Znajdź wiadomość

O marszałkowskim budżecie obywatelskim, krakowskich pomysłach na walkę ze smogiem i możliwym ograniczeniu liczby kadencji w samorządach rozmawialiśmy z członkiem zarządu województwa opolskiego – Szymonem Ogłązą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 771 Komentarzy: 0

Ruszyła 14. edycja konkursu "Opolska Marka", który promuje potencjał gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2017 roku.

Autor: Greg Kliknięć: 4460 Komentarzy: 8

Koniec roku to czas negocjacji kontraktów w opiece zdrowotnej. O tym czy w nowym roku mieszkańcy będą mieli zapewnioną opiekę medyczną rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z Romanem Kolkiem – wicemarszałkiem województwa odpowiedzialnym za politykę społeczną i zdrowotną.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1182 Komentarzy: 0

O rekordowym budżecie Opolszczyzny i obawach o to, że sytuacja na szczytach władzy negatywnie wpłynie na funkcjonowanie regionów rozmawialiśmy z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 821 Komentarzy: 0

Wicemarszałka Opolszczyzny Stanisława Rakoczego zapytaliśmy o to czy w kulturze „wszystko gra” i czy zmiana dyrektorów teatru dramatycznego i filharmonii wyszła tym placówkom na dobre. W Drugiej Kawie jako pierwsi pokazujemy też jak po remoncie będzie wyglądał opolski Teatr im. J. Kochanowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 934 Komentarzy: 0

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego właśnie podsumował swój konkurs "Opolskie Kwitnące", w którym wyłoniono osoby oraz organizacje, które dbają o piękno ogrodów i placów publicznych w swoich miejscowościach.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1620 Komentarzy: 0

- Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, organizowana w naszym województwie już po raz 24. cieszyła się rekordowym zainteresowaniem - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 850 Komentarzy: 2

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego rozpoczyna cykl edukacyjnych projektów. Jeden z nich dotyczy szczególnego aspektu - edukacji zawodowej i w oparciu o zapotrzebowanie na opolskim rynku pracy, w ramach projektu zostaną wyszkolone wykwalifikowane kadry.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1593 Komentarzy: 0

Już 1 września dwie hale przemysłowe po byłych zakładach "Frotex" w Prudniku przejmie Henniges Automotixe - amerykańska firma z branży motoryzacyjnej. Nowy inwestor zapewni kolejne miejsca pracy - tych ma być docelowo nawet 500.

Autor: Majlan Kliknięć: 2953 Komentarzy: 29

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja i pierwszy przejazd nowych pociągów klasy IMPULS. Nowo zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pociągi doganiają standardem pociągi najlepszych europejskich klas. - W oczy rzuca się wygoda i nowoczesne, przyjazne pasażerom wnętrza - podkreślali Ci, którzy przyszli na opolski dworzec, aby zobaczyć nowe pociągi.

Autor: Mery Kliknięć: 7421 Komentarzy: 43

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła objął swoim mecenatem prestiżowe zawody konne w województwie opolskim. Jednym z nich będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Wraz z Opolskim Związkiem Jeździeckim, który gromadzi w swojej strukturze najlepsze kluby jeździeckie z regionu urząd marszałkowski tworzy Opolską Markę Jeździecką.

Autor: Mery Kliknięć: 1477 Komentarzy: 7

Od 4 sierpnia po torach w naszym regionie jeżdżą najnowocześniejsze w swojej klasie pociągi IMPULS. Do 19 sierpnia potrwają jazdy testowe, które już dziś wypadają pomyślnie. Pociagi jeżdżą na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław, a ich zakup został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1222 Komentarzy: 0

Punktualnie o godz. 8:00 z Kędzierzyna-Koźla w stronę Wrocławia wyruszył pociąg klasy Impuls. Był to pierwszy pasażerski kurs jednego z 5 najnowocześniejszych w Polsce składów zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 5508 Komentarzy: 43

Kiedy lata są coraz gorętsze ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez klimatyzacji, bo ciężko pracować kiedy w biurze temperatura przekracza 30 stopni. Jak opolscy urzędnicy radzą sobie z upałami? I jak pracują urzędy w okresie urlopowym? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Autor: Mery Kliknięć: 2788 Komentarzy: 44

Dziś odbywają się uroczystości półmetku rozbudowy Elektrowni Opole. A w naszym programie marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła opowiada o roli elektrowni w rozwoju gospodarczym regionu. Wizyta marszałka w Drugiej Kawie jest także okazją do porozmawiania na temat bioróżnorodności na Opolszczyźnie.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1722 Komentarzy: 0

Wakacje wielu z nas kojarzą się z niczym niezmąconym wypoczynkiem w odległych krajach – czy to pod palmami, czy, chociażby, w górach. Dziś podpowiadamy, jak wybrać biuro podróży, by nasz wypoczynek przysporzył nam możliwie najmniej trosk i zmartwień.

Autor: Majlan Kliknięć: 2051 Komentarzy: 5

Filharmonia Opolska, Teatr im. Jana Kochanowskiego i Muzeum Wsi Opolskiej organizują w najbliższą niedzielę ekologiczny piknik Trzmielowisko. Impreza dla całych rodzin będzie obfitowała w wydarzenia kulturalne z ekologicznym akcentem.

Autor: Mery Kliknięć: 1498 Komentarzy: 4

Już po raz dziewiąty Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego. Konkurs jest szansą na promocję najciekawiej i najlepiej zagospodarowanych miejsc publicznych w miastach, miasteczkach i wsiach całego regionu.

Autor: Mery Kliknięć: 4913 Komentarzy: 3

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyły się dziś uroczyste obchody 70-lecia Opolskiego Związku Piłki Ręcznej. Zasłużonym dla opolskiego szczypiorniaka wręczono honorowe odznaczenia oraz listy gratulacyjne od władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Co oczywiste, nie mogło zabraknąć również wspomnień z minionych lat.

Autor: Majlan Kliknięć: 1266 Komentarzy: 4

Już w najbliższy poniedziałek podczas Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów w Warszawie prezydenci Polski oraz Chin podpiszą deklarację o współpracy pomiędzy firmą Hongbo a województwem opolskim. Celem dokumentu jest ustalenie wzajemnych zasad ekonomicznej i technicznej współpracy chińskiego inwestora specjalizującego się w produkcji m.in. oświetlenia LED wysokiej mocy z Opolszczyzną.

Autor: Majlan Kliknięć: 4995 Komentarzy: 10

22 radnych sejmiku województwa opowiedziało się dziś za udzieleniem absolutorium zarządowi województwa opolskiego za rok 2015. Trzech radnych z Prawa i Sprawiedliwości było przeciwnych, jeden - również z PiS - wstrzymał się od głosu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1545 Komentarzy: 4

Od roku Urząd Marszałkowski w Opolu prowadzi program "Bioróżnorodność Opolszczyzny". Dziś w ramach projektu ogłoszono dwa konkursy: "Opolskie kwitnące" i "Piękna Wieś Opolska 2016".

Autor: Mery Kliknięć: 1643 Komentarzy: 7

Zarząd województwa opolskiego chce przekształcenia Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. - Chcemy pomóc szpitalowi, dofinansować i podnieść jego rangę - słyszymy.

Autor: Mery Kliknięć: 2213 Komentarzy: 5

Program Opolskie Dla Rodziny działa już od blisko trzech lat. Urząd Marszałkowski podsumowuje jego funkcjonowanie i pierwsze pozytywne skutki, jakie wywarł na sytuację demograficzną województwa opolskiego.

Autor: Mery Kliknięć: 2190 Komentarzy: 5

Chmura tagów