Znajdź wiadomość

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1720 Komentarzy: 8

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś poinformował dziś, że długo wyczekiwana modernizacja linii kolejowej E30 na odcinku Opole-Kędzierzyn-Koźle najprawdopodobniej zostanie zrealizowana.

Autor: Majlan Kliknięć: 4819 Komentarzy: 6

Sejmik województwa opolskiego na dzisiejszej sesji przyjął dwie uchwały - apele skierowane do premier Beaty Szydło. Pierwsza dotyczy przywrócenia połączeń kolejowych na linii Kraków-Kudowa Zdrój, przebiegającej również przez Opolszczyznę, drugi dokument poświęcony jest obwodnicom kilku miast w regionie.

Autor: Majlan Kliknięć: 1342 Komentarzy: 13

- W Opolu potrzeba kilkuset pracowników, a w Nysie tych pracowników jest nadmiar. Dlatego będziemy chcieli, by zamiast do Wrocławia jeździli oni do pracy do Opola - mówi Piotr Woźniak, starosta nyski. Dziś w ratuszu podpisał w tej sprawie porozumienie z prezydentem Opola.

Autor: Greg Kliknięć: 2187 Komentarzy: 9

O kolejne dwa tygodnie opóźnia się wznowienie kursowania pociągów na trasie Opole-Zawadzkie. Komunikacja zastępcza na tym odcinku będzie obowiązywać do 14 lipca.

Autor: Greg Kliknięć: 2972 Komentarzy: 6

Już 15 czerwca miało zostać wznowione kursowanie pociągów na trasie Opole - Fosowskie - Zawadzkie, jednak wykonawca nie zdążył zakończyć wszystkich prac. Przedstawiciele PKP PLK S.A. przepraszają i obiecują, że utrudnienia potrwają do 30 czerwca.

Autor: Greg Kliknięć: 4349 Komentarzy: 38

Do grudnia mają potrwać prace między Błotnicą Strzelecką a Opolem Groszowicami. Trwa tam rewitalizacja infrastruktury kolejowej, po której pociągi znów będą mogły osiągać na tej trasie prędkość 120 km/h, co skróci czas przejazdu.

Autor: Greg Kliknięć: 3650 Komentarzy: 65

Prace są częścią większego projektu przebudowy fragmentów linii kolejowych na trasie Katowice-Poznań. Po ich zakończeniu czas przejazdu pociągiem na tej trasie skróci się z 6 godzin do 4 godzin 30 minut.

Autor: Greg Kliknięć: 4923 Komentarzy: 9

Dzięki modernizacji linii kolejowej przejazd na trasie Opole-Katowice ma zająć mniej niż 90 minut. Na odcinku między Błotnicą Strzelecką a stacją Opole-Groszowice trwają intensywne prace remontowe. Koniec robót przewidziano na grudzień 2014 roku.

Autor: Greg Kliknięć: 7825 Komentarzy: 45

23-latek i jego rok starszy kompan z kradzieży elementów infrastruktury kolejowej uczynili sobie źródło stałego dochodu. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku, policjanci szybko namierzyli drugiego złodzieja. W trakcie dochodzenia okazało się, że w kradzieże był jeszcze zamieszany trzeci mężczyzna.

Autor: Greg Kliknięć: 5467 Komentarzy: 44

Od kwietnia rusza modernizacja odcinka kolejowego Zawadzkie - Opole. Oznacza to, że na czas remontu pasażerowie kolei będą musieli korzystać z autobusowego transportu zastępczego. Okazuje się jednak, że i to nie będzie proste, bo w tym samym czasie zaplanowany jest remont drogi wojewódzkiej nr 463, biegnącej wzdłuż remontowanego odcinka kolejowego.

Autor: Greg Kliknięć: 4733 Komentarzy: 109

Czy Odra stanie się osią międzynarodowego korytarza transportowego? - Mamy dużą nadzieję, że tak się stanie. Otworzyłoby to nasz region na świat - mówi Andrzej Kasiura, członek zarządu województwa opolskiego.

Autor: Greg Kliknięć: 6677 Komentarzy: 60

9 lipca 1997 przerwany został wał w rejonie "Metalchemu", woda zaczęła wdzierać się do domów w Boguszycach.

Autor: Seeb Kliknięć: 2109 Komentarzy: 0

Chmura tagów