Znajdź wiadomość

Piłka do siatkówki, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, miniatura pociągu Impuls, obiad z wicemarszałkiem i wiele innych prezentów odebrali wolontariusze opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocą ruszyli przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3800 Komentarzy: 10

Ponad sto osób wzięło udział w Wielkim Opolskim Dyktandzie zorganizowanym w Filharmonii Opolskiej w ramach trwającego właśnie Festiwalu Książki Opole 2016.

Autor: Majlan Kliknięć: 2285 Komentarzy: 22

Bezdomny mężczyzna z niewiadomych przyczyn znalazł się na torowisku. 47-latek zginął pod kołami jadącego pociągu.

Autor: Greg Kliknięć: 11598 Komentarzy: 63

Śledczy badają przyczyny tragicznego wypadku w okolicy stacji kolejowej w Lewinie Brzeskim.

Autor: Greg Kliknięć: 24753 Komentarzy: 97

Na nagraniu z monitoringu przejazdu kolejowego widać, jak rowerzysta omija zapory i wjeżdża w bok jadącego pociągu. Rowerzysta miał dużo szczęścia - przeżył, doznał jedynie obrażeń głowy.

Autor: Greg Kliknięć: 21583 Komentarzy: 76

Ewa Kopacz rozpoczęła dziś dwudniową wizytę w naszym regionie. Premier odwiedzi m.in. Lasowice Wielkie oraz Namysłów.

Autor: Greg Kliknięć: 6215 Komentarzy: 40

Ponad 3 miesiące przed zakładanym terminem zakończenia prac otworzono wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 462 w Łosiowie.

Autor: Greg Kliknięć: 2927 Komentarzy: 17

Maciej Kochański cieszy się, że z Opola do Warszawy jeździ pendolino, bo dzięki temu będzie mógł szybciej docierać na zebrania rady wykonawczej Parlamentu Studentów RP. - To najwyższe ciało studenckie. Zajmujemy się m.in. łamaniem przez uczelnie umów ze studentami - powiedział gość Drugiej Kawy.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2630 Komentarzy: 0

Z trzyminutowym opóźnieniem wjechał dziś po południu na peron czwarty opolskiego dworca pociąg Pendolino relacji Warszawa Centralna - Wrocław Główny. Najnowszy pociąg w polskim taborze kolejowym przyszło podziwiać wielu Opolan.

Autor: Greg Kliknięć: 17798 Komentarzy: 87

Po latach przerwy będzie można dojechać pociągiem z Opola do Głuchołaz, w nowym rozkładzie znajdziemy też szynobus z Brzegu do Gliwic czy z Nysy do Wrocławia. Cztery razy dziennie na opolskim dworcu będzie się zatrzymywał najszybszy i najnowocześniejszy skład w kraju - Pendolino.

Autor: Greg Kliknięć: 7429 Komentarzy: 11

Rewolucję w polskim transporcie kolejowym mają zapewnić Pendolino - nowe pociągi, które będą rozwijać prędkość nawet 220 kilometrów na godzinę. Na razie wiadomo, że między Opolem a Warszawą pociągi będą kursować cztery lub pięć razy dziennie. Ceny biletów mają się zaczynać od 49 złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 9448 Komentarzy: 94

Pasażerowie korzystający z połączenia kolejowego Zawadzkie-Opole po raz pierwszy od 2 lat przyjechali do Opola pociągiem. Wreszcie uruchomiono połączenie kolejowe i zlikwidowano zastępczą komunikację autobusową. Wykonawca remontu na tej trasie 4 razy zmieniał termin zakończenia prac.

Autor: Greg Kliknięć: 4127 Komentarzy: 10

Pierwszy pociąg pendolino przyjechał do Polski. Na własne oczy zobaczył go we Wrocławiu Andrzej Szarometa, dziennikarz Radia Plus i miłośnik kolei. Podzielił się z nami swoimi wrażeniami. Czy ten nowoczesny pociąg ma szanse na siebie zarobić? - m.in. o tym rozmawialiśmy z gościem Drugiej Kawy.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2230 Komentarzy: 32

Chmura tagów