• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2939
    • Dodano: 2020-03-07 / 17:36
    • Komentarzy: 3

    7 mln złotych przeznaczono na 20 tys. darmowych porad i badań dla opolskich rodzin

    (Fot. Dżacheć)

    Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozpoczyna realizację większości porad i badań, adresowanych do rodzin oczekujących na narodziny dziecka oraz opiekujących się potomstwem do lat 2.


    Porady i badania będą dostępne dla Opolan dzięki udziałowi w programie poprawy opieki nad matką i dzieckiem. W ramach programu Kliniczne Centrum planuje wykonać ponad 17 tys. badań oraz porad, dodatkowo ok. 3 tys. badań (tylko prenatalnych) zostanie zrealizowanych przez Partnera Projektu, czyli Mączka - Lekarze Ginekolodzy - Spółka Partnerska w Opolu.

    - Projekt, który mamy zaszczyt realizować, jest adresowany do całych rodzin, ale przede wszystkim ukierunkowany na jeden z istotniejszych etapów w życiu kobiety, przypadający na okres ciąży oraz wczesnego macierzyństwa. Stąd też jesteśmy dumni, że na tym etapie możemy zaproponować kobietom oraz ich rodzinom jak najlepszą opiekę medyczną, która zapewni im tak ważny w tym okresie spokój i poczucie bezpieczeństwa. Uznaliśmy, że zbliżający się Dzień Kobiet jest doskonałą okazją na jego inaugurację. Mam nadzieję, że panie będą usatysfakcjonowane z dodatkowej opieki medycznej, którą dzięki funduszom unijnym możemy im zaproponować - powiedział Edward Puchała Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

    - Jako pierwsze województwo w kraju, dzięki funduszom unijnym, realizujemy tak szeroko zakrojony projekt, nastawiony na poprawę opieki nad matką i dzieckiem. Zależy nam, aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości bezpłatnego i ogólnodostępnego wsparcia - mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, Kolek

    Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych w zakresie opieki nad kobietą w ciąży i małym dzieckiem, co wpłynie na poprawę jakości życia społecznego oraz zmniejszy nierówności w zdrowiu w województwie opolskim, co jednocześnie wpisuje się bezpośrednio w cel główny wynikający z programu Poprawy opieki nad matką i dzieckiem.

    Ze świadczeń udzielanych w ramach projektu mogą korzystać mieszkańcy województwa opolskiego:

    - kobiety w ciąży i w okresie połogu
    - dzieci w wieku do lat 2
    - rodzice i opiekunowie dzieci w wieku do lat 2

    Cel główny jest realizowany poprzez dążenie do poprawy jakości opieki nad kobietą w ciąży, w okresie porodu i połogu poprzez wczesne wykrywanie wad rozwojowych (nieinwazyjne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 r.ż. oraz udzielanie specjalistycznego poradnictwa dla rodziców - ochrony zdrowia dziecka w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego poprzez pogłębioną diagnostykę w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego poprzez pogłębioną diagnostykę rozwoju dziecka (ocena psychomotoryczna) oraz niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 (wsparcie z zakresu żywienia, opieki psychologicznej dla dzieci i rodziny, mobilny instruktaż rehabilitacyjny w warunkach domowych).

    Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług oraz szeroko rozumianą edukacja, może zachęcić młodych rodziców do wcześniejszego podjęcia decyzji o powiększeniu rodziny.

    Kontakt dla zainteresowanych świadczeniami:

    Badania prenatalne - Poradnia Ginekologiczno - Położnicza Klinicznego Centrum
    tel. 77 454 54 01 wew. 661
    tel. kom. 533 722 106
    Partner projektu:
    Mączka - Lekarze Ginekolodzy - Spółka Partnerska
    ul. Aleja "Solidarności" 26
    tel. 531 411 612



    reklama

    Więcej zdjęć

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-03-09 06:57:04 [89.67.16.*] id:1592899  
    Christian Grey: Napisał postów [113], status [wyjadacz] Reputacja
    4 dyrektorki z marszałkowni na fotkach jeszcze rozumiem, ale po wuja poszła tam sekretarka?

    Nick:
    Treść:
    2020-03-08 11:31:47 [5.62.38.*] id:1592855  
    Smartsystems: Napisał postów [175], status [wyjadacz] Reputacja
    Spokój i poczucie Bezpieczeństwa płyną z Uczciwości, Odwagi oraz z Ducha Trwałych/Nieprzemijalnych Wartości...Gdy tego zabraknie to wtedy nawet Najnowocześniejsza Technologia nie uchroni przed Twardym Rozczarowaniem Naturalnym.Poza szkodliwą i około-pedofilską nadopiekuńczością [która dobrym Biznesem dla pewnych firm] warto również mocno promowac Naturalną Odporność, Siłę i Wiarę w Naturalne możliwości Organizmu do poradzenia sobie ze stresem chorób, urazów czy okresu ciązy i krótko po ciązy.Takiego poradzenia sobie, które Wzmacnia a nie osłabia jak czynią to nadopiekuńczość i przewrażliwienia.Ze słabego, Silne tworzy się na urazach.A litość i nadmair opieki słabe uczyni jeszcze słabszym.Wiadomo, że są wyjątkowe sytuacje gdzie dodatkowe wsparcie Medyczne jest konieczne.Ale lepiej korzystać z niego tylko w ostateczności i napewno nie obligatoryjnie.Zachęcam do świadomego unikania nadmiaru opieki medycznej.To bardzo NIEzdrowy nawyk taki nadmiar.Zamiast tego warto o Aktywność Fizyczną, Cwiczenia Oddechowe i Pozytywne Myślenie:-) Pozytywne to nie to samo co magiczne czy życzeniowe...[is.gd/VYTlad]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2020-03-08 21:56:56 [178.43.103.*] id:1592888  
    pawelxp: Napisał postów [1717], status [Szycha] Reputacja
    Oj lekarz się przyda...i to nie jeden:)