Znajdź wiadomość

W ostatnich dniach opolscy policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz zajmie się nimi sąd.

Autor: Majlan Kliknięć: 3721 Komentarzy: 25

Około 6 rano kierowca samochodu osobowego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Zdarzenie zakończyło się mandatem.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10078 Komentarzy: 16

Siatkarki Opolskiej Politechniki przegrały po tie-breaku 2:3 z Karpatami Krosno. Po ciężkim i wyczerpującym pojedynku niestety opolanki przegrały, lecz nie mogą sobie zarzucić braku walki i determinacji, ponieważ do ostatniego punktu nie wiadomo było kto zwycięży. Akademiczki z Opola zajmują obecnie 7 miejsce z dorobkiem 24 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 3461 Komentarzy: 3

Dziś około godziny 14.00 w Brzegu 4 osoby zatruły się tlenkiem węgla. Dwie z nich znaleziono nieprzytomne. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1621 Komentarzy: 11

W 18 odsłonie PGNiG Superligi Gwardia Opole podejmowała u siebie Stal Mielec. Opolanie pokonali przyjezdnych 33:27. Po raz kolejny gwardziści górowali nad tym przeciwnikiem w tym sezonie. Gwardia Opole zajmuje obecnie 3 miejsce w grupie pomarańczowej z dorobkiem 25 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 3665 Komentarzy: 3

Opolski ratusz ogłosił przetarg na wykonawcę centrum przesiadkowego, które ma powstać w miejscu obecnego dworca PKS. - Chcemy zintegrować transport kolejowy, autobusowy, samochodowy oraz zbiorową komunikację miejską - tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Autor: Majlan Kliknięć: 17753 Komentarzy: 39

Siatkarki AZS Politechniki Opolskiej uległy przyjezdnym ze Świecia 1:3. Joker Mekro Świecie okazał się lepszy tego dnia, lecz wyrównana walka po obu stronach siatki była widoczna we wszystkich 4 setach. Opolanki zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 2169 Komentarzy: 1

Na Placu Wolności w Opolu spotkały się kobiety protestujące przeciwko przemocy. Tematem przewodnim wydarzenia były gwałty na randkach. Swój sprzeciw inicjatorki wyrażały w tańcu.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6958 Komentarzy: 26

Na wniosek radnej Justyny Soppy wkrótce w strefie płatnego parkowania uwzględnione zostaną miejsca parkingowe dla motocykli i skuterów. Projekt ma być zrealizowany jeszcze w tym roku.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3708 Komentarzy: 12

11 lutego pływacy z Opola uczestniczyli w XVII Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Pływaniu w Kategorii Masters. Nasi zawodnicy przywieźli medale oraz rekord kraju.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 994 Komentarzy: 0

Około godziny 13:30 w budynku wielorodzinnym w Grodkowie doszło do wybuchu gazu. Dwie osoby - w tym jedna z ciężkimi poparzeniami - zostały przewiezione do szpitala. Ulica Wrocławska w okolicy skrzyżowania z ulicą Miarki jest nieprzejezdna.

Autor: Majlan Kliknięć: 10230 Komentarzy: 18

17 kolejka PGNiG Superligi to starcie Gwardii Opole z Meblami Wójcik Elbląg. Mecz na wyjeździe okazał się lepszy dla gospodarzy, którzy pokonali zawodników z Opola 23:20. Podopieczni Rafała Kuptela powracają do Opola, by przygotowywać się do meczu ze Stalą Mielec, który już 18 lutego przy ulicy Kowalskiej.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 3172 Komentarzy: 6

Siatkarki Opolskiej drużyny zmierzyły się na wyjeździe z liderem tabeli Wisłą Warszawa. Mimo walki oddanej na parkiecie i wielu nerwów, opolanki nie dały rady silniejszemu przeciwnikowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla stolicy, umacniając Wisłę na fotelu lidera I ligi. Opole zajmuje niezmienne 7 miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 2973 Komentarzy: 0

Wczoraj w Warszawie przedstawiciele mniejszości niemieckiej spotkali się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Dyskusja dotyczyła między innymi obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.

Autor: Majlan Kliknięć: 9780 Komentarzy: 74

AZS Politechniki Opolskiej po ciężkim meczu na własnej hali pokonał zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1. Mecz z ostatnimi w tabeli rywalkami nie należał jednak do łatwej rywalizacji. Trzy punkty zostają w Opolu, dzięki którym Politechnika zajmuje niezmienne 7 miejsce.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 1899 Komentarzy: 13

W sobotni wieczór lodowisko Toropol opanowali kibice i sympatycy żużla. Coroczna impreza wypełniła trybuny, aż po brzegi i tym razem. Organizatorzy Gali przygotowali wiele niespodzianek, które wraz z całą oprawą i sportową rywalizacją, cieszyły opolan tego dnia.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 7548 Komentarzy: 3

W 2018 roku przewidziane jest oddanie 4 nowych budynków mieszkalnych, które powstaną na ulicy Kaliskiej. O mieszkanie z miejskiego TBS może ubiegać się każdy, kto wiąże swoją przyszłość z Opolem.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4706 Komentarzy: 12

W XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasze placówki uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Przedstawiciele wyróżnionych szkół odebrali wyróżnienia z rąk prezydenta Opola.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1316 Komentarzy: 1

Rocznie z gabinetu stomatologicznego działającego w budynku fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” przy ulicy Szymanowskiego w Opolu korzysta nawet 200 niepełnosprawnych pacjentów. By diagnostyka uzębienia była kompletna, gabinet wyposażono między innymi w aparat rentgenowski. Ten jednak z biegiem lat zaczął odmawiać posłuszeństwa. Na zakup nowego fundacja potrzebuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Autor: Majlan Kliknięć: 6647 Komentarzy: 21

AZS Politechniki Opolskiej uległ w sobotnim meczu w Wieliczce 0:3. WTS Solna Wieliczka okazała się lepsza w tej rywalizacji i łatwo pokonała drużynę z Opola. Opolanki zajmują obecnie 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 412 Komentarzy: 0

Opolanie wygrali wjazdowe spotkanie z TatrySki Podhale Nowy Targ 3:0. Bohaterami meczu okazali się Michael Cichy i John Murray. Hokeiści dopisując cenną wygraną, awansowali w tabeli na 4 miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 1075 Komentarzy: 1

Tym razem beczki z chemikaliami znaleziono w Pogorzeli. Nieoficjalnie mówi się, że to te same odpady chemiczne, które kilka dni temu znaleziono w Brzegu. Może ich być nawet 300 ton!

Autor: Greg Kliknięć: 9451 Komentarzy: 33

Opolski Klub Bokserski Odra Opole przeniósł się do domExpo, a na początku marca planuje zorganizować pierwsze od lat mistrzostwa Opolszczyzny w boksie.

Autor: Greg Kliknięć: 6906 Komentarzy: 30

Zimowe ptakoliczenie odbywa się w Opolu od 9 lat. - Tak naprawdę nie chodzi o precyzyjną liczbę ptaków, a bardziej o zabawę, edukację i spacer przyrodniczy - mówi Maciej Kowalski z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Autor: Greg Kliknięć: 4883 Komentarzy: 36

Chmura tagów