• Wyświetleń: 1934
    • Dodano: 2020-01-29 / 10:30
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Dlaczego piec konwekcyjno-parowy to idealny wybór dla każdego lokalu gastronomicznego?

    W branży gastronomicznej - tak jak w każdej innej - czas to pieniądz. Właściciele lokali, którzy chcą świadczyć usługi na wysokim poziomie i jednocześnie generować duże zyski, muszą stawiać na wydajne oraz funkcjonalne rozwiązania. Dotyczy to także wybieranego przez nich profesjonalnego sprzętu do kuchni. Jednymi z urządzeń, które charakteryzuje niezwykła wszechstronność, są piece konwekcyjno-parowe.

    Piec konwekcyjno-parowy - na czym polega jego wyjątkowość?
    Ten piec gastronomiczny to nowsza, a zarazem o wiele bardziej zaawansowana wersja tradycyjnych pieców konwekcyjnych. Zastosowanie skomplikowanych rozwiązań sprawiło, że urządzenia te mają więcej zalet niż ich poprzednicy.

    Aby przekonać się, że piece konwekcyjno-parowe to cała gama modeli, wystarczy zapoznać się ofertą sklepu Technica zamieszczoną na stronie internetowej: https://sklep.technica.pl/piece-konwekcyjno-parowe. Ci, którzy zdecydują się na takie urządzenia, mogą postawić piece konwekcyjne elektryczne lub zasilane gazem. Piece gastronomiczne tego rodzaju występują także w różnych wariantach, jeżeli chodzi o ich wymiary.

    Na czym polega unikalność takiego rozwiązania? O tym, że sprzęt ten jest tak wydajny, decyduje jego mechanizm i zasada działania. Piec konwekcyjno-parowy wymusza taki obieg powietrza, aby było ono przepuszczane przez specjalne filtry. Zadaniem tych filtrów jest oczyszczanie go z nośnika zapachów, którym są drobinki tłuszczu. Ponadto pozioma cyrkulacja powietrza zapewnia, że wnętrz komory panuje równomierna temperatura.

    Oprócz tego w komorze pojawia się również para wodna. Woda unosząca się tam w stanie gazowym sprawia, że nie ma szans, aby przygotowana żywność uległa przesuszeniu. Dlatego tego typu piece gastronomiczne zapewniają przygotowywanie soczystych i wyrazistych w smaku potraw.

    Ci, którzy nie wiedzą, jaki piec konwekcyjno-parowy wybrać i mają wątpliwości czy będą mogli wykorzystać takie urządzenie w swoim lokalu, mogą być spokojni. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom branży gastronomicznej i zadbali o to, aby sprzęt ten mógł się znaleźć w każdego rodzaju kuchni. 

    Jakie korzyści płyną z wykorzystania pieców konwekcyjno-parowych?
    Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że piec konwekcyjno-parowy może stać się najważniejszym urządzeniem w restauracji czy barze. Przemawiają za tym jego liczne zalety, a także ogromna wydajność oraz funkcjonalność. 

    Piece konwekcyjno-parowe to sprzęty do zadań specjalnych. Umożliwiają wszechstronną obróbkę termiczną produktów spożywczych, mięsa, ryb, warzyw czy owoców. Dzięki nim można gotować - i to także na parze, smażyć, grillować, piec w wysokich i niskich temperaturach, a nawet blanszować. Mogą służyć również do odgrzewania potraw.

    Na uwagę zasługuje oszczędność czasu, jaką zapewniają. Przygotowanie w nich potraw trwa o wiele krócej niż przy użyciu tradycyjnego pieca. Jak nietrudno się domyślić, wpływa to na niższe rachunki za prąd lub za gaz. Dzięki temu można także przygotować więcej potraw w tym samym czasie.
    Zarówno piece konwekcyjne elektryczne, jak i gazowe znacznie ułatwią pracę personelowi kuchni. Podczas obróbki termicznej potraw nie trzeba obracać czy podlewać znajdujących się w nim produktów. 

    Gdzie sprawdzi się piec konwekcyjno-parowy?
    To, jaki piec tego typu wybrać do swojej kuchni, zależy od wielu czynników. Jednak ich szeroka oferta sprawia, że mogą z nich korzystać lokale gastronomiczne o różnym charakterze.

    Urządzenia te z całą pewnością przydadzą się wszędzie tam, gdzie każdego dnia wydawana jest duża liczba dań. Mimo tego istnieją modele przystosowane do tego, aby móc wspierać podczas pracy kucharzy w mniejszych lokalach gastronomicznych.

    Artykuł sponsorowany

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".