Znajdź wiadomość

W XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasze placówki uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Przedstawiciele wyróżnionych szkół odebrali wyróżnienia z rąk prezydenta Opola.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1313 Komentarzy: 1

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił coroczny ranking polskich szkół. W czołówce nie zabrakło placówek z Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2817 Komentarzy: 1

Pierwsze miejsce w województwie opolskim i piąta lokata w kraju. Wojewódzkie Centrum Medyczne zostało wysoko ocenione w ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2016 – Bezpieczny Szpital Przyszłości.

Autor: Greg Kliknięć: 6746 Komentarzy: 10

„Dziennik Gazeta Prawna” przyznał swoje wyróżnienia najlepszym samorządom i samorządowcom. Gmina Kędzierzyn-Koźle w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców zajęła drugie miejsce. Wyróżnienie w kategorii włodarz miasta do 100 tys. mieszkańców otrzymała też prezydent Sabina Nowosielska.

Autor: Greg Kliknięć: 1877 Komentarzy: 2

Dziennik "Rzeczpospolita" przygotował ranking najbardziej wybijających się młodych polityków. Na 3. miejscu znalazł się opolski poseł Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Autor: Greg Kliknięć: 4261 Komentarzy: 50

Miasto Opole zostało docenione przez fDi Magazin i zajęło 5. miejsce w rankingu najlepszych, średniej wielkości miast o największym potencjale ekonomicznym w Polsce.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 3107 Komentarzy: 60

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu została doceniona przez tygodnik "Polityka". W rankingu muzeów i galerii organizujących czasowe wystawy sztuki XX i XXI wieku zajęła 12. miejsce, wyprzedzając m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 1076 Komentarzy: 32

Pomysły Jarosława Pilca, kandydata Nowej Lewicy Opolskiej na prezydenta Opola, znalazły się w rankingu "gruszek na wierzbie" zrobionego przez ogólnopolską gazetę "Metro". Pilc chce by opolanie zarabiali miniumum 2 tys. zł na rękę. Jak chce to zrobić opowiedział nam w Drugiej Kawie.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 1601 Komentarzy: 0

Katedra e-biznesu i gospodarki elektronicznej na Politechnice Opolskiej to odpowiedź na najnowsze trendy w gospodarce. - Pozyskaliśmy specjalistę z tego obszaru. Chcemy ten kierunek stopniowo rozwijać. Już obserwujemy zainteresowanie studentów - powiedział nam prof. Joachim Foltys, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2475 Komentarzy: 0

Stolica Opolszczyzny znalazła się tuż za podium w klasyfikacji polskich miast pod kątem ich zamożności. Taki ranking opracował prof. Paweł Swianiewicz, ekonomista, który jest doradcą prezydenta RP ds. samorządów. Przed Opolem znalazły się tylko takie metropolie jak Warszawa, Wrocław i Kraków.

Autor: Mat Kliknięć: 6582 Komentarzy: 82

Stolica Opolszczyzny zdobyła pierwsze miejsce w kraju pod kątem ilości biletów, jaką można kupić za średnią pensję w województwie. W ogólnej klasyfikacji MZK Opole uplasowało się na 6 pozycji pośród 19 badanych miast.

Autor: Greg Kliknięć: 2995 Komentarzy: 12

Około 150 milionów euro mogą otrzymać opolskie samorządy w latach 2014-2020. Tym razem jednak Unia Europejska stawia warunek dotyczący współpracy samorządów. Ich największych zrzeszeniem w regionie póki co jest Aglomeracja Opolska i w wyścigu do ogromnych środków finansowych stoi na czele kolejki. Pomysłów na wydanie pieniędzy w AO nie brakuje.

Autor: Mat Kliknięć: 3917 Komentarzy: 27

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu jest na drugim miejscu w Polsce pod względem standardów obsług klienta. Centrala ZUS opublikowała ranking wszystkich 43 oddziałów za trzy kwartały ubiegłego roku.

Autor: Greg Kliknięć: 3857 Komentarzy: 44

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeanalizowało statystykę kilkudziesięciu najczęściej i najrzadziej nadawanych imion w 2013 roku w Polsce. Wynika z niej, że od ponad 10 lat nie zmienia się lista tych najpopularniejszych. Z jednym wyjątkiem. W 2013 roku liderką rankingu została Lena, wypierając z pierwszego miejsca Julię, która od 10 lat była najczęściej wybieranym imieniem żeńskim.

Autor: Mat Kliknięć: 4969 Komentarzy: 244

Miasto Opole wzięło udział w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez grupę Onet S.A. Zabawa polega na wybraniu spośród ponad 300 miast powiatowych tego najbardziej popularnego. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a główną nagrodą jest kampania reklamowa dla zwycięskiego miasta.

Autor: Mat Kliknięć: 4542 Komentarzy: 75

Jeszcze przez tydzień można oddawać głosy na Opole w konkursie Dulux Lets Colour. Opole idzie łeb w łeb z Augustowem, co kilka godzin jedno z tych miast wysuwa się nieznacznie na prowadzenie. Jeśli uda się wygrać - producent farby podaruje materiały, a Opolanie będą mogli wspólnie pomalować mury nad Odrą w rejonie Bulwaru Karola Musioła i wyspy Bolko oraz mury przy ul. Poświatowskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 14147 Komentarzy: 37

Program 1 Telewizji Polskiej przygotował cykl programów rozrywkowych „Opole! Kocham Cię!” poświęconych historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Do każdego odcinka zapraszani są artyści, dziennikarze i celebryci, którzy będą wspominać opolskie festiwale sprzed lat. Wszystko z okazji 50-lecia KFPP.

Autor: Mat Kliknięć: 6793 Komentarzy: 163

Piękne kreacje, wyjątkowe makijaże, a przede wszystkim fantastyczne umiejętności taneczne można podziwiać od soboty w Opolu. 350 par bierze udział w Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich. Najlepsi tancerze i tancerki z całego kraju zjechali do stolicy regionu, gdzie w kilku kategoriach przez dwa dni toczyć się będzie rywalizacja na parkiecie w rytmach samby, rumby, cha – chy, jive'a oraz pasodoble. Organizatorem prestiżowej imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Sukces” z Kluczborka.

Autor: Mat Kliknięć: 7158 Komentarzy: 240

Nysa została niedawno wyróżniona w prestiżowym rankingu „Gmina na 5” przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Autorzy rankingu sprawdzali dobre praktyki w obsłudze inwestorów – w tym także zagranicznych. Opola w tym zestawieniu w ogóle nie ma i może lepiej, bo strona internetowa miasta nadal zawiera mnóstwo błędów i „pułapek” dla potencjalnego inwestora z zagranicy.

Autor: Mat Kliknięć: 6020 Komentarzy: 10

Szkoły ponadgimnazjalne z Opolszczyzny zajęły wysokie pozycje w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Po raz 15. plebiscyt zorganizowała Fundacja Perspektywy.

Autor: Greg Kliknięć: 8734 Komentarzy: 33

Opole znalazło się na czwartym miejscu wśród najbardziej przedsiębiorczych miast w Polsce. Ranking opublikowano w "Dzienniku Gazeta Prawna".

Autor: Greg Kliknięć: 2109 Komentarzy: 18

Politechnika Opolska zajęła 13. miejsce wśród uczelni technicznych w rankingu opublikowanym we wtorek przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”. Wśród uniwersytetów miejsce 14. zajął Uniwersytet Opolski. To wyniki niemal identyczne jak w roku ubiegłym. Twórcy rankingu największe uczelnie w województwie opolskim dobrze ocenili też pod kątem poszczególnych kierunków studiów.

Autor: Mat Kliknięć: 6615 Komentarzy: 51

Ma na koncie ponad 20 występów w ukraińskiej ekstraklasie między słupkami FC Charków, jest wychowankiem szkółki bramkarskiej Dynama Kijów. Ihor Chodanowicz, nowy golkiper Odry Opole piłkarską kartotekę ma imponującą, a niedawno skończył zaledwie 24 lata. Dla trzecioligowca ze stolicy Opolszczyzny stanowi duże wzmocnienie i przy dobrej dyspozycji wiosną, może być obiektem zakusów ze strony znacznie lepszych klubów.

Autor: Mat Kliknięć: 7358 Komentarzy: 199

Po wielu latach wysokich ocen w zestawieniu szkół średnich na Opolszczyźnie, spadki zaliczyły III i II LO w Opolu. Najlepszą placówką ponadgimnazjalną w naszym regionie twórcy 14 - tego z kolei plebiscytu z „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” wybrali Diecezjalne Liceum Humanistyczne z Nysy. Wśród opolskich techników najlepsze są te ze stolicy regionu.

Autor: Mat Kliknięć: 4206 Komentarzy: 7

Chmura tagów