• Wyświetleń: 1617
    • Dodano: 2020-01-30 / 14:47

Gwardia Opole w końcu zwycięska!

Podopieczni Rafała Kuptela wrócili na własne boisko! W swoim pierwszym domowym spotkaniu w 2020 roku podjęli oni swojego sąsiada w tabeli - Energę MKS Kalisz. Spotkanie piątej oraz szóstej ekipy przed 18 kolejką miało przysporzyć kibicom wiele emocji.

Wynik spotkania otworzył zawodnik gości, Artur Klopsteg, lecz Gwardia zdążyła bardzo szybko odpowiedzieć, a nawet wyjść na prowadzenie. Jednak do przerwy wziętej przez trenera gości, Patrika Liljestranda, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie większą różnicą niż dwa oczka. Była to głównie zasługa golkiperów obu ekip - Mateusza Zembrzyckiego oraz Łukasza Zakręty. Jednak po tym czasie Gwardziści odskoczyli na więcej niż 3 bramki i tak zostało do końca pierwszej części gry. Ozdobą była bramka Macieja Zarzyckiego z rzutu wolnego w ostatniej sekundzie. Szczypiorniści schodzili na przerwę przy wyniku 17:14.

Druga połowa spotkania zaczęła się dokładnie jak pierwsza - również nastąpiła wymiana ciosów i nadal utrzymywała się trzy punktowa przewaga. W 38 minucie fantastyczną obroną najpierw rzutu karnego a potem dobitką wykonywaną przez Konrada Pilitowskiego popisał się Zembrzycki. Lecz od tego czasu, Gwardziści zaczęli mieć problemy w ataku, i w 51 minucie zawodnicy z Kalisza wyrównali za sprawą Dzianisa Kryckiego. Drużyna z Wielkopolski mogła jeszcze pokonać Opolan, jednak w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry trafili w słupek i mieliśmy rzuty karne. Tam w pięciu kolejkach reprezentanci obu zespołów byli skuteczni. Jednak, że w 6 serii rzut Marka Szperii obronił świetnie dysponowany Zembrzycki, a zwycięstwo zapieczętował pewnym rzutem Maciej Fabianowicz.

Po tym spotkaniu zespoły zamieniły się miejscami w tabeli i to Opole znajduje się na piątym miejscu a Kalisz na szóstym, z takim samym bilansem punktowym. Następne spotkanie Gwardia rozegra w Płocku, z miejscową Wisłą

Autor: Bartosz Kamiński

2020-01-30 18:46:10 [31.60.43.*] id:1590234
    Polpha: Napisał postów [9427], status [VIP] Reputacja