• Wyświetleń: 3890
    • Dodano: 2012-03-24 / 21:51
    • Komentarzy: 14

Remis Odry Opole na początek piłkarskiej wiosny

Piotr Paś, bramkarz Przyszłości Rogów, doskonałym interwencjami zapewnił remis swojej drużynie na trudnym, wyjazdowym terenie.(Fot: Dżacheć)

Kolejną bramkę, tym razem z rzutu karnego a nie z akcji, zdobył Tadeusz Tyc, król strzelców III ligi opolsko - śląskiej.

Sporym rozczarowaniem dla miejscowych kibiców zakończył się powrót trzecioligowej Odry Opole na ligowe boiska. W inauguracji rundy wiosennej podopieczni Wojciecha Mielnika zdołali wywalczyć tylko punkt z niżej notowanym rywalem - Przyszłością Rogów. Na słowa uznania zasługują bramkarze obu drużyn Piotr Paś i Igor Chodanowicz oraz wciąż niezawodny Tadeusz Tyc, napastnik OKS.

Początek rundy wiosennej dla gospodarzy sobotniego spotkania oznaczał początek pogoni za liderem tabeli z Katowic. Pierwsze minuty meczu wskazywały, że ta pogoń może być bardzo udana - pierwsze zdecydowane wejście Tadeusza Tyca w pole karne zakończyło się podyktowaniem jedenastki dla miejscowych. 13 - sta minuta nie okazała się pechowa bo rzut karny pewnie na bramkę zamienił Tadeusz Tyc, aktualny król strzelców III ligi opolsko - śląskiej.

Na godną wzmianki odpowiedź goście z Rogowa potrzebowali ponad kwadransa. Strzałem z rzutu wolnego Igora Chodanowicza próbował zaskoczyć Ireneusz Marcinkowski - bezskutecznie. Tuż przed zmianą stron Odra powinna prowadzić 2:0, ale popularny Tadziu w 41 minucie nieczysto trafił w piłkę po doskonałym dośrodkowaniu Marcela Surowiaka.

Po wznowieniu drugiej części gry pole do popisu mieli bramkarze obu drużyn. W 62 minucie świetną akcję przeprowadził duet Adrian Krysian i Adam Setla. Uderzenie tego drugiego w kapitalnym stylu wybronił Piotr Paś, bramkarz Przyszłości Rogów. Chwilę później golkiper gości sparował na róg uderzenie Tyca a w 70 minucie ponownie wyratował swój zespół po kolejnej próbie najlepszego strzelca OKS. Riposta przyjezdnych była wyśmienita. W 75 minucie z dystansu huknął Szymon Cichecki - Chodanowicz zdołał sparować futbolówkę, ale ta niefortunnie dla gospodarzy dostałą się pod nogi Kamila Benauera, który zmieścił ją precyzyjnym uderzeniem w bramce.

Strata bramki podrażniła zawodników Odry, którzy rzucili się do ataku. Na 10 minut przed końcem gry Paś tylko w sobie znany sposób wypiąstkował strzał głową Błażeja Wróbla. Nie gorszą interwencją popisał się Chodanowicz, kiedy w 82 minucie dał popis gry nogami, broniąc silny strzał gości. Po tej akcji ukraiński golkiper musiał opuścić plac gry po silnych skurczach obu nóg. A gospodarze mogli w sobotę zwątpić w swoje umiejętności strzeleckie, bo kiedy na 4 minuty przed końcem przymierzył Sebastian Deja - górą znowu był Paś. Cenne trzy punkty gospodarze mogli jeszcze zgarnąć na swoim stadionie dosłownie w ostatniej, 95 minucie spotkania, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Surowiak posłał piłkę nad poprzeczką.

Po sobotnim remisie Odra Opole do pierwszego w tabeli Rozwoju Katowice traci 9 punktów.

Zobacz jedenastkę wykonywaną przez Tadeusza Tyca.

nika: Napisała postów [22964], status [VIP] Reputacja
    co jak co ale relacje z meczy są bardzo dopracowane, jakbym Szpakowskiego słyszała :D

ewka122: Napisała postów [1925], status [Szycha] Reputacja
    czort a po co ci to .tajemniczość jest wspaniała.
    2012-03-25 13:22:11 [77.223.241.*] id:798858
    Razor75: Napisał postów [1255], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    ciekawe czy Rogow tez ma taki stadion i klada taka kase na druzyne...{?}Jak na Opole to cienizna{1:1} Ale słaby poczatek wcale nie musi oznaczac slabego sezonu!:}

2012-03-25 09:19:50 [37.31.111.*] id:798615
    amigo: Napisał postów [665], status [rozpisany/na] Reputacja
    Alleluja,alleluja Odra słaba nie ma juha!

2012-03-25 09:36:48 [217.153.196.*] id:798620
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja