Znajdź wiadomość
Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 787 Komentarzy: 0

Adam Bodnar spotkał się już z mieszkańcami Brzegu, Nysy, Prudnika, Głubczyc i Kędzierzyna-Koźla. W czwartek zaplanowano spotkanie w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 916 Komentarzy: 1

Samochód został poważnie uszkodzony, ale jego kierowcy nic się nie stało. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem.

Autor: Greg Kliknięć: 6584 Komentarzy: 6

Podczas prac przy układaniu kabli doszło do rozszczelnienia gazociągu w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellonów z ul. Obrońców Stalingradu. Ulica Jagiellonów jest nieprzejezdna.

Autor: Greg Kliknięć: 8073 Komentarzy: 62

To do tego kraju jechał dwoma ciężarówkami transport części samochodowych. Pojazdy zatrzymano wczoraj wieczorem na opolskim odcinku autostrady A4. W jednej z naczep podróżowało 13 osób z Syrii, Turcji i Iraku.

Autor: Greg Kliknięć: 2496 Komentarzy: 15

Opolscy kierowcy od kilku tygodni alarmują nas, że osiedlowa niegdyś droga przy Placu Kazimierza, prowadząca obecnie do kładki nad Kanałem Ulgi, jest w złym stanie. Miejski Zarząd Dróg w Opolu zapewnia z kolei, że sprawę zna i - w miarę możliwości - uzupełnia powstające ubytki.

Autor: Majlan Kliknięć: 8110 Komentarzy: 35

Tomasz Kostuś - poseł Platformy Obywatelskiej, członek sejmowej komisji infrastruktury - opowiedział nam o odłożonych w czasie planach budowy obwodnic kilku miast Opolszczyzny. Rząd zapowiedział, że w tym roku na obwodnice Niemodlina, Myśliny i Kędzierzyna-Koźla nie ma pieniędzy. Poseł nie traci jednak nadziei.

Autor: jaceksz Kliknięć: 870 Komentarzy: 0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził ułatwienia dla swoich klientów. Nie trzeba będzie już składać pisemnych wniosków o wydanie poszczególnych zaświadczeń. Dokumenty będą mogły być wydane na podstawie ustnej prośby.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4666 Komentarzy: 10

6 osób opuściło budynek przed przybyciem strażaków, jedna została ewakuowana za pomocą drabiny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Autor: Greg Kliknięć: 4242 Komentarzy: 13

Władze powiatu nyskiego zwróciły się do marszałka województwa z wnioskiem o utworzenie w Nysie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Samorząd województwa nie wyklucza takiej możliwości, choć stawia jednak pewne warunki.

Autor: Majlan Kliknięć: 12047 Komentarzy: 17

13 obcokrajowców podróżowało ciężarówką na tureckich numerach rejestracyjnych. Pasażerowie trafili do jednej z placówek SG.

Autor: Greg Kliknięć: 16302 Komentarzy: 38

Wzrost liczby urodzeń dzieci, większa sprzedaż detaliczna i spadek wypłacanych świadczeń z pomocy społecznej - to efekty programu "Rodzina 500+". Podsumowano pierwszy rok po wdrożeniu systemu wsparcia dla rodzin.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6743 Komentarzy: 58

Ogromna suma pieniędzy trafi do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 7,6 mln złotych dofinansowania na modernizację sali kameralnej i budowę studia nagrań.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2604 Komentarzy: 2

Niezwykłą niespodziankę sprawił Michał Wróbel swojej żonie. Na aukcji WOŚP wylicytował dla niej ręcznie robiony, drewniany rower z Opola. Kobieta do ostatniej chwili nie wiedziała, że właśnie spełnia się jej marzenie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 12119 Komentarzy: 14

29-latek już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe, teraz wpadł po raz kolejny. Mieszkaniec powiatu prudnickiego na widok policjantów wyrzucił przez okno samochodu woreczek z białym proszkiem - MDMA.

Autor: Greg Kliknięć: 4432 Komentarzy: 18

Półtora miesiąca po włączeniu w granice Opola 12 okolicznych sołectw o podsumowanie funkcjonowania powiększonej stolicy województwa poprosiliśmy prezydenta, Arkadiusza Wiśniewskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 3345 Komentarzy: 0

Dziś w nocy firma Skanska rozpoczęła prace związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Kierowcy i piesi przez najbliższych kilkanaście miesięcy muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku od ulicy Chopina do skrzyżowania ulic Hallera i Wojska Polskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 20523 Komentarzy: 51

Muzeum Polskiej Piosenki jest miejscem nagrań nowego programu "O!Polskie przeboje", który wyłoni debiutantów do tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 5088 Komentarzy: 14

Osoby, które czują się dotknięte przestępstwem, mogą do piątku skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Autor: Majlan Kliknięć: 3060 Komentarzy: 12

Mecenas Aneta Gibek-Wiśniewska, mediator w sprawie powiększonego Opola, odniosła się do wczorajszej manifestacji, jaką zorganizowali mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki. Przypomnijmy, nie zgadzają się oni z dokonanym 1 stycznia powiększeniem o Opola o 12 sołectw, w tym kilka właśnie z Dobrzenia Wielkiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 8324 Komentarzy: 60

Chcesz ukończyć liceum w dwa lub trzy lata? To możliwe! Jest ŻAK - idealna szkoła dla tych, którzy potrzebują uzupełnić wykształcenie. Absolwenci gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej mają niepowtarzalną szansę na zdobycie średniego wykształcenia. W lutym zaczynają się bezpłatne zajęcia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ŻAK. Warto się pospieszyć, bo z początkiem września wchodzi w życie reforma przywracająca czteroletni tryb kształcenia.

Autor: Dagmara Kliknięć: 613 Komentarzy: 4

W ostatnich dniach opolscy policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz zajmie się nimi sąd.

Autor: Majlan Kliknięć: 3703 Komentarzy: 25

W 15 kolejce I Ligi Futsalu, Berland podejmował u siebie drużynę z 3 miejsca w tabeli. Niestety szczęście nie dopisało naszym sąsiadom i musieli uznać wyższość rywali w tym meczu. Przegrane spotkanie 3:4 boli, tym bardziej, iż walka toczyła się na równym poziomie i do ostatniego gwizdka.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 1961 Komentarzy: 0

O pogodzie, która sprzyja służbom kryzysowym, o zagrożeniach płynących z zaniedbanych rowów melioracyjnych i stanie prac przy likwidacji nielegalnych składowisk niebezpiecznych odpadów rozmawialiśmy z wicedyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w opolskim urzędzie wojewódzkim - Stanisławem Potońcem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 729 Komentarzy: 0

Chmura tagów