• Wyświetleń: 4103
    • Dodano: 2012-04-22 / 20:51
    • Komentarzy: 21

Odra wygrywa ze Skałką Żabnica. Cenne wyjazdowe 3 punkty

Adrian Krysian zdobył kolejną bramkę do Odry tej wiosny i był wyróżniającym się zawodnikiem w spotkaniu ze Skałką Żabnica.(Fot: archiwum)

Wygląda na to, że kryzys formy Odra Opole ma już za sobą. Najlepszym tego dowodem jest pewne zwycięstwo w wyjazdowym meczu ze Skałką Żabnica 3:0. Po pierwszej, bardzo wyrównanej połowie rękę do gości z Opola wyciągnął co prawda obrońca Skałki pakując piłkę do własnej bramki, ale pozostałe bramki strzelali już niebiesko – czerwoni, Tadeusz Tyc i Adrian Krysian.

Słoneczne przedpołudnie okazało się nie lada zmyłką dla piłkarzy, którzy wyszli w niedzielę na murawę w Węgierskiej Górce. Zmagania trzeba było rozpocząć z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu... gradobicia. Mokra murawa zdecydowanie bardziej służyła gospodarzom, którzy spotkanie rozpoczęli od zdecydowanego ataku, choć o dobrą okazję strzelecką było im bardzo trudno. W 10 minucie Igora Chodanowicza uderzeniem z 10 metrów próbował zaskoczyć Rastislav Planeta, a chwilę później futbolówkę dobijał jeszcze Maciej Rozmus.

W obu sytuacjach golkiper Odry nie dał się jednak zaskoczyć. W odpowiedzi akcję przeprowadzili goście z Opola. Grający po raz drugi w tym sezonie jako napastnik - Bartosz Brzozowski - dograł dobrze do Tadeusza Tyca i kiedy kibice wzięli głęboki oddech... doskonałą interwencją popisał się Jaroslav Steiniger, bramkarz Skałki. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym żywiej atakowali miejscowi. W 25 minucie strzału z dystansu, ale ponad bramką OKS, spróbował Tomasz Pełka. Po półgodzinie gry ponownie wykazał się Chodanowicz, który wyratował swój zespół przy strzale głową Casmira Mbachu. Tuż przed końcem pierwszej połowy dwie składne akcje przeprowadził duet Jan Kostiurik i Rastislav Planeta, ale strzały obu piłkarzy Skałki minęły światło bramki gości. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli.

Druga odsłona niedzielnego meczu rozpoczęła się w wymarzony sposób dla piłkarzy z Opola. Choć pewnie wynik chciałby otworzyć któryś z nich, to radości nie ukrywali kiedy w 49 minucie naciskany przez Tadeusza Tyca piłkę do bramki, nomen omen całkiem solidnym uderzeniem, skierował słowacki obrońca Skałki Żabnica Peter Janis. Podopieczni Vladmiria Veselego próbowali szybko odrobić straty, ale piłkarzom Skałki po nocach będzie się śnił niezawodny w niedzielę Chodanowicz – w 60 minucie po zagraniu Jana Kosturika z 20 metrów uderzał Tomasz Janik, ale górą kolejny raz był bramkarz Odry.

Kiedy wydawało się, że goście drugi raz z rzędu zgarną trzy punkty przy wyniku 1:0 przypomniał o sobie jak na razie bohater wiosny w ekipie OKS – Adrian Krysian. W 83 minucie „Adi” skorzystał z dośrodkowania Krzysztofa Meryka i dobrze uderzył na bramkę Steinigera. Bramkarz Skałki strzał zdołał jeszcze odbić, ale przy poprawce Tyca był już bezradny. Na poprawę skuteczności Krysian potrzebował zaledwie 5 minut, kiedy po wrzutce Dawida Łozińskiego ustalił wynik meczu na 3:0 dla Odry Opole.

kojott: Napisał postów [343], status [pismak] Reputacja
    Żabnica – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Węgierska Górka.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-04-22 21:38:30 [178.42.223.*] id:821595
    niemogłem doszukać się ilości mieszkańców... chyba ze 100
    2012-04-22 21:45:17 [79.225.205.*] id:821600
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    A 3 lata temu Odra ,wtedy Oderka grała w Obrowcu około 500 mieszkańców..
    2012-04-22 22:18:57 [79.191.93.*] id:821642
    kgb14: Napisał postów [5385], status [VIP] Reputacja
    znaczy wielki sukces Odra odniosła :)))))
    2012-04-22 22:22:05 [79.225.205.*] id:821649
    A w latach 70 byli mistrzami jesieni..Pierwszej ligi.
    2012-04-22 22:23:58 [79.191.93.*] id:821652
    to całkiem niedawno .... zasłużeni dla futbolu :))
    2012-04-22 21:13:30 [83.30.25.*] id:821564
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    piłkarzunie oderczuni wystraszyli sie gradu i nie chcieli wyjsc na boisko? tchorze..

2012-04-22 22:12:34 [178.42.120.*] id:821629
    kamil-siwy2: Napisał postów [82], status [rozkręcił się] Reputacja
    Zamknij ty chłopcze morde
    [1]
    2012-04-22 21:29:07 [89.73.179.*] id:821588
    L.W.Opole89: Napisał postów [105], status [wyjadacz] Reputacja
    Odra Opole jeszcze istnieje?Myślałem ze miasto Opole nie sponsoruje tak beznadziejny klub,a kibice jak debile chodzą na mecze bo nie mają co robić w domu,a jak mają to demolowanie i rozboje....

2012-04-22 21:36:51 [79.225.205.*] id:821594
    Ale większa część kibiców sportu chodzi na ul. Wschodnią, na żużel.

2012-04-22 21:12:28 [79.225.205.*] id:821563
    Ile? Myśle że około 200..;) Na meczu mojej drużyny na 2 bundesliga w sobotę było 22 tys.