• Wyświetleń: 1945
    • Dodano: 2020-03-05 / 09:48
    • Komentarzy: 4

Bolesna porażka Gwardii

Po zmaganiach w Pucharze EHF, Opolan czekał powrót na ligowe parkiety. Tym razem był to wyjazd do Głogowa, na spotkanie z miejscowym Chrobrym, który walczył o miejsce w play-offach.

Obie ekipy zaczęły mocno. Walka trwała punkt za punkt aż do stanu 6:6 w 8 minucie. Jednak pojawiło się kilka błędów w obronie i gospodarze odskoczyli Gwardzistom na kilka bramek. Na szczęście, dzięki obronom Mateusza Zembrzyckiego, bardzo szybko odrobili straty. Niedługo trwał ten stan rzeczy, bowiem aż pięć rzutów karnych wykorzystał Adam Babicz. Szczypiorniści schodzili na przerwę przy wyniku 19:16.

Druga odsłona w wykonaniu Opolan była delikatnie mówiąc - zła. W pięć minut Głogowianie zrobili sobie festiwal strzelecki, przy zaledwie jednej odpowiedzi Gwardzistów, na co trener Rafał Kuptel zareagował przerwą. Na nic to się jednak nie zdało - gospodarze bawili się w ofensywie, gdyż po prostu wychodziło im wszystko. Systematycznie powiększali oni przewagę, ostrzeliwując bramkę Zembrzyckiego. Ostatecznie zakończyło się to wynikiem 41:29, przez co Gwardia straciła możliwość walki o 4 miejsce w tabeli.

Natomiast Chrobry zrównał się punktami z Zagłębiem Lubin, przez co do samego końca będzie walczyć o play-offy. Następny mecz Opolanie zagrają w Stegu Arena, w niedzielę 8 marca, a ich rywalem będą Azoty Puławy.

2020-03-05 18:39:32 [31.60.26.*] id:1592713
    Polpha: Napisał postów [9426], status [VIP] Reputacja
    do przewidzenia. za rok będzie lepiej

2020-03-06 07:49:22 [217.173.195.*] id:1592736
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Też mam taką nadzieję. Wydaje mi się że poniżej 5 miejsca nie skończą ligi.
    2020-03-06 07:05:53 [78.10.242.*] id:1592732
    alpin32: Napisał postów [593], status [rozpisany/na] Reputacja
    Cieniutko coś w tym roku idzie chłopakom. Czyżby Łangowski był tak ważny dla drużyny?

2020-03-06 07:48:48 [217.173.195.*] id:1592735
    Pewnie też, chociaż tu generalnie chodzi o wiek chłopaków. sezon jeszcze się nie skończył i wierzę, że najważniejsze mecze, czyli play off wrócą na właściwe tory.