Znajdź wiadomość

Topniejący śnieg pokazał nieestetyczne oblicze opolskich trawników. Zwierzęce odchody da się zauważyć na każdym kroku. Przypominamy, że właściciele czworonogów mają obowiązek po nich sprzątać.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 11669 Komentarzy: 93

Przy ulicy Oleśnickiej w Namysłowie od kilkunastu lat są składowane beczki z odpadami. Legalne składowisko urządziła tam firma Ekolog-Service sp. z o.o., która dzierżawiła tą nieruchomość od firmy Centrum Handlowo Finansowe CHF sp. z o.o. W związku z kłopotami finansowymi wydzierżawiającego, nieruchomość została sprzedana w drodze licytacji komorniczej. W maju ubiegłego roku nabył ją Władysław Dziedzic - lokalny producent mebli, otrzymując jednocześnie zapewnienie od Ekolog-Service, że beczki zostaną usunięte. Tak się jednak nie stało, a ekologiczna bomba tyka.

Autor: Majlan Kliknięć: 10615 Komentarzy: 28

Nawet 40 razy tygodniowo opolscy strażnicy miejscy pomagają kierowcom uruchamiać samochody z rozładowanym akumulatorem. Akcja prowadzona jest od 6 lat.

Autor: Majlan Kliknięć: 8817 Komentarzy: 21

W związku z obfitymi opadami śniegu nad Opolem, właścicielom i zarządcom nieruchomości przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników położonych bezpośrednio przy ich posesji. - Za niewykonywanie swojej powinności – którą narzuca ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - grozi mandat – przestrzega opolska Straż Miejska.

Autor: Majlan Kliknięć: 14031 Komentarzy: 47

O niskich temperaturach i powietrzu, które w Opolu coraz bardziej widać rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z zastępcą komendanta opolskiej Straży Miejskiej, Krzysztofem Maślakiem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1964 Komentarzy: 0

W związku ze znacznym przekroczeniem norm pyłu zawieszonego na terenie Opolszczyzny urząd miasta Opola zapowiedział walkę z tym niebezpiecznym dla zdrowia zjawiskiem.

Autor: Majlan Kliknięć: 7364 Komentarzy: 23

Tuż przed końcem ubiegłego roku na ulicy Sienkiewicza w Opolu zaczęła funkcjonować najnowsza kamera miejskiego monitoringu. Jak podkreśla Straż Miejska, jego stała rozbudowa przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 7890 Komentarzy: 23

Andrzej miał normalną pracę za granicą. Twierdzi, że wykończyła go żona. Nie chce iść do noclegowni, bo tam są ponoć wszy. Takich przypadków jest dużo. Opolska Straż Miejska pomaga bezdomnym przetrwać zimę.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4457 Komentarzy: 5

Od rana wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwożą paczki do rodzin, które biorą udział w tegorocznej, szesnastej już edycji akcji. Co oczywiste, wśród beneficjentów znalazły się również osoby z Opolszczyzny.

Autor: Majlan Kliknięć: 1997 Komentarzy: 26

W piątek zmieniła się organizacja ruchu na ul. Osmańczyka. Droga jest dwukierunkowa - zlikwidowano istniejące na niej miejsca parkingowe.

Autor: Greg Kliknięć: 23032 Komentarzy: 21

Do floty pojazdów opolskiej straży miejskiej dołączył nowy ford custom, który służy do przewozu zatrzymanych przez strażników opolan.

Autor: Majlan Kliknięć: 7319 Komentarzy: 63

Od blisko 3 tygodni nikt nie naprawił zapadniętej klapy studzienki, która mieści się dosłownie metr od przejścia dla pieszych. Czytelnik dziwi się prowizorycznemu zabezpieczeniu.

Autor: Greg Kliknięć: 3937 Komentarzy: 26

Od marca przyszłego roku na ulicach powiększonego o 12 ościennych sołectw Opola pojawi się kilku nowych strażników miejskich, którzy – w ramach działania eko-patrolu - skupią się na ochronie środowiska i sprawdzaniu, czym w piecach palą mieszkańcy miasta.

Autor: Majlan Kliknięć: 7046 Komentarzy: 57

Ciepłe miesiące zachęcają do wyjścia z domu i udania się na łono przyrody. Bardzo popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców naszego regionu – a nawet, jak się okazuje, innych województw – jest opolska Wyspa Bolko. Problem rodzi się jednak w weekendy, gdy kierowcy – z powodu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych – zajmują każdą wolną przestrzeń. - Może czas, by odpowiednie służby coś z tym zrobiły? – pyta Czytelnik Paweł, który niejednokrotnie przesyłał nam zdjęcia zastawionych samochodami alejek.

Autor: Majlan Kliknięć: 9985 Komentarzy: 31

Zabytkowa kamienica przy ulicy Sempołowskiej 2, w której przed kilkoma laty mieściła się Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego stoi i niszczeje. Urzędnicy są wobec tego bezradni, bo budynek jest własnością prywatną.

Autor: Mery Kliknięć: 6043 Komentarzy: 33

Najlepiej smakuje schłodzone i pite do kiełbasy z grilla. O piwie mówi się też, że smakuje dobrze na świeżym powietrzu. Są jednak miejsca, w których alkoholu spożywać nie wolno. Zatem gdzie w upalny dzień można usiąść na ławce z piwem w ręku?

Autor: Mery Kliknięć: 11853 Komentarzy: 43

Tuż przed godz. 9 na ul. Katowickiej w Opolu doszło do kolizji samochodu osobowego z pojazdem straży miejskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 5105 Komentarzy: 15

Kilkanaście jednostek pływających przypłynęło do Opola specjalnie na święto Odry. Przywitanie Flisu Odrzańskiego to tylko jedna z atrakcji, jakie przygotowano.

Autor: Greg Kliknięć: 1168 Komentarzy: 0

Hałas, bałagan i zakłócanie porządku - to codzienność na Małym Rynku według jego mieszkańców. Od lat borykają się ze swoją bezradnością wobec tego problemu. Urząd Miasta zapewnia, że sytuację monitoruje i ma kilka rozwiązań tej sytuacji.

Autor: Mery Kliknięć: 12130 Komentarzy: 73

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu zorganizowała na Stadionie Lekkoatletycznym im. Polskich Olimpijczyków zajęcia z pierwszej pomocy dla młodzieży szkolnej.

Autor: Majlan Kliknięć: 3422 Komentarzy: 6

Dużo atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych przygotowali strażacy, policjanci oraz pasjonaci ze stowarzyszenia 10 Sudecka Dywizja Zmechanizowana.

Autor: Greg Kliknięć: 4143 Komentarzy: 26

Mężczyzna kilkukrotnie strzelił z broni pneumatycznej w kierunku zaparkowanego radiowozu straży miejskiej rozbijając kilka szyb. Szybko został ujęty. Nie wiadomo, co było przyczyną takiego zachowania.

Autor: Greg Kliknięć: 9467 Komentarzy: 39

Rodzice podopiecznych Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym skarżą się, że od miesiąca muszą nosić swoje dzieci nawet kilkaset metrów. - Nie możemy spokojnie zostawić naszych aut pod fundacją, bo na przeciwległym chodniku postawiono znak zakazujący zatrzymywania się - słyszymy.

Autor: Majlan Kliknięć: 5077 Komentarzy: 10

Rada miasta w Kietrzu podjęła decyzję o likwidacji tamtejszej Straży Miejskiej. Tak samo postąpiono wcześniej w Lewinie Brzeskim.

Autor: Greg Kliknięć: 3242 Komentarzy: 43