• 0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Galeria Sztuki Współczesnej

zaprasza na:

Wystawa: PARHELION

07

lutego

2018

ŚRODA

pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
77 402 51 34
Galeria Sztuki Współczesnej
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

10:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

PARHELION
Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej

Wystawa czynna do 14 lutego.
Aneks GSW, pl. Teatralny 12, Opole.
Czynne codziennie od godziny 10.00 do 18.00

W projekcie "Parhelion" artystka przenosi do przestrzeni Aneksu fantomowe słońce, które rozświetla i wypełnia całą przestrzeń ekspozycyjną. Parhelion, nazywany słońcem pobocznym, jest określeniem zjawiska optycznego występującego w atmosferze, dającego złudzenie powstania jasnych świetlnych plam, tworzących się zwykle, symetrycznie po obu stronach słońca.

Paulina Ptaszyńska urodzona w 1986 roku w Ząbkowicach Śl. Absolwentka Liceum Plastycznego w Opolu. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego ze specjalnością Projektowanie Graficzne i Nowe Media. Jej praca dyplomowa pt. Obecność symulowana została uznana za najlepszy dyplom artystyczny zrealizowany na kierunku Edukacja Artystyczna na ogólnopolskim konkursie Projekt Edukacja Artystyczna. W 2014 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na opolskim Salonie Jesiennym, a w 2017 roku nagrodę Prezydenta Miasta Opola i wyróżnienie Galerii Sztuki Współczesnej. Laureatka II edycji konkursu Nowe Opole, organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów, instalacją multimedialną i projektowaniem graficznym. Jest współautorką projektów mappingowych: Botanika, Korowód, Statek Odyseusza, Postkarnawał, Duch Teatru realizowanych we współpracy z różnymi instytucjami oraz scenografii multimedialnej do spektakli OFF Niepodległość i Rozmowy
z diabłem, realizowanych dla Teatru Witkacego w Zakopanem. Współautorka warsztatów mappingowych przy edycjach MediaLab Obóz Kultury 2.0 w latach 2011-2013. Od 2012 roku zawodowo związana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.