Znajdź wiadomość

Thursday, 22 marca 2017

Akademickie Targi Pracy to okazja do spotkań przyszłych pracowników z pracodawcami. Imprezę odwiedziło ponad tysiąc osób.

Autor: Greg Kliknięć: 566 Komentarzy: 6

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zajmuje się dwiema sprawami mieszkańców naszego regionu, o czym poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej.

Autor: Majlan Kliknięć: 5961 Komentarzy: 3

Kilkanaście minut po godzinie 8 na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Wierzbie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Autor: Majlan Kliknięć: 1833 Komentarzy: 4

W pomieszczeniu, w którym ukrywał się przestępca, kryminalni znaleźli blisko pół kilograma narkotyków. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Autor: Greg Kliknięć: 2299 Komentarzy: 6

29,3% wyniosła frekwencja w konsultacjach społecznych przeprowadzonych w Gminie Dobrzeń Wielki. Za ponownym przyłączeniem do gminy utraconych sołectw (Borki, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle oraz części sołectw Brzezie i Dobrzeń Mały) opowiedziało się 96,5% głosujących. Gmina może teraz do końca marca złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 5778 Komentarzy: 38

16-latka ostatni raz była widziana 21 stycznia. W tym dniu dziewczyna wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Autor: Greg Kliknięć: 4259 Komentarzy: 34

W sobotę w Opolu odbędą się obchody Światowego Dnia Wody. Jednego można być pewnym - atrakcji nie zabraknie. Zadbają o nie: Wodociągi i Kanalizacja, Galeria Sztuki Współczesnej, Opolski Teatr Laki i Aktora, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej

Autor: Majlan Kliknięć: 3980 Komentarzy: 8

10 zastępów straży pożarnej gasi ogień na terenie dawnego browaru w Brzegu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Autor: Greg Kliknięć: 3988 Komentarzy: 41

Z wiceprezydentem Opola, Mirosławem Pietruchą rozmawialiśmy o usprawnieniu ruchu samochodów na opolskim Zaodrzu, sytuacji po odstąpieniu miasta od mediacji z gminą Dobrzeń Wielki oraz chińskiej inwestycji w opolskiej strefie ekonomicznej.

Autor: jaceksz Kliknięć: 740 Komentarzy: 0

Wymuszenie pierwszeństwa było prawdopodobną przyczyną zderzenia się dwóch aut osobowych na ulicy Domańskiego w Opolu. Nikomu nic się nie stało.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10931 Komentarzy: 11

Pora wybudzić się z zimowego snu i wyjść na świat - w nowej odsłonie! Solaris Center zaprasza już od dziś, na 3 Dni Kobiet (22-24 marca), podczas których każda z Pań może bezpłatnie skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerów, makijażystek, specjalistów od pielęgnacji twarzy, trenera personalnego i dietetyka - wszystko po to, by tej wiosny mogły poczuć się wyjątkowo atrakcyjnie.

Autor: Dagmara Kliknięć: 895 Komentarzy: 0

W Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu otwarto nowe "Laboratorium branżowe". Wyposażenie znajdujące się w pracowni, a w szczególności profesjonalny symulator jazdy samochodem ciężarowym, ma służyć młodzieży ponadgimnazjalnej z całego województwa.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3601 Komentarzy: 28

Thursday, 21 marca 2017

Architekt i znawca historii naszego miasta Andrzej Hamada spotkał się dziś z opolanami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sala, w której odbywało się spotkanie, została wypełniona przez słuchaczy po brzegi. Wiele osób zasiadło też w holu, przed specjalnie przygotowanym ekranem.

Autor: Majlan Kliknięć: 2053 Komentarzy: 0

Kwadrans po godzinie 15 na drodze krajowej nr 46 pomiędzy Ozimkiem a Grodźcem doszło dziś do niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego ucierpiały trzy osoby.

Autor: Majlan Kliknięć: 21609 Komentarzy: 8

Grupa kilkunastu przeciwników Prawa i Sprawiedliwości wyraziła swoje niezadowolenie wobec polityki partii Jarosława Kaczyńskiego poprzez utopienie w opolskiej Młynówce "PiSianny". Wraz z kukłą symbolizującą odejście zimy, do wody trafiły karteczki z "grzechami" PiS oraz kaczki z podobiznami Jarosława Kaczyńskiego czy premier Beaty Szydło.

Autor: Majlan Kliknięć: 11670 Komentarzy: 111

Od dziś wszyscy klienci opolskiego ratusza mogą już korzystać z długo wyczekiwanej windy.

Autor: Majlan Kliknięć: 2690 Komentarzy: 18

W ramach Międzynarodowego Dnia Sadzenia Lasów przedstawiciele opolskiej Platformy Obywatelskiej wkopali dziś kilka drzewek. Politycy chcą w ten sposób dać przykład innym i zachęcać Polaków do rezygnacji z wycinki drzew.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4769 Komentarzy: 31

Łącznie około 31 milionów złotych miasto Opole planuje przekazać na rzecz gminy Dobrzeń Wielki do 2020 roku. Urzędnicy podkreślają jednocześnie, że są otwarci na ponowne rozpoczęcie dialogu między przedstawicielami obu stron.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3445 Komentarzy: 50

Pierwszy dzień wiosny był dziś okazją do oficjalnego rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Kilkadziesiąt maszyn wjechało na teren Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Oprócz prezentacji swojego sprzętu, uczestnicy mogli spróbować sił w różnych konkurencjach.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 8538 Komentarzy: 15

Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu zorganizowali sobie wyjątkowe wagary. Zamiast zasiąść w tradycyjnych ławkach szkolnych zaprosili do siebie młodszych kolegów, aby pokazać im szkołę w innym świetle.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1787 Komentarzy: 3

Wprowadzona w sobotę nowa organizacja ruchu przy skrzyżowaniu remontowanej ulicy Niemodlińskiej z ulicą Spychalskiego przyczyniła się do upłynnienia ruchu na opolskim Zaodrzu. Tak sytuację oceniają zarówno drogowcy, jak i sami kierowcy.

Autor: Majlan Kliknięć: 13290 Komentarzy: 18

Umiejętność skutecznej sprzedaży, to jedna z najbardziej oczekiwanych i przydatnych kompetencji XXI wieku. Każdego dnia sprzedajemy nasze produkty, usługi, umiejętności czy sposób patrzenia na dany temat. Jak robić to skutecznie i o czym pamiętać? Jakie narzędzia warto poznać i stosować w relacjach biznesowych i prywatnych, aby uzyskiwać oczekiwane cele? Właśnie o tym, będzie można usłyszeć w trzech blokach po 60 minut, już w piątek 31 marca 2017 roku. Początek o 17.30 w auli WSZiA przy ul. Ozimskiej 63 w Opolu. Dla naszych czytelników mamy kod rabatowy, który pozwala na zakup biletu w cenie 49 złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 1803 Komentarzy: 0

22 osoby ewakuowane, w tym dwumiesięczne dziecko - tak zakończyła się interwencja służb, której powodem był pożar budynku wielorodzinnego w Praszce. Policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o podpalenie. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 3,5 promila.

Autor: Greg Kliknięć: 4740 Komentarzy: 11

To najlepszy moment na rozpoczęcie przygody z piłką nożną wraz z Football Academy oraz Football Baby!

Autor: Dagmara Kliknięć: 1051 Komentarzy: 0