Znajdź wiadomość

Dzieci, które urodziły się po 31 grudnia 2016 r. zostały objęte bezpłatnymi szczepieniami przeciwko pneumokokom. Za darmo będzie można zaszczepić dzieci w drugim, czwartym i trzynastym miesiącu życia.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2780 Komentarzy: 52

Bóle głowy, bóle mięśniowo – stawowe, kaszel, ból gardła, gorączka czy duszności to objawy, których nie wolno lekceważyć. Ponad tysiąc osób zachorowało w tym miesiącu na naszym terenie. Sanepid ostrzega przed ostrą chorobą zakaźną.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6911 Komentarzy: 34

W dzisiejszym odcinku programu Druga Kawa,nasz wyjątkowy gość - Katerina Senchenko - dziennikarka z Ukrainy, na co dzień mieszkająca i studiująca w Polsce. Niedawno wróciła jednak do swojej ojczyzny, aby przeprowadzić dziennikarskie śledztwo. W naszym programie opowiada o jego wynikach.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 2429 Komentarzy: 0

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu przestrzega: uważajmy na kleszcze! By jeszcze bardziej wzmóc naszą czujność, sanepid wydał specjalną ulotkę, która jest dostępna m.in. na stronie opolskiej stacji.

Autor: Majlan Kliknięć: 4217 Komentarzy: 35

Ekstremalne temperatury sprawiają, że kto tylko może szuka ochłody nad wodą. Czystość wody na kąpieliskach i w miejscach wyznaczonych do kąpieli jest kontrolowana przez sanepid. Sprawdź, gdzie woda jest czysta.

Autor: Greg Kliknięć: 9871 Komentarzy: 55

Jak co roku sanepid monitoruje stan sanitarny kąpielisk i bada na nich wodę. Na dzień dzisiejszy czysta woda, w której bezpiecznie możemy się kąpać, jest na 14 opolskich kąpieliskach.

Autor: Greg Kliknięć: 9882 Komentarzy: 16

W Opolu i województwie brakuje szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi, podawanej obowiązkowo dzieciom w szóstym roku życia.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1772 Komentarzy: 14

Pacjentka trafiła wczoraj do izolatki na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Lekarze podejrzewają u niej odrę. Dziewczyna ma charakterystyczną wysypkę i wysoką gorączkę.

Autor: Greg Kliknięć: 10196 Komentarzy: 42

Tylko w lutym opolski sanepid zanotował prawie 12 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę u pacjentów z województwa opolskiego.

Autor: Greg Kliknięć: 7351 Komentarzy: 109

W Niemczech trwa fala zachorowań na odrę, pierwszy przypadek pojawił się we Wrocławiu. Chora jest dziewczynka, która zaraziła się w Berlinie. Nie była zaszczepiona, choć szczepienie przeciw odrze jest obowiązkowe.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4704 Komentarzy: 35

Prawie 1/4 dzieci w powiecie opolskim nie jest zaszczepionych zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 4282 Komentarzy: 55

Od 22 grudnia do 18 stycznia potrwa przerwa w działaniu krytej pływalni Wodna Nuta. Jej zarządca – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że to efekt koniecznej przerwy technologicznej i wytycznych sanepidu. Wodę we wszystkich nieckach pływalni trzeba będzie spuścić i napełnić je od nowa.

Autor: Mat Kliknięć: 5400 Komentarzy: 12

Opolski Sanepid jak co roku bacznie przyglądał się wypoczynkowi dzieci i młodzieży podczas wakacji w naszym regionie. Pracy było sporo, bo w województwie opolskim od lipca do sierpnia zarejestrowano 462 turnusy wypoczynkowe. Wykryte nieprawidłowości dotyczą zaledwie kilku z nich.

Autor: Mat Kliknięć: 1628 Komentarzy: 2

Tylko dwa kąpieliska zgłoszono na razie do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. Sanepid zarejestrował też 8 miejsc przeznaczonych do kąpieli.

Autor: Greg Kliknięć: 7306 Komentarzy: 118

W tym roku już ponad 4 tysiące Polaków zachorowało na boreliozę. Idąc na spacer warto pamiętać o ochronie przed kleszczami oraz obserwować zachowanie organizmu. Zmęczenie, bóle stawów, którym może towarzyszyć gorączka to objawy, których nie powinniśmy lekceważyć.

Autor: Greg Kliknięć: 5325 Komentarzy: 70

Kryta pływalnia przy ulicy Ozimskiej od dłuższego czasu boryka się z problemami technicznymi. Tym razem jednak szybki, doraźny remont nie wchodzi w grę. Swoje uwagi do obiektu zgłosiły bowiem kolejno nadzór budowlany oraz sanepid. Na zrealizowanie ich zaleceń Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie musiał wydać około 800 tysięcy złotych.

Autor: Mat Kliknięć: 6719 Komentarzy: 55

Noszenie do szkoły wszystkich książek często traktowane jest jak żart, tymczasem nadmierna waga tornistra może powodować u dziecka bóle pleców, zmniejszenie pojemności płuc oraz sprzyjać kształtowaniu nieprawidłowej statyki ciała, a co najgroźniejsze, skutkować skrzywieniem kręgosłupa. Aby takich konsekwencji uniknąć na Opolszczyźnie organizowana jest akcja "Tornister lekki".

Autor: Mat Kliknięć: 4832 Komentarzy: 58

W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu zorganizowano konferencję z okazji Światowego Dnia AIDS, obchodzonego 1 grudnia. Spotkanie odbyło się też w związku z prowadzoną w kraju kampanią społeczną, mającą zwrócić uwagę pracowników służby zdrowia na problem HIV i AIDS. Fachowcy przekonywali lekarzy i pielęgniarki, że najnowsza wiedza w tym temacie może znacznie podnieść wykrywalność wirusa wśród pacjentów.

Autor: Mat Kliknięć: 7974 Komentarzy: 72

W Światowym Dniu Rzucaniu Palenia rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Sam nie palę i innym odradzam". Zgłoszono do niego ponad 130 prac z 22 gimnazjów Opolszczyzny.

Autor: Greg Kliknięć: 2943 Komentarzy: 61

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu zorganizowała po raz 11 wystawę grzybów jadalnych i trujących. Pracownicy WSSE zebrali ponad 70 gatunków grzybów, które dokładnie opisane, przez 3 dni będzie można oglądać w sali konferencyjnej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a dla zorganizowanych grup przygotowano też specjalne prelekcje.

Autor: Mat Kliknięć: 4541 Komentarzy: 69

W miłej atmosferze grzybobrania z rodziną czy przyjaciółmi, rozglądając się po leśnej ściółce w poszukiwaniu grzybów bardzo łatwo o pomyłkę. Wystarczy, że zobaczymy niedojrzały jeszcze owocnik grzyba i zamiast jadalnego do naszego koszyka może trafić śmiertelnie niebezpieczny okaz.

Autor: Greg Kliknięć: 5325 Komentarzy: 41

W 520 szkołach na Opolszczyźnie podczas wakacji trwały naprawy, remonty i konserwacje wyposażenia. W 23 remonty przedłużą się, ale nie powinno mieć to wpływu na zajęcia lekcyjne.

Autor: Greg Kliknięć: 2476 Komentarzy: 68

Sanepid przeprowadził ponad 200 kontroli w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie. Efekt to kilka stwierdzonych nieprawidłowości i 5 przypadków niezarejestrowanych turnusów.

Autor: Greg Kliknięć: 2866 Komentarzy: 51

Na podstawie badań próbek wody sanepid wydał pozytywną decyzję dla 18 kąpielisk w województwie opolskim. We wszystkich woda nadaje się do kąpieli.

Autor: Greg Kliknięć: 21607 Komentarzy: 27

Chmura tagów