• Wyświetleń: 12646
    • Dodano: 2012-03-21 / 21:45
    • Komentarzy: 30

Ruch Zdzieszowice żegna się z Pucharem Polski

Daniel Rychlewicz cieszy się ze strzelenia gola tuż przed końcem pierwszej połowy.

Wojciech Grzyb(z lewej) dał się we znaki gościom ze Zdzieszowic. Po jego dośrodkowaniach dwie bramki zdobył Andrzej Niedzielan.

II - ligowy Ruch Zdzieszowice prowadzony przez Andrzeja Polaka (z prawej) uznał w ćwierćfinale wyższość ekstraklasowego Ruchu Chorzów, ale wcześniej odprawił w tych rozgrywkach m.in Jagiellonię Białystok czy MKS Kluczbork.(Fot: Dżacheć)

Ekstraklasa z Chorzowa zdecydowanie górą nad II ligą ze Zdzieszowic – takie rozstrzygnięcie ćwierćfinału Pucharu Polski stało pod znakiem zapytania tylko przez kilkanaście minut pierwszego spotkania na Opolszczyźnie. W rewanżu przed własną publicznością chorzowianie już w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki i praktycznie zapewnili sobie awans. Honorową bramkę dla HKS Ruchu Zdzieszowice zdobył Daniel Rychlewicz.

Już pierwszej minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję z lewego skrzydła – piłkę przed pole karne wybili obrońcy HKS ale z dystansu uderzył Wojciech Grzyb. Strzał odbił Marcin Feć i bardzo bliski dobitki był Andrzej Niedzielan, ale golkiper zdzieszowiczan zdążył zagarnął futbolówkę. Po kwadransie wyrównanej gry z dobrej strony pokazali się goście. Piłkę z rzutu rożnego wrzucał Daniel Rychlewicz, akcję mocnym strzałem lewą nogą zamknął Jakub Syldorf, ale Matko Perdijic zdołał uderzenie sparować. Strzał próbował jeszcze dobijać głową Roland Buchała, ale bez powodzenia.

W 23 minucie spotkania z prawej strony dośrodkował Grzyb, piłka minęła dwóch obrońców Ruchu Zdzieszowice a do siatki uderzeniem głową skierował ją nieupilnowany Niedzielan. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Nie minęło 5 minut i ponownie gola strzelili gospodarze. Kolejny raz z prawej strony dośrodkował Grzyb, piłkę w polu karnym przyjął Paweł Abbot i uderzył z półwoleja – strzał fantastycznie odbił jeszcze Feć ale przy dobitce głową Niedzielana z 2 metrów był już bezradny. Gdyby 3 minuty później zupełnie nie pilnowany na przedpolu Jakub Smektała zachował zimną krew i uderzył w światło bramki byłoby już 3:0 dla gospodarzy.

Kiedy sędzia techniczny pokazywał na tablicy jedną doliczoną minutę do pierwszej połowy gry, ożywili się wreszcie goście. Po złym zagraniu jednego z chorzowskich obrońców z piłką w pole karne „wjechał” Rychlewicz i strzałem z ostrego kąta pokonał Perdijica. Do przerwy 2:1. Początek drugiej odsłony meczu należał do gospodarzy, którzy przeprowadzili kilka groźnych akcji – po jednej z nich strzał Piotra Stawarczyka wylądował na poprzeczce gości. Podobny obraz gry utrzymywał się praktycznie przez całą drugą odsłonę meczu na stadionie przy ul. Cichej. Na chwilę przed końcem dobrą okazję miał wprowadzony po przerwie Tomasz Robak, pomocnik HKS, ale górą był bramkarz gospodarzy, który chwilę później, chyba trochę na wiwat wybił piłkę głową na 17 metrze po dośrodkowaniu gości ze Zdzieszowic za co otrzymał gromkie brawa kibiców.

Ruch Chorzów: 1. Matko Perdijic – 3. Igor Lewczuk, 4. Zeljko Djokic (77. Tomas Josl, 46min), 2. Piotr Stawarczyk, 21. Łukasz Burliga – 6. Wojciech Grzyb, 28. Gabor Straka (31. Paweł Lisowski, 65 min.), 26. Filip Starzyński (22. Arkadiusz Lewiński, 79 min.), 8. Jakub Smektała – 9. Paweł Abbot, 32. Andrzej Niedzielan

Trener: Waldemar Fornalik

Ruch Zdzieszowice: 1. Marcin Feć – 3. Dawid Kiliński, 4. Tomasz Drąg, 15. Michał Bachor, 7. Sebastian Polak – 20. Daniel Rychlewicz, 21. Przemysław Bella, 11. Tomasz Kasprzyk, 6. Mariusz Kapłon (14. Tomasz Robak, 66 min.), 13. Jakub Syldorf (9. Mateusz Zaczyński, 63 min.) – 18. Roland Buchała (10. Leszek Juszczak, 77min.)

Trener: Andrzej Polak

Kartki: 75 min. Kiliński (żółta)

Sędzia: Piotr Wasilewski

Więcej zdjęć

2012-03-21 23:52:06 [93.181.160.*] id:796196
    KOPYCIARZ: Napisał postów [516], status [starszy pismak] Reputacja
    O.T. co sadzicie o dziwnych dzwiekach na calym swiecie? wpiszcie sobie dziwne dzwieki na YT. apokalipsa nadchodzi!

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-03-22 17:37:11 [77.254.28.*] id:796702
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Oglądałem. Filmiki warte uwagi.
    2012-03-22 17:38:23 [77.254.28.*] id:796703
    Wklej linka. Niech sobie ludzie pooglądają.
    2012-03-22 17:31:52 [77.254.28.*] id:796691
    Oglądałem. Teraz nie będę umiał zasnąć ze strachu. Filmiki warte uwagi.

2012-03-22 17:32:26 [77.254.28.*] id:796692
    Qurwa nie tu. Sorrki!!!
    2012-03-22 17:35:04 [77.254.28.*] id:796697
    To miała być odp. do @KOPYCIARZ-a.
    2012-03-22 00:24:47 [79.229.127.*] id:796216
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Dobry mecz, niestety Zdzieszowice słabsze o dwie klasy. Ale i tak należą się brawa.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-22 17:10:32 [84.136.103.*] id:796658
    sebastian325i: Napisał postów [13403], status [VIP] Reputacja
    Zgadza się... większe brawa się należą niż oderce, czy tam odrze...
    2012-03-22 12:29:40 [77.253.68.*] id:796376
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Na sporcie się nie znam,więc nie zabieram głosu.Opinie pozostawiam niezależnym ekspertom portalu 24Opole.

2012-03-22 08:13:48 [87.117.216.*] id:796244
    endurance: Napisał postów [8], status [nowy] Reputacja
    OFFTOPIC POBITY SZYMON Z. A KONFIDENT GRACJAN D. ***************************************** Tak wzyscy najezdzali na Szymona,ze zachowal sie jak sie zachowal.Oceniajcie to jak chcecie,nie interesuja mnie kodeksy postepowania przestepcow.MIał swoje powody,nie potepiam go ani go nie pochwalam.Czytalem te wspisy KONFIDENT!! i inne obrazajonce Szymona.Coś tam o kibicach,ze to pewnie oni i tak dalej.NIEch teras sie kibice wypowiedza o swoim idolu ODRY OPOLE GRACJANOWI D.Uwazam,ze Szymon nie zasluzyl na takie skatowanie.Jeżeli on zasłużył to co powiecie o tym,że WASZ KOLEGA GRACJAN JEST O WIELE WIEKSZYM KONFIDENTEM NIZ SZYMON I NIKT MU NIE JEDZIE NA INTERNECIE.Wszystko co tutaj pisze jest prawda i ten kto bedzie chcial,bedzie mógł to sam łatwo sprawdzic.Ktos napisal BRUNO,ELMER JUŻ PO WAS ALE CZY KTOS Z WAS WIE DLACZEGO BRUNO I ELMER GO SPRZEDALI?????????? wszystkego sie dowiecie czytajac ten wpis!!!!! 1) GRACJAN konfident na samym poczatku swojego donoszenia na Policji SPRZEDAŁ CYGANA ze zlotym zębem W SPrawie o AUDI,nie wiem dokladnie o co chodzilo ale wszyscy mowili ze ten cygan dostał za to duzy wyrok.Chodzily wiesci po Opolu ze za to Gracjan mial duze problemy jak siedzial w areszcioe w strzelcach.Podobno caly czas byl wyganiany z celi do celi,dostal po pysku i tylko dzieki ojcu przeniesli go do Opola,w strzelcach nie mial zycia. A GRACJANEK POTEM DALEJ HODZIŁ NA WOLNOSCI.ZA to BRUNO I ELMER,koledzy cygana sprzedali GRACJANA bo konfidenta mozna sprzedac. 2) GRACJAN konfident za drugim swoim razem sprzedal ochroniarzy z CINY,kiedy sie przewrócił na krawężnik i rozwalil sobie mocno glowke.Mowil policjantom ze to ochroniarze z tego lokalu i ze jego brat moze to potwierdzic i dokladnie wskazac ktory.Na szczescie jego BRAT nie okazal sie frajerem jak GRACJAN i nie potwierdzil slow braciszka.Wszyscy o tym wiedzili od nas z sekcji i w Opolu ale chyba nie Odra OPOLE 3) GRACJAN KONFIDENT za swoim trzecim KONFIDENCKIM razem sprzedal Gołego,kolege z tej slynnej sprawy o wymuszenia haraczu i o zajscie w Zorbie z butlom gazowom.Goły został menelem,poklocili sie z Gracjanem i szybko go sprzedali za pobicie.Goły z tej sprawy najprawdopodobniej byłby uznany za niewinnego Tak mowil mi ze go wrobili koledzy jakis czas temu, jestem z zwm i bardzo czesto go widywalem Tak wiec kazdy morze zobaczyc jakim TOTALNYM KONFIDENTEM JEST GRACJAN Di dalej jest w ekipie ODRY OPOLE.chlopaki opamientajcie sie poki jest czas.SZymon zrobil zle,sam o tym mowil ale TEN GRACJAN TO SZCZYT SPRZEDAWCZYKA. Wszystko co napisalem mozna sprawdzic,sa papiery na to.NA treningach u nas kazdy widzial papiery ze sprawy z CINY, jezeli chodzi o CYGANA wszyscy normalni chlopacy w Opolu to mowili papier tez jest. A Gołego niech kazdy zapyta sam A to ze zostawil na skatowanie chlopakow z ODRY OPOLE ktorzy pojechali za niego pod starego skipensa a on uciekl i ich zostawil samych to juz swiadczy o nim.PATRZ KOMU UFASZ

tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Jesteś lekko niedoinwestowany inteletualnie. Czy nie można tej szmiry stąd usunąc?
    2012-03-22 10:32:59 [77.223.231.*] id:796285
    ruda33: Napisała postów [6643], status [VIP] Reputacja
    Jak dla mnie to jest do zminusowania , wszyscy co znają Gracjana wiedzą o kogo chodzi . Przykro mi bardzo takie wpisy nie powinny mieć miejsca, piszesz o sprzedawaniu a co Ty tu napisałeś jak nie sprzedałeś ? Nie wiem wyszedłeś z paki dopiero, że nagle tak Cię poniosło . Nie ładnie .
    2012-03-22 10:45:31 [92.24.201.*] id:796291
    olenka4u: Napisała postów [43347], status [VIP] Reputacja
    Waski Gcek to parowa, a Ty sie nie powtarzaj bo bedzie trzba usunac next time Twoj post ;)
    2012-03-22 10:47:50 [92.24.201.*] id:796293
    Mialo byc Waski Gracek ;p
    2012-03-22 10:46:14 [83.5.114.*] id:796292
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Czy można by było poprosić aby w tytule artykułu był umieszczony wynik? mi po prostu nie chce się tego czytać a wynik chciał bym znać ;p

2012-03-22 00:29:19 [83.5.67.*] id:796217
    Kluza: Napisał postów [2649], status [Szycha] Reputacja
    jak przeczytałem ten fragment " Ruch Chorzów: 1. Matko Perdijic – 3. Igor Lewczuk, 4. Zeljko Djokic (77. Tomas Josl, 46min), 2. Piotr Stawarczyk, 21. Łukasz Burliga – 6. Wojciech Grzyb, 28. Gabor Straka (31. Paweł Lisowski, 65 min.), 26. Filip Starzyński (22. Arkadiusz Lewiński, 79 min.), 8. Jakub Smektała – 9. Paweł Abbot, 32. Andrzej Niedzielan " to myślałem że cyfry oznaczają kiedy , kto trafił :D a potem się to okazało , że to numery na koszulkach i wcale aż tak podbitnie nie przegrali