy nabierały w Opolu, gdzie opłata na nocleg w izbie wytrzeźwień nigdy nie należała do grupy najwyższych w kraju. Teraz decyzją radnych obowiązująca w stolicy Opolszczyzny stawka została jeszcze obniżona.

Autor: Mat Kliknięć: 4967 Komentarzy: 65

czwartek, 26 czerwca 2014

Inwestor, który od lat próbuje uzyskać zgodę na budowę galerii handlowej uruchomił w Nysie cyfrowy licznik, który wskazuje, ile miasto mogłoby zyskać pieniędzy z tytułu podatków, gdyby wybudowano galerię handlową.

Autor: Greg Kliknięć: 4669 Komentarzy: 23

czwartek, 01 maja 2014

Kilkudziesięciu Opolan zebrało się pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, by wziąć udział w obchodach 1 maja, zorganizowanych przez Radę Miejską SLD w Opolu oraz Radę Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Opolskiego.

Autor: Greg Kliknięć: 4088 Komentarzy: 29

czwartek, 25 marca 2014

Rodziny wielodzietne i wielopokoleniowe z Opola powinny za wywóz śmieci płacić mniej – przekonuje stowarzyszenie "Opole na Tak". Jako argument przedstawia spójną politykę prorodzinną miasta. Z kalkulacji i propozycji obniżki opłat, które przygotowali Arkadiusz Wiśniewski i jego współpracownicy wynika, że trzyosobowa rodzina mogłaby zaoszczędzić rocznie nawet 72 złote.

Autor: Mat Kliknięć: 2991 Komentarzy: 69

czwartek, 18 lutego 2014

Batalie o niższe stawki za korzystanie z lodowiska z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji opolskie kluby toczyły od lat. Ostatecznie kończyły się one jednak brakiem jakichkolwiek zniżek. Tymczasem, choć w ostatnim czasie żadnych większych nacisków nie było, wiceprezydent Opola podpisał decyzję o obniżeniu opłat dla klubów za korzystanie z Toropolu.

Autor: Mat Kliknięć: 1611 Komentarzy: 14

czwartek, 19 grudnia 2013

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i Ryszard Kuć, prezes zarządu Opolskich Przewozów Regionalnych sp. z o.o. podpisali umowę w sprawie finansowania spółki. Na jej konto z budżetu województwa trafią 43 miliony złotych, które przez najbliższy rok mają utrzymać dotychczasowy poziom funkcjonowania.

Autor: Mat Kliknięć: 2004 Komentarzy: 20

czwartek, 09 grudnia 2013

W ubiegłym roku ratusz nie podjął się dobrej organizacji naturalnego lodowiska przy odnowionym Stawie Zamkowym ale zapewniał, że takie działania podejmie podczas tegorocznej zimy. Kiedy jednak pojawiły się pierwsze przymrozki i mieszkańcy zaczęli dopytywać o atrakcje przy ul. Barlickiego okazało się, że i w tym roku ślizgawki nie będzie.

Autor: Mat Kliknięć: 5100 Komentarzy: 43

czwartek, 29 listopada 2013

Dojechać autobusem miejskiej komunikacji w Opolu niemal pod drzwi ratusza? Obecnie to niemożliwe, ale propozycja powrotu linii miejskich autobusów do Rynku pojawiła się w opracowaniu rozwiązań komunikacyjnych dla stolicy Opolszczyzny. Plan transportowy – bo o ten dokument chodzi, zwraca uwagę także na inne kwestie jak na przykład ceny biletów MZK w Opolu.

Autor: Mat Kliknięć: 7580 Komentarzy: 46