Znajdź wiadomość

Władze powiatu nyskiego zwróciły się do marszałka województwa z wnioskiem o utworzenie w Nysie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Samorząd województwa nie wyklucza takiej możliwości, choć stawia jednak pewne warunki.

Autor: Majlan Kliknięć: 12853 Komentarzy: 17

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje jeszcze w tym roku rozmieścić blisko 20 internetowych kamer na drogach naszego regionu. Urządzenia będą pokazywać aktualny obraz danego odcinka trasy online.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6287 Komentarzy: 22

Tegoroczna zima dała się we znaki drogowcom. Intensywne opady śniegu wpłynęły na koszt utrzymania porządku na ciągach komunikacyjnych w regionie. Zarząd Dróg Wojewódzkich podliczył wydatki.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10149 Komentarzy: 43

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił planowane inwestycje na przyszłe lata. Do przebudowy idzie kilkadziesiąt dróg w regionie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9009 Komentarzy: 14

Inwestycja ma się zakończyć jesienią tego roku. Chwilowo trwa zimowy przestój w pracach. Zarząd Dróg Wojewódzkich uspokaja, że termin oddania nowej drogi nie jest zagrożony.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 8014 Komentarzy: 17

Radni sejmiku podjęli uchwałę o utworzeniu Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Jednoosobowa spółka będzie wspierała przedsiębiorstwa m. in. udzielając pożyczek.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1154 Komentarzy: 8

Bartłomiej Horaczuk został nowym dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Swoją funkcję zaczął pełnić bez przeprowadzenia konkursu na stanowisko.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3583 Komentarzy: 14

O marszałkowskim budżecie obywatelskim, krakowskich pomysłach na walkę ze smogiem i możliwym ograniczeniu liczby kadencji w samorządach rozmawialiśmy z członkiem zarządu województwa opolskiego – Szymonem Ogłązą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 779 Komentarzy: 0

Piłka do siatkówki, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, miniatura pociągu Impuls, obiad z wicemarszałkiem i wiele innych prezentów odebrali wolontariusze opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocą ruszyli przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3800 Komentarzy: 10

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego, przedstawił dziś szczegóły przyszłorocznego budżetu województwa w zakresie inwestycji drogowych.

Autor: Majlan Kliknięć: 4236 Komentarzy: 6

11 grudnia zostanie wprowadzony nowy rozkład pociągów obsługiwanych przez Przewozy Regionalne. Co najważniejsze dla pasażerów, żadne z dotychczasowych połączeń nie zostanie zlikwidowane, uruchomione zostaną natomiast zupełnie nowe relacje.

Autor: Majlan Kliknięć: 4033 Komentarzy: 10

Prawie 160 mln złotych w przyszłorocznym budżecie woj. opolskiego to pieniądze na inwestycje na drogach. O szczegóły w Drugiej Kawie zapytaliśmy odpowiedzialnego za ten obszar wicemarszałka województwa Szymona Ogłazę.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1272 Komentarzy: 0

Wykonawca szacuje, że wykonano już około 40% prac przy budowie obwodnicy Czarnowąsów. Termin oddania drogi do użytku to wrzesień przyszłego roku.

Autor: Greg Kliknięć: 6191 Komentarzy: 15

Od 4 sierpnia po torach w naszym regionie jeżdżą najnowocześniejsze w swojej klasie pociągi IMPULS. Do 19 sierpnia potrwają jazdy testowe, które już dziś wypadają pomyślnie. Pociagi jeżdżą na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław, a ich zakup został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1228 Komentarzy: 0

Na wczorajszym spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu podsumowano pierwszy rok funkcjonowania porozumienia zawartego pomiędzy marszałkiem województwa opolskiego a opolską strażą pożarną. Celem współpracy jest tworzenie tematycznych map naszego regionu, które mogą być wykorzystywane na potrzeby jednostek przeciwpożarowych podczas organizacji działań ratowniczych. Co ciekawe, dostęp do nich ma także każdy użytkownik Internetu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1369 Komentarzy: 0

Tego typu kluby obywatelskie działają już w całej Polsce. Dziś odbyło się uroczyste, pierwsze spotkanie Opolskiego Klubu Obywatelskiego, którego gościem był gen. Adam Rapacki, do 2012 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Autor: Mery Kliknięć: 1254 Komentarzy: 6

Marcin Mikoś – uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu – zajął trzecie miejsce w 38. Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Lepsi od niego byli tylko Kornel Urbaś z Bydgoszczy oraz Konrad Wojtysiak z Lublina.

Autor: Majlan Kliknięć: 3172 Komentarzy: 7

Odprawiono mszę w intencji Ojczyzny, były okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów pod pomnikiem generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Autor: Greg Kliknięć: 3268 Komentarzy: 52

Trzy osoby przeszły do kolejnego etapu konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Nowego dyrektora poznamy prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia.

Autor: Greg Kliknięć: 4376 Komentarzy: 6

18 firm stanęło do przetargu na obwodnicę Czarnowąs, jednak tylko 12 ofert oceniono pozytywnie. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich musi szczegółowo przyjrzeć się każdej z nich i wybrać tę najkorzystniejszą.

Autor: Majlan Kliknięć: 7636 Komentarzy: 35

Trwa konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Poprzedni wieloletni dyrektor Marek Piskozub został w listopadzie ubiegłego roku odwołany przez zarząd województwa opolskiego.

Autor: Greg Kliknięć: 2995 Komentarzy: 15

Dziś symbolicznie otwarto blisko 2-kilometrowy odcinek wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 454 w miejscowości Kup.

Autor: Majlan Kliknięć: 3679 Komentarzy: 8

Nikomu nic się nie stało, sam szynobus również nie uległ uszkodzeniu, ale zatarasował on przejazd szlakiem kolejowym. Między Opolem a Komprachcicami konieczne będzie wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej.

Autor: Greg Kliknięć: 8803 Komentarzy: 21

Przemysław Pospieszyński złożył dziś uroczyste ślubowanie na radnego miasta Opola. Zastąpił w klubie radnych Platformy Obywatelskiej Szymona Ogłazę, który został członkiem Zarządu Województwa.

Autor: Majlan Kliknięć: 3339 Komentarzy: 4

Chmura tagów