Znajdź wiadomość

W sobotnie przedpołudnie grupa rodziców wraz ze swoimi pociechami ćwiczyła w parku na osiedlu Armii Krajowej. Wydarzenie "Rusz się - zima nie jest zła" zorganizowało stowarzyszenie BuggyGym.

Autor: Majlan Kliknięć: 6310 Komentarzy: 38

O niskich temperaturach i powietrzu, które w Opolu coraz bardziej widać rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z zastępcą komendanta opolskiej Straży Miejskiej, Krzysztofem Maślakiem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1964 Komentarzy: 0

Kanał Ulgi i Odra w Opolu są skute lodem, mróz przez ostatnie dni daje nam się we znaki. Prognozy mówią jednak o tym, że od czwartku ma być cieplej.

Autor: Greg Kliknięć: 14362 Komentarzy: 36

Sanki, popularne "jabłuszka", a nawet... kawałki kartonu - wszystko, na czym da się zjechać z górki poszło w ruch! Okazuje się, że chętnych do zimowych aktywności nie brakuje.

Autor: Greg Kliknięć: 4295 Komentarzy: 15

Żeby zażyć kąpieli najpierw musieli wyciąć przerębel w skutej lodem kamionce Bolko. Grupa morsów - jak co niedzielę - spotkała się na wspólnej kąpieli.

Autor: Greg Kliknięć: 13698 Komentarzy: 43

W nocy temperatura na Opolszczyźnie może spaść nawet do -18 stopni Celsjusza. W tym czasie trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zwracać uwagę na osoby samotne oraz bezdomne.

Autor: Greg Kliknięć: 5474 Komentarzy: 69

O tym jak Opole jest przygotowane na śnieg i mróz rozmawialiśmy z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Zbigniewem Bahryjem. Zapytaliśmy, czy MZD musi oszczędzać i ile kosztuje jeden dzień konkretnej „akcji zima”.

Autor: jaceksz Kliknięć: 742 Komentarzy: 0

Dwa złote medale wywalczył Bartłomiej Mróz na międzynarodowych mistrzostwach w parabadmintonie, które rozegrano w Kolumbii.

Autor: Greg Kliknięć: 3362 Komentarzy: 2

Grzegorz Sawicki, prezes Towarzystwa Sportowego Kolejarz Opole, zaprezentował dziś skład drużyny na nadchodzący sezon.

Autor: Majlan Kliknięć: 5209 Komentarzy: 8

Grupa kilkudziesięciu osób weszła dziś do lodowatej wody na kąpielisku Bolko. Morsy zapewniają, że ich hobby ma zbawienny wpływ na zdrowie.

Autor: Greg Kliknięć: 12544 Komentarzy: 38

Na dzisiejszej konwencji regionalnej Nowoczesnej został wybrany zarząd partii w woj. opolskim. Jego przewodniczącym - bez zaskoczenia - został Witold Zembaczyński, poseł na Sejm z ramienia ugrupowania Ryszarda Petru.

Autor: Majlan Kliknięć: 3495 Komentarzy: 89

W ramach konkursu "Start Start-Up" na kreatywnych przedsiębiorców - również z Opolszczyzny - czeka pula aż 300 mln złotych.

Autor: Majlan Kliknięć: 3526 Komentarzy: 3

Gdyby nie grodkowscy policjanci, mężczyzna prawdopodobnie umarłby z powodu wychłodzenia. 53-latek leżał w przydrożnym rowie przysypany śniegiem. Był kompletnie pijany.

Autor: Greg Kliknięć: 7899 Komentarzy: 30

Nawet kilkudziesięciu kierowców w ciągu jednego dnia korzysta z pomocy straży miejskiej. Strażnicy mają specjalne urządzenie, za pomocą którego uruchamiają silnik, gdy mróz spowoduje, że akumulator nie pozwala na uruchomienie auta.

Autor: Greg Kliknięć: 3793 Komentarzy: 52

Parabadmintonista Bartłomiej Mróz wywalczył brązowy medal w deblu podczas turnieju 2nd Indonesia Para-Badminton International 2015.

Autor: Greg Kliknięć: 955 Komentarzy: 5

36 osób otrzymało nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za uzyskane sukcesy sportowe. Samorząd województwa przeznaczył na nagrody 46 tysięcy złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 2241 Komentarzy: 11

Parabadmintonista z Kędzierzyna-Koźla zdobył dwa medale podczas turnieju w Chinach. To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie.

Autor: Greg Kliknięć: 1477 Komentarzy: 6

Zaledwie 7,4% wyniosła frekwencja w niedzielnych wyborach do rad dzielnic. Opolanie głosowali w niedzielę na kandydatów do 7 rad dzielnic, w 2 pozostałych kandydaci automatycznie utworzyli nowe rady.

Autor: Greg Kliknięć: 5353 Komentarzy: 6

Wraz ze spadkiem temperatur Straż Miejska w Opolu regularnie przyjmuje zgłoszenia dotyczące "zamarzniętych" bezdomnych na ulicach miasta. Na szczęście żadne z tych doniesień podczas trwającej zimy się nie potwierdziło, co nie oznacza, że bezdomni nie potrzebują pomocy. Noclegownia póki co przepełniona nie jest, na co z kolei wpływ ma fakt, że bezdomni, którzy zgadzają się na pobyt w tej placówce to w Opolu niewielka grupa.

Autor: Mat Kliknięć: 2389 Komentarzy: 10

Podwójny wicemistrz świata zdobył kolejny ogromny sukces. Tym razem parabadmintonista z Kędzierzyna-Koźla zwyciężył Mistrzostwa Europy w Hiszpanii.

Autor: Greg Kliknięć: 2249 Komentarzy: 12

Podopieczni Tadeusza Jednoroga mimo zaciętej walki przegrali jednym punktem i musieli uznać wyższość zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego. W najważniejszym spotkaniu tego sezonu Gwardziści przegrali 29:30. Oznacza to, że nie mają szans na baraże i spadają do I Ligi.

Autor: Greg Kliknięć: 3339 Komentarzy: 20

Ogromna wiara i niezwykła łatwość kontaktu z drugim człowiekiem - takie cechy najbardziej zapadły w pamięć Eugeniuszowi Mrozowi, koledze papieża Jana Pawła II z wadowickiego gimnazjum. Opolanin jest ostatnim żyjącym z 40-osobowej klasy, zdającej maturę w 1938 roku.

Autor: Greg Kliknięć: 4639 Komentarzy: 26

Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego to prawdziwa pięta achillesowa PE Gwardii Opole w trwającym sezonie PGNiG Superligi. Z największym rywalem do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej opolska ekipa przegrała nie tylko dwa mecze w rundzie zasadniczej ale też sobotnie starcie w hali przy ul. Kowalskiej. Ten wynik stawia gwardzistów w niekorzystnej sytuacji przed pozostałymi trzema meczami playoutów.

Autor: Mat Kliknięć: 2083 Komentarzy: 5

Mecz za tzw. podwójną stawkę kompletnie nie udał się Gwardzistom z Opola. Piotrkowianin wykorzystał w hali przy Kowalskiej wszystkie swoje atuty. Z kolei w szeregach opolan największe działa w sobotę zawodziły. Stąd taki a nie inny przebieg meczu i rozstrzygnięcie w rozmiarach 24:29.

Autor: Greg Kliknięć: 2848 Komentarzy: 12